Sposób i produkcji Papercrete izolacji luzem?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/12/07, 09:06

witam,
dobrze byłoby zastąpić cement wapnem... naturalnym?!-)
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 05/12/07, 09:19

Halo

jonule napisał:witam,
dobrze byłoby zastąpić cement wapnem... naturalnym?!-)


„Termin wapno ma charakter ogólny. Obejmuje dużą liczbę produktów, których jedyną wspólną cechą jest to, że otrzymuje się je w wyniku kalcynacji, czyli ogrzewania wapienia w wysokiej temperaturze. W zależności od składu materiału. Zasadniczo , otrzymamy wapno powietrzne lub wapno hydrauliczne.Wapno palone to surowiec uzyskiwany na wyjściu z pieca.Zastosowania wapna są bardzo liczne.

Wapno palone jest produktem potencjalnie niebezpiecznym, stosowanym głównie w przemyśle i rolnictwie. Żądny wody, służy do suszenia i niszczenia materii organicznej bogatej w wodę.

„W przypadku mieszania dużych ilości wapna palonego i wody wydzielane ciepło jest takie, że woda może wrzeć i rozpylać wapno, które jest żrące. Dlatego podczas obsługi zaleca się używanie okularów i rękawiczek.
Zaleca się stopniowo wsypywać proszek do wody, a nie odwrotnie.
Zaleca się także mieszanie mieszaniny woda/wapno palone podczas jej przygotowywania, aby ograniczyć ryzyko rozprysków.”

Źródło: wikipedia

ponadto czas jego realizacji może okazać się zbyt krótki
: szybkie ustawienie

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 05/12/07, 09:22

Wreszcie Krzysztof

Pomysł z konopiami, słomą w formie paneli lub wiązek itp....nie jest zły...Nie!!

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 05/12/07, 10:20

Obelix napisał:Witam,

Nie chodzi tylko o to, że papier to nic innego jak celuloza, którą można zgrzeblować i ułożyć w postaci „waty”, która jest znanym izolatorem…
Po prostu inna forma fizyczna ...
Stąd jego moc izolacyjna

Obelix


OK, więc chcesz zrobić watę komórkową w domu (z grzybami i środkiem przeciw szczurobójczym?)?

Jeśli masz przepis wykorzystujący produkty łatwo dostępne w sklepach i niezbyt niebezpieczne w obsłudze, nie ma problemu, podpiszę jutro :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 05/12/07, 10:23

bpval napisał:Wreszcie Krzysztof

Pomysł z konopiami, słomą w formie paneli lub wiązek itp....nie jest zły...Nie!!

Ciao


Tak, nie jest źle, stąd mój temat tutaj: https://www.econologie.com/forums/isolation- ... t4352.html

Trzeba znaleźć słomę... i ją przetworzyć.
A konopie nie są tanie...więc myślę, że "frakcjonowany" spoiwo papierowe może być łatwo dostępną metodą wykonania ekologicznej izolacji (lambda = 0.05) w dość prosty sposób (a więc w domu... )
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 05/12/07, 10:31

Tak

Najważniejsze, żeby nie wchodzić do fabryki gazu

za 30 m2 niedostępnego poddasza :?
0 x
PIF PAF POUM
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 05/12/07, 10:31

?
Czy jest coś bardziej naturalnego i tańszego niż wapno?!
znajomy pokazał mi, jak rozprowadzał po ścianie kolorową limonkę za pomocą pigmentów, mogę powiedzieć, że jest to naprawdę proste i wcale nie niebezpieczne!
cóż, dobrze sobie poradził, jak powiedział, dziękuję bpval, z ganstem i szklankami, aby zrobić małe wiadro, które rozprowadzamy pędzlem po ścianie, w kształcie półkola, łatwe do zrobienia!

a efekt jest znakomity!

właściwie nie ma sobie równych w sprzątaniu pokoju!

w każdym razie na bele słomy położę lekką warstwę od strony paroizolacyjnej i kolorową gładź po stronie domowej.




>Więc myślę, że jest to pierwiastek do zmieszania z celulozą, który musimy dać jakimś młynkiem uzyskać?

w serii niszczarek znajduje się niszczarka/niszczarka do papieru lub dmuchawa/niszczarka do liści
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 05/12/07, 10:36

bpval napisał:Tak

Najważniejsze, żeby nie wchodzić do fabryki gazu

za 30 m2 niedostępnego poddasza :?


Proszę pana, 45m² : Mrgreen:

Cóż, jest to głównie wyzwanie technologiczne, aby sprawdzić, czy jest to wykonalne... w każdym razie szansa, że ​​starczy nam papieru jest niewielka... nawet przy pudłach dostawczych ze sklepu potrzebowalibyśmy prawie 2 lat, aby uzyskać około 10 m3 papieru/kartonu potrzebnego na warstwę o grubości 25 cm...

Jak tylko będę miał 1m3 to zrobię test... najlepiej byłoby to zrobić pod koniec wiosny, kiedy słońce znowu zacznie "grzać"...
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 05/12/07, 10:49

Christophe

jakie jest twoje poddasze?

(konstrukcja i dopuszczalne przeciążenie)

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 05/12/07, 10:57

To są podłogi z betonu komórkowego (proszę mnie nie obrażać, tak to jest...)...więc jest "bardzo ciężkie" więc nie martwcie się o dopuszczalne obciążenie :D

Mam zdjęcia, chcesz?

ps: co do wapna, nie wiem, ale nie mam pewności, dach jest z betonu komórkowego...i wkurzyłoby mnie, gdyby przez te lata miał "dziury"...(no może ja mówię ci, bez względu na wszystko???)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144