Skrajnie zredukuj zużycie paliwa

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 14/01/08, 11:16

Andre napisał:Duże ciągniki rolnicze pracujące nocą na pełnej mocy, widzimy czerwonawą rurę..



Tak, ale silniki do ciągników nie są udoskonaloną technologią stosowaną w samochodach, większość to nadal dobre, stare niskociśnieniowe silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa: różnica w EGT przy pełnym otwarciu przepustnicy pomiędzy tymi dwoma typami jest rzędu 2°C, co jest dość ogromne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 14/01/08, 11:28

jonule napisał:
Chatham napisał:Wystąpił błąd, jakość spalania nowoczesnego oleju napędowego jest całkowicie porównywalna z jakością spalania wysokiej klasy palnika domowego... który również wytwarza cząstki będące pozostałością po spalaniu oleju napędowego... Jedynym sposobem uniknięcia cząstek jest diesel...benzyna (jest to w pełni możliwe np. poprzez zastosowanie wtrysku pneumatycznego) : Chichot:
Należy pamiętać, że diesle, jeśli mają niską temperaturę spalin, to właśnie dlatego, że mają bardzo dobrą efektywność energetyczną i właśnie ze względu na niską temperaturę konieczne jest okresowe (cykl definiowany przez komputer zgodnie z użytkowaniem silnika ) wstrzyknąć trochę (właściwie bardzo mało) paliwa, aby podnieść temperaturę filtra do poziomu wystarczającego do spalenia cząstek...
Badany jest system rozpadu plazmy, ale nie wiem, gdzie on się znajduje (poufne)...

Nie rozumiem, co jest poufne w przypadku zanieczyszczeń samochodowych... Tlenku ceru można używać do spalania cząstek w DPF, co jest prawdziwym oszustwem, takim jak zawór EGR?!
dodatek ten miesza się ze zbiornikiem oleju napędowego poprzez mały, ukryty zbiornik, którego napełnienie kosztuje 300 euro za każdym razem, gdy należy opróżnić filtr DPF co 80.000 XNUMX km... kolejne wielkie oszustwo producenta!
nie wspominając o tym, czym jesteśmy zmuszeni wdychać nasze oskrzela! kto mówi o zanieczyszczeniach?
http://www.nrjrealiste.fr/doc/EGR_FAP.htm

Artykuł o zaworze EGR znałem, przesłałem go też do econologie.

Po przeczytaniu tego artykułu zrozumiałem problemy, jakie miał mój syn ze swoim Jumpy Citroënem Diesel 1,9 D.

1 - Widziałem mechanika który demontuje zawory EGR i zatyka dziurę, pokazał mi grubość tłustej "sadzy" zatykającej zdemontowane zawory.
2 - Poszedłem do niego z Jumpy i poprosiłem go, aby zrobił to samo. Pokazał mi jak odłączyć mały wężyk podciśnieniowy? który kontroluje otwarcie zaworu. Teraz pracuje z zawsze zamkniętym zaworem => koniec z zatykaniem wlotu. Kiedy zdemontowałem zawór EGR, w środku była niezła warstwa brudu.
3 - Tymczasem przy 60000 XNUMX km, katalizator jest zatkany (przed odłączeniem zaworu). Złożyłem skargę do Citroëna, ponieważ właśnie wygasła roczna gwarancja Citroëna na używany sprzęt. Udało mi się jedynie obniżyć koszt garnka i robocizny. Nie chcieli zwrócić garnka (podobno zakazany ze względu na zawarte w nim metale), chętnie zobaczyłbym dlaczego i czym został zablokowany. według Zaca można je odkorkować za pomocą wysokotemperaturowego karchera i odwrócić do góry nogami.

Dla FAP to niesamowite, czego dowiadujemy się z tego artykułu!

Oprócz zagrożeń dla zdrowia (mikrocząsteczki wydobywające się z FAP), PSA dobrze ukrywa swoją grę ze względu na koszty utrzymania.

Kiedy płacisz za katalizator + wkład DPF + żarówkę reflektora + pasek rozrządu... itd... zapłać moje rachunki!!!

TO OSZUSTWO : Evil:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 14/01/08, 11:53

jean63 napisał:Kiedy płacisz za katalizator + wkład DPF + żarówkę reflektora + pasek rozrządu... itd... zapłać moje rachunki!!!

TO OSZUSTWO : Evil:


Pracuję w silnikach diesla i jeżdżę na benzynie (która ostatecznie spala średnio 5.8 l): zaczynacie rozumieć? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16300
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5292




przez Remundo » 14/01/08, 12:11

Buuuuuuu Chatam! Opracowujesz pompę wtryskową (euro bezpośrednio na konto szefa) i FAP (filtr pieniędzy) dla biednych kierowców : Chichot:

A jak nam powiesz, że jeździsz na benzynie, to nie masz problemu z sumieniem : Chichot: !

Pozdrawiam oczywiście...
0 x
Obraz
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 14/01/08, 13:32

facet, który sprzedaje chnouf, niekoniecznie sam jest konsumentem : Chichot:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 14/01/08, 13:45

jean63 napisał:TO OSZUSTWO : Evil:

a co za tym idzie zawód!
czy to nie chatam?!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16300
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5292




przez Remundo » 14/01/08, 14:17

Jeśli „chnouf” jest środkiem odurzającym, co wydaje mi się bardzo prawdopodobne, czy porównałbyś się do handlarza narkotyków? : Mrgreen:

A poważniej, problem z olejem napędowym, a nawet benzyną, polega na tym, że stały się one fabrykami gazu w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jest zdecydowanie za dużo kontroli zanieczyszczeń i wyrafinowania (zawór EGR, pompa o bardzo (zbyt) wysokim ciśnieniu itp.). Posuwamy się tak daleko, że wtryskujemy paliwo WYŁĄCZNIE w celu oczyszczenia filtra DPF poprzez podniesienie jego temperatury. Chodzimy po głowie :zaszokować: !

Nie mówiąc już o utracie mocy silnika, który oprócz obracania kół musi wpychać hiperlaminowane spaliny (a zatem pełne strat ciśnienia) do DPF lub katalizatora jak pompa.To nie jest rola silnika. silnik!!!

Potrzebna jest masowa hybrydyzacja pojazdów, w której silnik staje się jedynie siłownikiem generatora elektrycznego w najlepszym punkcie pracy (moment obrotowy/prędkość).

W tym celu mile widziana byłaby nowa generacja bardziej kompaktowych i nieskomplikowanych silników... Postęp także w dziedzinie akumulatorów, ale po tej stronie jest większy postęp niż po stronie silnika.

@+
0 x
Obraz
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/01/08, 16:33

Halo
Pracuję w silnikach diesla i jeżdżę na benzynie (która ostatecznie spala średnio 5.8 l): zaczynacie rozumieć?


A potem robisz wiatr za pomocą Rotax 912, który pompuje 15 litrów na godzinę.. ze skrzynią biegów : Chichot:
chociaż 100LL kosztuje 1,40 dolara za litr w Lycomingu, to też działa... nawet Super bezołowiowa z dobrymi zaworami

André
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 14/01/08, 18:20

Andre napisał:A potem robisz wiatr za pomocą Rotax 912, który pompuje 15 litrów na godzinę.. ze skrzynią biegów : Chichot:
chociaż 100LL kosztuje 1,40 dolara za litr w Lycomingu, to też działa... nawet Super bezołowiowa z dobrymi zaworami

André


Ola, przy 15L/h jestem prawie na VNE z Sky... przy szybkiej jeździe to raczej 12L/h, spokojnie 9-10L/h (130km/h).
Należy pamiętać, że reduktor zjada sporo KM i hałasuje, ale pozwala też na start na połowie długości pasa startowego niż Jabiru, który ma jeszcze większą moc, ale ma małe, szybkie śmigło...
Uh, 1.4 dolara kanadyjskiego za litr 100 litrów? tani! dla nas to około 2...€ za litr 100LL i 1.4€ za litr SP95... więc nie przejmujmy się... Zamontujemy śmigło 2° na tylnym, muskularnym silniku, aby zmniejszyć zużycie, zwłaszcza jeśli jest pasażer: idź leniwie pedałować! Jemy za dużo : Chichot:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/01/08, 20:50

Halo
Należy pamiętać, że reduktor zjada sporo KM i hałasuje, ale pozwala też na start na połowie długości pasa startowego niż Jabiru, który ma jeszcze większą moc, ale ma małe, szybkie śmigło...

Jaribu, załóż na niego śmigło 1,72 m, zobaczysz, że działa
3200 obr/min nie jest limitem dla tej średnicy.

Przekładnia redukcyjna w Rotaxie zabrania używania metalowych śmigieł, a kiedy ją zmniejszasz na podejściu, działa to prawie jak hamulce aerodynamiczne, to kolejna dodatkowa część, którą należy konserwować.

Elektroniczny moduł zapłonu w Rotax 1000 $ i są dwa z nich..

Podczas startu na D11 na długości 250 stóp, a następnie wzniesienia się na 1200 stóp i 2,05 m śmigła, pasuje to do pasa startowego o długości 800 stóp.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 59