Pantone Artykuł w Nauce i Życie listopada 2007

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 07/11/07, 16:50

Tak, ale dla podanego tutaj pojazdu, automatycznej 300TD (123), osiągi można zmniejszyć, zużycie nie może zostać zmniejszone na tym poziomie, podałem André spalanie producenta na ustabilizowana prędkość 80 km/h i 120 km/h są znacznie powyżej...
Mam teraz 300TD auto serii 124, mogę jechać powoli, być bardzo ostrożnym, pusty, zawsze mam 9L, a jeśli nie więcej. Różnice w zużyciu w przypadku diesli tego typu są minimalne pomimo jazdy, prędkości, obciążenia, w przeciwieństwie do silnika benzynowego, który ma duże wahania.
Z drugiej strony nie zgadzam się z tymi (szczerymi), którzy używali np. 190D przed: 9L po złożeniu: 6L (?), 190D nie pali takiego paliwa i faktycznie wróciło do normalnych numerów.

Michel
0 x
Grumberg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/11/07, 14:49




przez Grumberg » 07/11/07, 17:01

Przyjmuję zastrzeżenia. Wszystko to należy uważnie obserwować, ale protokół nie będzie łatwy…
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 07/11/07, 17:50

Halo
Jako torpeda przyznaj, że nie jest tak źle! To, co właśnie skopiowałem z własnej kaczki, w dużym stopniu opisuje to, co sam André powiedział o swoim Mercedesie, którego prędkość maksymalna spadła (jeśli pamiętam post, w którym o tym mówi). Po raz kolejny, jeśli zestaw ma wpływ na osiągi, nie ma to znaczenia, chyba że naturalnie właściciel starego pojazdu zgodzi się zmniejszyć osiągi, aby obniżyć zużycie paliwa (ale w tym przypadku może również zmienić samochód i skorzystać z mniejszego zanieczyszczenia kontroli, na przykład: filtr cząstek stałych ma pewne zalety).


Błędem jest sądzić, że duże silniki są systematycznie chciwe,
Aby uzyskać maksymalną prędkość, żaden pojazd sprzedawany w Ameryce nie może go legalnie obsługiwać, chyba że jedziesz po torze lub jesteś wyposażony w wykrywacz radaru (Valentin)
Samochody są obezwładnione, więc oprócz ciągnięcia przyczepy do przewozu koni, moc?

przyspieszenia co daje robienie dużych czarnych śladów na drodze przy ruszaniu? (w grzywnach jest spacja (żeby opony zapiszczały)

Na Buick Park Avenue Silnik 3,8 litra 1600 kg automatyczna klimatyzacja, jazda z prędkością 100 km/h 1800 obr./min tempomat (tylko turbulator), płaska autostrada
430 km z 32,2 litrami lub 7,72 l
Podczas zimowej jazdy po mieście zużycie paliwa prawie się podwaja, to jest problem z tymi samochodami.
Na mercedesie
275 km 16,3 litra lub 5,94 l
634 km 42,14 litra oleju napędowego i 5,4 litra wody, czyli 6,65 litra na 100 km
w jeździe miejskiej (przyspieszenie) i małych przebiegach to około 9 litrów.
najlepsze zużycie nastąpiło po zmodyfikowaniu następującego systemu wtrysku wody deszczowej i octu (Bob isat)
U mnie woda jest tylko jak turbo kręci
dlatego w mieście naciskam na niego, żeby wypluł trochę wody do przedpokoju.
wyzwaniem nie jest mieć wyniki na autostradzie, które znamy od dawna, tylko sprawić, by sprawdzały się w miejskim użytkowaniu
poniżej 90km/h to walka z odzyskiem ciepła, a bez zaciskania i utraty mocy maksymalnej jest to praktycznie niemożliwe, chyba że masz zmienny otwór wylotowy.
Wyszliśmy poza etap udowadniania, że ​​system działa, raczej staramy się go usprawnić i żeby działał w codziennym użytkowaniu, małe serie, małe obciążenia, to jest wyzwanie..
Tworzenie systemów nie zajmuje dużo czasu, ale przeprowadzanie testów zajmuje miesiące i lata, to testy ulepszające męczą małych majsterkowiczów, takich jak my.
To już dokładnie 35929 km, które zrobiłem z dopingiem wodnym na Mercedesie
i 21902 XNUMX km na silniku benzynowym Chevrolet Lumina

André
0 x
Grumberg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/11/07, 14:49




przez Grumberg » 07/11/07, 17:56

wyzwaniem nie jest mieć wyniki na autostradzie, które znamy od dawna, tylko sprawić, by sprawdzały się w miejskim użytkowaniu


Nie mówię ci. Ale trudno ci będzie przekonać mnie, że duży silnik nie zużywa więcej, po prostu ze względu na swoją pojemność, niż mały!
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 07/11/07, 18:21

co do zmiany auta nie do końca się zgodzę....

Nigdy nie miałem za dużo pieniędzy, a zmiana samochodu zawsze była dużą inwestycją finansową, nawet jeśli kupiłem je używane i zainwestowałem 15000 1 euro w nowy samochód pod pretekstem tego, jakiego jedzenia o 100 litr mniej za XNUMX nie mogę znaleźć niekoniecznie opłacalne lub ekologiczne

1 auto cx 2200 pallas 14l w mieście 10l w trasie cena zakupu 120 euro (gimbale hs i dziura w obudowie silnika przerobione przeze mnie)

drugie auto ford taunus 2L v2 6L w mieście 15L w trasie cena zakupu 9 euro

3ci samochód citroen DS 20 który dostałem bo hydraulika hs wymiana pompy hydrauliki odzyskała na cx i pojechała

4 auto renault 11 tc (1200cc) 8L w mieście 6L w trasie (najlepsze jakie miałem pod względem spalania) cena zakupu 600 euro

5-ty Citroen Visa dwucylindrowy samochód (600cc) 10L w mieście 6L w trasie (podarowany przez znajomego)


szósty samochód bx 6 trs nawęglana benzyna 16L w mieście 12L na drodze którą mi dano i która kosztowała mnie cenę nowego silnika który kupiłem 7euro na złomowisku i który sam zamontowałem nawet

dla mojego ostatniego samochodu (tego, którego obecnie używam) zrobiłem skok i przerzuciłem się na diesel i nie wrócę ...

bx break 19d rocznik 1992 6.5L/100 maxi w mieście i 5L/100 w trasie za 400 euro to najlepsze auto jakie miałem pod względem spalania jeździ od czasu do czasu na regenerowanym oleju do smażenia (pompa wtrysku pośredniego bosch) i ona to uwielbia (piekło wędkarskie, kiedy wkładam : Chichot: ) z domieszką wody w przepisach myślę, że mogę zejść poniżej znaku 4L/100

ta inwentaryzacja moich aut pozwoliła mi zobaczyć, że mała pojemność i małe auto niekoniecznie rymuje się z małym spalaniem porównanie visa/r11 i dość budujące jedno ma dwa razy większą pojemność od drugiego a jednak ten który zużywa więcej pomimo słabych osiągów jest małe przemieszczenie

Nie wybierałem swoich samochodów pod względem osiągów czy zużycia, ale według ceny zakupu i myślę, że wielu kierowców podobnie jak ja ma pewną kwotę do włożenia do swojego samochodu i bierze ten, który ma największą przewagę w ich oczy, osoba samotna czy ojciec 4 dzieci nie mają takich samych wymagań co do samochodu, a samochód rodzinny z konieczności będzie miał większy silnik niż samochód miejski...
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Grumberg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 05/11/07, 14:49




przez Grumberg » 07/11/07, 18:37

Koniecznie porównaj pojazdy podobnej generacji! Wystarczy spojrzeć na rankingi Ademe, aby zdać sobie sprawę, że duże emisje są związane z dużymi silnikami. I oczywiście nie ma mowy o zmuszaniu kogokolwiek do zmiany samochodu. Po prostu obserwuję, że technologia robi postęp i że ten postęp – w szczególności filtry DPF, NOx, hybrydyzacja diesli – posuwa się naprzód w kierunku zmniejszenia zużycia i emisji. Cokolwiek by nie powiedzieć, zmiana pojazdu – nowego lub używanego, ale nowszej generacji – jest raczej korzystna.
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 07/11/07, 19:02

cześć, byłoby interesujące poznać zużycie DS, mam wujka, który miał go w Genewie i który powiedział, że zużywał bardzo mało 4 lub 5 litrów, jak sądzę

W mercos 190 D są dwa silniki 2 litry atmo i 2,5 litra (turbo?)
Mam dwulitrowe na dole ogródka 350tys km ale głowica HS
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 07/11/07, 19:07

z pewnością nie należy lekceważyć kosztu zakupu,
to jest powód, dla którego kupiłem Renault Espace w wersji Benzynowej za 3000 € mniej niż w wersji z silnikiem Diesla, wiedząc, że przy różnicy cen benzyna/olej napędowy musiałbym przejechać 150 000 km, aby zrekompensować różnicę.

a przy tempie 15 000 km/rok nie było zdjęcia.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 07/11/07, 19:30

Witaj Grumbergu
Grumberg napisał: Po prostu obserwuję, że technologia robi postęp i że ten postęp – w szczególności filtry DPF, NOx, hybrydyzacja diesli – posuwa się naprzód w kierunku zmniejszenia zużycia i emisji. Cokolwiek by nie powiedzieć, zmiana pojazdu – nowego lub używanego, ale nowszej generacji – jest raczej korzystna.


W tym „postępie” jest jedzenie i picie. Filtry DPF i inne katalizatory NOx nigdy nie zmniejszyły zużycia, a wręcz przeciwnie. Hybrydyzacja odbywa się na dość dobrze „zoptymalizowanym” silniku z lepszymi niż przeciętne wynikami.

Jeśli chodzi o emisję cząstek stałych, najnowsze technologie silników z bardzo wysokimi ciśnieniami wtrysku przyniosły ze sobą bardzo, bardzo drobne cząstki, które są zdecydowanie najbardziej niebezpieczne dla zdrowia. A te cząsteczki nie są zatrzymywane przez filtry cząstek stałych!!! FAP zatrzymują tylko niektóre cząsteczki, które można zobaczyć… To raczej krok wstecz.

Oczywiście nie jestem wcale pewien, czy najnowsze pojazdy są najmniej zanieczyszczające. W tych poszukiwaniach, by mniej zanieczyszczać, jest miejsce na badania z dopingiem do wody...
Przy odrobinie rozwoju może być równie dobry, jeśli nie lepszy niż najnowsze samochody.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 07/11/07, 20:50

collmant napisała:cześć, byłoby interesujące poznać zużycie DS, mam wujka, który miał go w Genewie i który powiedział, że zużywał bardzo mało 4 lub 5 litrów, jak sądzę


to był step proto zmodyfikowany przez chanbrina? :zaszokować:

U mnie było mniej niż 10/12 litrów na 100 ale to była wersja gaźnikowa z półautomatyczną skrzynią biegów były DS21 i DS23 z elektronicznym wtryskiem to musiało palić trochę mniej ale i tak nie połowę zdziwię się!!

ale chyba zaczynamy odbiegać od tematu, będę musiał stworzyć post o konsumpcji starych palantów... : Lol:
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106