Badania nad zimnej fuzji jest wiarygodna?

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 20/11/13, 09:32

moinsdewatt napisał:Tak, wszystko zrozumiałeś. :D

sam facet z Pantone został nazwany oszustem na podstawie prostych opinii zamieszczonych w Internecie, ale to nie powstrzymało eksperymentatorów przed zaobserwowaniem, że to działa! ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/11/13, 12:50

Rajmund powiedział:

Na tej stronie woopy mógłby mieć chłopaka w wieku 8 lat, podaje wszystkie szczegóły swoich doświadczeń, jeśli ktoś chce się dobrze bawić:


Muszę znaleźć chwilę, żeby wszystko przeczytać. Podobnie koleś z Instytutu Pirelli ogłosił 4 dla athanora, tyle że w innych miejscach ogłosił Woopy
1,2
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 20/11/13, 15:38

Muszę znaleźć chwilę, żeby wszystko przeczytać. Podobnie koleś z Instytutu Pirelli ogłosił 4 dla athanora, tyle że w innych miejscach ogłosił Woopy
1,2

Tak, zmodyfikował trochę swój system.
0 x
e_1414
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 17/11/13, 19:10




przez e_1414 » 20/11/13, 19:13

W odpowiedzi na Raymona
Wygląda na to, że coś testowałeś.
Zauważyłeś, że pobranie 1 kW i otrzymanie 2 ciepła jest w porządku.
Wydaje mi się, że przepuściłeś wodę z temperatury pokojowej do 50°
Dopiero elektroliza powoduje denaturację różnych materiałów, inicjuje procesy chemiczne.
Nie potrzeba ton paliwa, żeby podgrzać 1l wody do 30°C
Te procesy utleniania, które sobie wyobrażam, są być może egzotermiczne
Krótko mówiąc, zmierzenie tego nie jest proste.
Gdybyś mi powiedział, że tym sprzętem podgrzałem 200 L i zmierzyłem zaskakujące rzeczy, powiedziałbym, że ok, rozłożyłeś chemicznie kilkadziesiąt gramów, niemożliwe, żeby były tam same chemikalia.
Przypominam, że 1 litr paliwa to około 30 KWH (w przybliżeniu)
Powiedzmy, że nie mam wrażenia, żeby poważni naukowcy ogłaszali tego typu wyniki.
0 x
e_1414
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 17/11/13, 19:10




przez e_1414 » 20/11/13, 19:30

Teraz zrób to sam.
Oficjalnie e-cat wykorzystuje wodór i nikiel.
Ciśnienie 20 lub 30 barów, wewnętrzne ogrzewanie, sekretny składnik (paladium, które dla zwykłych śmiertelników jest czymś drogim)
Regulator, różne sondy.
Gdybyśmy mieli plan to specyfikacja na schemacie komputera (to co się nagrzewa, uważaj, zmierz).
Trzeba by zrobić maszynę (obróbkę skrawaniem), zaprogramować ją, mieć czujniki, mieć butlę z wodorem, proszek niklowy.
Krótko mówiąc, nie każdego stać na taką grę.
Przede wszystkim niczego nie zauważa.

Zanim spróbujesz, musisz rzucić na stół kilka tysięcy euro.
Czas programowania kilkudziesięciu godzin (jeśli jesteś dobry)

Krótko mówiąc, tego typu doświadczenie nie jest w zasięgu zwykłych śmiertelników.
nawet jeśli facet wszystko opublikuje.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/11/13, 00:05

Śledzę tę sprawę od stycznia 2011 roku. Możesz sobie wyobrazić, że moja krew przeszła tylko jeden obwód.

Przeczytałem oczywiście patenty Rossiego od pierwszej do ostatniej linijki. Nie jest to takie trudne: miałem dostęp do warsztatu (atest spawalniczy HP) i ludzi, którzy potrafili to zrobić w mniej niż jeden dzień.

Ale oto jest i Biberian tego doświadczył: znamy kształt garnka, warzywa, ale nie przyprawy...

i wszyscy miłośnicy zup potwierdzą; zupa bez soli jest fuj. :płakać:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 21/11/13, 07:38

Przypominam, że 1 litr paliwa to około 30 KWH (w przybliżeniu)

Nie, to raczej 10 kWh.

http://www.renovationdurable.eu/Notions ... rsion.html

Tak czy inaczej, dopóki będzie zainteresowanie lobby i skorumpowanych polityków, trudno będzie to zmienić.
Możesz spróbować odtworzyć eksperyment zimnej fuzji i nie zajdziesz dalej.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 21/11/13, 10:00

e_1414 napisał:Teraz zrób to sam.
Oficjalnie e-cat wykorzystuje wodór i nikiel.
Ciśnienie 20 lub 30 barów, wewnętrzne ogrzewanie, sekretny składnik (paladium, które dla zwykłych śmiertelników jest czymś drogim)
Regulator, różne sondy.
Gdybyśmy mieli plan to specyfikacja na schemacie komputera (to co się nagrzewa, uważaj, zmierz).
Trzeba by zrobić maszynę (obróbkę skrawaniem), zaprogramować ją, mieć czujniki, mieć butlę z wodorem, proszek niklowy.
Krótko mówiąc, nie każdego stać na taką grę.
Przede wszystkim niczego nie zauważa.

Zanim spróbujesz, musisz rzucić na stół kilka tysięcy euro.
Czas programowania kilkudziesięciu godzin (jeśli jesteś dobry)

Krótko mówiąc, tego typu doświadczenie nie jest w zasięgu zwykłych śmiertelników.
nawet jeśli facet wszystko opublikuje.


na stronie hydroplazmol.net masz wszystko online ze schematycznymi planami demonstrującymi prostotę zasady.
to nie jest proszek perlinpinpinowy: wodór jest po prostu pobierany z wody, a elektrolitem jest popiół drzewny.
Jeśli chodzi o nikiel, to po prostu stal nierdzewna!
czytając, możesz uwierzyć, że próbujesz jedynie zniechęcić eksperymentatora?
....
później wykonanie kotła może nie jest w zasięgu każdego, ale doskonale wiesz, że możemy ponownie wykorzystać elementy kotła, aby osiągnąć ten sam efekt: liczy się palnik i jego skrzynka sterownicza...

oto sposób na przywrócenie równowagi w debacie.

na świecie jest mnóstwo tajemnic przemysłowych, jak np. proszek perlinpinpinowy używany do depolimeryzacji plastiku i otrzymywania czegoś odwrotnego: oleju do destylacji. ale istnieje i Indie mają na niego patent od 10 lat.
to wszystko jest interesem przemysłowym, którego nie należy mylić z interesem osobistym: nawet jeśli nie ma do tego prawa, przeciętny użytkownik może przygotować własny napój i wszyscy wiedzą, że to się dzieje!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 21/11/13, 10:26

o tak, w przypadku e-kota, najwyraźniej dookoła jest ochrona przed ołowiem?
ale najważniejsze jest to, że na początku do uruchomienia t°C (300–500°C) zużywana jest energia elektryczna: czy przechodzi ona przez akumulator czy gniazdko elektryczne?
potem myślę, że wytwarzanie pary odbywa się w pętli, aby utrzymać reakcję i przejść przez wymiennik ciepła: tak jak w przypadku kotła gazowego istnieje pętla utrzymująca t°C, a druga z wymiennikiem chwilowym: wlot zimnej wody, gorąca woda gniazdko na żądanie.
drugą zaletą wykorzystania pętli parowej jest oczywiście umieszczenie tam turbiny parowej, która będzie produkować prąd...
które może zasilać system, najwyraźniej system następnie sam się zasila, zgodnie z zasadą zachowania wytwarzanej energii, która obraca się w pętli i samozasila; ale wyłącza się sam, nie dając się ponieść emocjom, gdy skończą się składniki.
Nie sądzę też, że używają wodoru w butlach, co jest niebezpieczne, że termin ten jest nadużywany i że wodór, o którym mówią, pochodzi z wody. Z drugiej strony sproszkowany nikiel jest naprawdę tani, 20 € za wkład.

w zasadzie nawet na paliwo, ten kocioł walizkowy jest interesujący do natychmiastowego wytwarzania ciepłej wody i prądu!
ale cii, pozostańmy w epoce prehistorycznej i załóżmy się, że nigdy nie pojedziemy do Brazylii! tak jest dużo łatwiej;=)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/11/13, 13:58

Otóż ​​to ! Masz taką samą manię jak ludzie na wszystkich forums, jak e-catworld! Stawiasz wóz przed koniem.

Jaki jest sens tworzenia aplikacji, jeśli moduły nie są powtarzalne lub dostępne?

Można zastosować mnóstwo pomysłów, w tym ten, który można zastosować w przypadku kotłów na drewno, ponieważ ciągła regulacja maszyny nie wydaje się oczywista. W niektórych kotłach opalanych drewnem maszyna jest napełniana po szyję i pracuje na pełnej mocy przez 2-3 godziny, aby ogrzać zbiornik o pojemności od 300 do 1000 litrów. I z tego bufora będzie korzystała regulacja ogrzewania.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117