Możemy naprawić CFL?

A jeśli oni naprawy, zamiast rzucać i zmienić? Odkryj na nowo przyjemność samemu napraw. Jak zdiagnozować problem lub znaleźć części zamienne? Naprawa jest sam sposób, aby zaoszczędzić na ogół pieniądze!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/12/07, 18:51

: Arrow: Nie do końca mnie uspokajasz...

Skąd mam wiedzieć, czy moje świetlówki kompaktowe i kuchenka mikrofalowa przeciekają?

Czego potrzebuję, aby sprawdzić ich emisje? :?
0 x
iso14000
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 13/09/07, 13:25




przez iso14000 » 09/12/07, 19:17

mikrofale, których promieniowanie jest trwałe w żywności itp


skąd to się bierze?!!! :?

Uwaga dotycząca pól statycznych jest bardzo słuszna. Po prostu poprawiałem pomysły.
Rozchodzi się fala elektromagnetyczna; więc wektor energii również E^H (iloczyn krzyżowy) masz absolutną rację.

Miernik pola jest bardzo drogi i trzeba wiedzieć, jak go używać. Miałem jednak okazję korzystać z Elektora i do pomiarów porównawczych ze skalibrowanym urządzeniem laboratoryjnym wypada bardzo dobrze. ..w zakresie roboczym.

Z drugiej strony zauważam, że kiedy używam kuchenki mikrofalowej, stół przed drzwiami zaczyna się nagrzewać: to wiązka mikrofal, o wiele bardziej niebezpieczna!


jeśli to prawda: wszyscy do schronisk!


Lampy, podobnie jak pozostałe, podlegają normom kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Są to bardzo restrykcyjne normy, ponieważ na długo przed osiągnięciem poziomu, który może mieć najmniejszą szkodliwość, urządzenie może emitować fale zakłócające komunikację radiową. Poziom sprzętu konsumenckiego jest wyjątkowo niski (na przykład 15 razy niższy niż w przypadku sprzętu przemysłowego).



PRAWDA ! to jest 89/336 WE, która nie jest bardzo młoda (1989) ta dyrektywa została zmieniona od
Wszystkie urządzenia radiowe muszą odpowiadać minimalnemu RTTE.

Chińczycy przyklejają ci „CE”, jeśli o to poprosisz, śmieci mogą nie spełniać żadnych standardów; prawnie odpowiedzialnym za produkt jest pierwszy importer w EWG.

Kuchenka mikrofalowa starzeje się i musi być monitorowana. Testy są robione na próbce i jest plan monitoringu produkcji...ale z czasem...

Jedna rada: odsuń się, kiedy idzie.

Osobiście nie poszedłbym przed anteny o bardzo długich falach (<150 kHz) nadajników wojskowych, biorąc pod uwagę moc promieniowania!
Ostatnio edytowane przez iso14000 09 / 12 / 07, 19: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 09/12/07, 19:18

Poza tym, że temat wywodzi się bardzo dużo :|

julier napisała:Z drugiej strony zauważam, że kiedy używam kuchenki mikrofalowej, stół przed drzwiami zaczyna się nagrzewać: to wiązka mikrofal, o wiele bardziej niebezpieczna!


Jak wytłumaczyć to przegrzewanie? ,O ile:
Mikrofale działają tylko na molekuły polarne, wodę, ale także na związki chemiczne zawierające grupę polarną (tlen, azot, halogen...).
Ostatnio edytowane przez delnoram 09 / 12 / 07, 22: 09, 1 edytowany raz.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/12/07, 21:52

podczas testowania wadliwej kompaktowej świetlówki często można znaleźć przepalony żarnik: ale to nie znaczy, że to przepalony żarnik spowodował usterkę: znacznie częściej jest to inna usterka, która uniemożliwia zalanie świetlówki i która powoduje spalenie filamentu

dowód, że rura ma 1 spalony żarnik, często może pracować na innym balaście, używając tylko jednego żarnika

taka jest wada energoelektroniki: jak coś się przepali to przepala się dużo rzeczy i ciężko znaleźć prawdziwego winowajcę

ale może również pochodzić z pewnego balastu, który nadal przepuszcza niewielki prąd w żarniku, gdy rura jest włączona
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 10/12/07, 09:41

delnoram napisał:Poza tym, że temat wywodzi się bardzo dużo :|

julier napisała:Z drugiej strony zauważam, że kiedy używam kuchenki mikrofalowej, stół przed drzwiami zaczyna się nagrzewać: to wiązka mikrofal, o wiele bardziej niebezpieczna!


Jak wytłumaczyć to przegrzewanie? ,O ile:
Mikrofale działają tylko na molekuły polarne, wodę, ale także na związki chemiczne zawierające grupę polarną (tlen, azot, halogen...).


Śmieję się: osobiście nigdy nie zauważyłem żadnego zewnętrznego ogrzewania poza powietrzem pochodzącym z wentylacji piekarnika… mikrofale nie mogą wydostawać się z piekarnika ze względu na ekranowanie (na zatwierdzonym urządzeniu i dobry stan)
Wydaje się, że emisja mikrofal z telefonu komórkowego ci nie przeszkadza (zobacz eksperyment polegający na gotowaniu jajka między 2 telefonami komórkowymi przy pełnej mocy: trwało to 2 godziny, ale jajko było dobrze zrobione... : Mrgreen:
Co do powstawania „związków chemicznych”: pewnie wyobrażasz sobie, że konwencjonalne gotowanie ich nie tworzy? : Mrgreen:
0 x
dudull2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 29/11/07, 09:17




przez dudull2 » 19/12/07, 17:31

Bonjour à tous,

Spróbujmy ponownie skoncentrować debatę na pierwotnym temacie: nadal nie ma metody ani ścieżki, aby zidentyfikować źródło awarii?

Podobnie jak w przypadku moich skumulowanych lamp X, sprawdziłem, czy występuje rezystancja żarnika (około 4 lub 8 omów), czy ta wartość jest dobra (trzeba mieć dobrą lampę), ale faktem jest, że wszystkie miały podobną wartość rezystancji.

Diody są łatwe do przetestowania, rezystor HS jest często mniej lub bardziej zwęglony, tranzystor często zwiera lub jest otwarty (trzeba go zdemontować, aby zobaczyć jego wzmocnienie), są jeszcze kondominia, które są trudniejsze do sprawdź czy nie masz generatora częstotliwości i oscylatora...

Wesołych świąt
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 19/12/07, 18:25

rozwiązywanie problemów Nie lubię demontować komponentów jeden po drugim, aby je sprawdzić: to za długo

Wolę wziąć diagram i spróbować zrozumieć, mierząc, co się dzieje

moc za pomocą transformatora zmiennego i amperomierza, aby sprawdzić, czy się uruchamia, czy nie

za pomocą oscyloskopu widzimy, co działa, a co nie
0 x
iso14000
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 13/09/07, 13:25




przez iso14000 » 19/12/07, 21:22

cóż, tutaj mam taki, w którym termistor połączony szeregowo z włóknami się wypalił!


Zachęcam do pobrania poniższego artykułu na éleKtor, który mówi o prawie całej elektronice sterującej lampami zintegrowanej z układem scalonym Farchild.

http://www.elektor.fr/magazines/2008/ja ... 1987.lynkx

poza tym jest M Fenar który zrobił ciekawą lampę cofania pod tym adresem:
http://xavier.fenard.free.fr/Eclair.htm

dzięki niemu!
kopać!
0 x
iso14000
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 13/09/07, 13:25




przez iso14000 » 27/12/07, 19:42

sprawdź komentarze na temat:

http://www.malampe.org/?q=les_enjeux_environnementaux

w sprawie recyklingu świetlówek kompaktowych i neonów:

Cytuję Ci to czasem, że jest „wymazane”:
HG
Przesłane przez GE w czwartek, 12 - 27:2007.

Nie jest wyraźnie zaznaczone, że recykling rtęci jest możliwy tylko wtedy, gdy lampa zostanie zwrócona w stanie nienaruszonym do centrum recyklingu.
twierdzenie, że 93% lamp nadaje się do recyklingu wagowego, odwraca uwagę czytelnika od prawdziwego problemu
Jeśli rtęć zawarta w lampie w niewielkiej ilości (0,005%) nie stanowi żadnego zagrożenia w przypadku „stłuczenia”, to jednak o tej truciźnie należy porozumieć się, w szczególności z personelem centrów recyklingu!

masa nadającego się do recyklingu szkła zawartego w żarówkach zużywanych we Francji stanowi niewielką ilość szkła używanego w tym kraju, więc topo dotyczące wykorzystania potłuczonego szkła jest przeciw-ogniem, a nie aktem edukacyjnym
»

* Aby zostawić komentarz
0 x
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 27/12/07, 20:57

iso14000 napisał:cóż, tutaj mam taki, w którym termistor połączony szeregowo z włóknami się wypalił!


Zachęcam do pobrania poniższego artykułu na éleKtor, który mówi o prawie całej elektronice sterującej lampami zintegrowanej z układem scalonym Farchild.

http://www.elektor.fr/magazines/2008/ja ... 1987.lynkx

poza tym jest M Fenar który zrobił ciekawą lampę cofania pod tym adresem:
http://xavier.fenard.free.fr/Eclair.htm

dzięki niemu!
kopać!


Podoba mi się drugi artykuł, ale nie rozumiem, dlaczego używa terminu „zielona lampa”, skoro jest to lampa energooszczędna (no, niby jaka), a dlaczego mówi o neonach, skoro mowa o świetlówkach.

W przeciwnym razie mogłoby się wydawać, że można zastosować energooszczędną elektronikę lampy do tradycyjnych świetlówek. W praktyce działa, ale nie jestem pewien, czy moc wyjściowa tej elektroniki jest wystarczająca do zasilenia lampy 36 W. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły w tej sprawie...
0 x
***************************
Naukowcy, którzy szukają zostaną znalezione, ale naukowcy odkryli, że szuka.

Powrót do "awarii, usterek i napraw: naprawić samodzielnie? "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137