Zasilanie Manufacturing 220-230 3 VAC do VDC

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Siera
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 11/09/07, 18:51

Zasilanie Manufacturing 220-230 3 VAC do VDC




przez Siera » 11/11/07, 16:28

Witam,

Chciałbym zrobić zasilacz, który może zapewnić mi sto amperów
poniżej około 3 VDC.
Pierwotne 220 V przemienne jednofazowe.
Słyszałem o boosterze, ale nie wiem.

Czy masz jakieś plany lub pomysły?

Ten zasilacz byłby używany do elektrolizy wody do zasilania latarki.

Z poważaniem Siera
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 11/11/07, 16:55

:zaszokować: 300W poniżej 3V wymaga dobrych kabli!!!

Szybko mamy ogromne straty omowe i kable się nagrzewają!!! :x
0 x
Siera
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 11/09/07, 18:51




przez Siera » 11/11/07, 17:05

Witam,

Wiem rzeczywiście, że będzie się nagrzewać, opieram się na doc, który jest na forum na małej pochodni wodnej KAGER i taką daje intensywność.

Czy mogę używać kabli trójsilnikowych 380 V?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/11/07, 17:47

Odpowiem tak, jakbyś naprawdę chciał mieć zasilacz o stałym napięciu 3 V do zasilania czegokolwiek: ale do elektrolizy potrzebujesz zasilacza o stałym natężeniu: jeśli dostarczysz zasilacz o stałym napięciu, prąd zawsze będzie za silny lub za słaby w zależności od temperatury, stężenia elektrolitu i wieku kapitana

gdybyś chciał zasilić silnik prądu stałego, który chce 3V 100A, to właśnie bym odpowiedział

100A 3V = 300W = nie ma się czym martwić

mostek diodowy 100A ca nie biegnie po ulicach, ale mostki 35A można łatwo znaleźć 3 x 35A = 105A ca się liczy

ale nie możemy łączyć diod równolegle, ponieważ najgorętsza ma najmniejszy spadek napięcia i przejmuje cały prąd zamiast innych i przepala się: konieczne byłoby połączenie rezystorów szeregowo, aby dzielić prąd, ale to powoduje utratę mocy

po prostu umieść 3 transformatory: to rezystancja uzwojenia 3 transformatorów będzie dzielić prąd między 3 mostki

czyli 3 transformatory po 100W 3V i jest prawie dobrze

nie do końca w każdej diodzie traci się 1 wolt, aw mostku diodowym prąd przepływa przez 2 diody: dlatego traci się 2 wolty

każdy transformator nie będzie miał 100 W, ale 35 A x 5 V = 175 W

mostki diodowe muszą być zamontowane na dobrych radiatorach

wydajność jest zła, ponieważ 2 V straciło na 3, to boli

jest poprawa: prostownik pojawia się i znika: 2 transformatory 4 V z 2 diodami do prostowania 2 naprzemiennych z 2 uzwojeniami transformatora: prąd przepływa tylko przez jedną diodę: spadek napięcia zmniejsza się o połowę

a resztę rozwiązania już o tym mówiłem w innym poście o futura science (i nie usuwałem): trzeba zrobić elektrolizer z kilkoma płytkami szeregowo, żeby działał na wyższym napięciu i niższym prądzie

przede wszystkim trzeba coś regulować prąd: rodzaj indukcyjności transformatora jak stanowisko do spawania łukowego

i nawet nie wszedłem w szczegóły napięcia szczytowego i napięcia skutecznego, które sprawiają, że moje poprzednie obliczenia są trochę błędne
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/11/07, 17:56

a przede wszystkim nie należy brać modelu z niektórych latarek jubilerskich, które są okropne dla bezpieczeństwa: tlen i wodór są zmieszane i przy najmniejszej wadzie może pęknąć: na szczęście wszystkie są małe, ale nie chciałbym ich mieć w domu

dlatego absolutnie konieczne jest oddzielenie gazów u źródła: nawet jeśli jest to bardziej skomplikowane, nie ma innego poważnego rozwiązania
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Odp: zasilacz 220/3v




przez Andre » 12/11/07, 02:34

Halo
sira napisała:Witam,

Chciałbym zrobić zasilacz, który może zapewnić mi sto amperów
poniżej około 3 VDC.
Pierwotne 220 V przemienne jednofazowe.
Słyszałem o boosterze, ale nie wiem.

Czy masz jakieś plany lub pomysły?

Ten zasilacz byłby używany do elektrolizy wody do zasilania latarki.

Z poważaniem Siera


Stosunkowo łatwa modyfikacja transformatora
Znajdź wystarczająco duży transformator 500 va, utrzymuj cewkę pierwotną taką, która osiąga 220 V (zwykle jest to pierwsza na rdzeniu)
druga cewka wtórna prosty brzeszczot, otwierasz go i eliminujesz.
następnie mijasz 10 okrążeń dowolnego pliku wokół rdzenia, który dostarczasz 220 woltów do pierwotnego i mierzysz napięcie na swoich 10 zwojach, aby wiedzieć, ile woltów jest na obrót.
normalnie, jeśli transformator jest duży, wystarczy kilka zwojów (3 lub 4) na 3 wolty (taka jest zasada lutownic cynowych)
Jeśli nie masz wystarczającej liczby przewodów, weź pokruszoną rurę miedzianą owiniętą taśmą z włókna szklanego, izolacja nie musi być ekstremalna

Zajmie ci to 4 diody dużej samochodowej diody alternatora obsługujące 100 amperów lub znajdziesz w handlu, że musisz zainstalować je na aluminiowej płycie, aby rozproszyć ciepło.
dwie diody N na jednej płytce i dwie diody P na drugiej płytce

Przypomina mi to wspomnienia, kiedy robiłem swoje spawarki : Chichot:
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/11/07, 08:45

100 A jest nadal trudne do opanowania: wszystko musi być idealne: dlaczego nie miałbyś pracować pod napięciem 12 V z 5 lub 6 ogniwami szeregowo (zob. forum „wzmocniona elektroliza”)

nie zapomnij o włączeniu „korka” przeciwzwrotnego (bubbler, filtr z wełny stalowej, zawór)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 219