Przydziały CO2 uniemożliwiają ponowne uruchomienie branży

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1

Przydziały CO2 uniemożliwiają ponowne uruchomienie branży




przez freddau » 16/10/07, 14:22

Arcelor Mittal, światowy lider w produkcji stali, chce ponownie uruchomić wielki piec w Liege, aby móc zaspokoić obecne globalne zapotrzebowanie na stal.

Ponowne uruchomienie zostało zatrzymane przez Brukselę z powodu kwot CO2 przydzielonych Belgii, co zapobiega tworzeniu miejsc pracy w dorzeczu Walonii.

Myślę, że pierwszy raz możemy mówić o konsekwencjach kwot CO2 dla zatrudnienia.
Problem ten został również podniesiony w związku z uruchomieniem wielkich pieców w Lotaryngii.

Christophe, jakie echa w Belgii?
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 16/10/07, 19:36

Słyszałem o tym na RTBF. Prawdopodobnie region Walonii poniesie koszty zakupu dodatkowych uprawnień. W skrócie subsydiowane zanieczyszczenia ...

Wiedząc, że ceny zakupu kwot są ustalane przez „wymianę dwutlenku węgla” (i że ceny będą rosły wraz z popytem), to znów władze publiczne - a tym samym ludność pozwolą spekulantom zarabiać jeszcze więcej pieniędzy.
0 x
bolton069
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 59
Rejestracja: 02/11/06, 13:15
Lokalizacja: Belgique
x 1




przez bolton069 » 18/10/07, 21:50

Konflikt gauffa w skrócie:

gofry z sokiem „przeciw gofrom” z powietrzem : Lol: ,

sukces prawdopodobnie będzie względny, pachnie jak belgijsko-belgijski prywatny żart! 8)

Mówiąc poważniej, będąc Liégeois i troszcząc się o środowisko naturalne, myślę, że ponowne otwarcie wielkiego pieca tutaj jest bzdurą.

Stal kontynentalna w Europie była rok temu zbyt droga, zyskuje dziś dzięki dużemu popytowi, a jeśli ten sam rynek spowolni się w ciągu kilku lat, powiedzmy 10 lat, zamkniemy ją, a następnie ponownie otworzymy.

Z kosztami finansowymi, ludzkimi i środowiskowymi dla państwa belgijskiego w przypadku zamknięć (bezrobocie, ...) jak w przypadku otworów. (najwyraźniej kwoty w tym przypadku: do potwierdzenia;)

Nie zapominajmy, że wielu podwykonawców, którzy mieli Arcelora jako jedynego lub zbyt ważnego klienta, umieścili klucz pod matą.

Wiem, że region Walonii potrzebuje miejsc pracy, ale lepiej byłoby zainwestować pieniądze, które przygotowuje, w inwestycje w zrównoważone miejsca pracy, których nie można przenieść i które są mniej zanieczyszczające (najlepiej nie zanieczyszczające środowiska, ale nikt jest idealny, ...)

Krótko mówiąc, inwestując w wirtualny krąg, lub opanowujemy pewne ryzyko związane z zaangażowanymi firmami, zamiast wracać do starych dobrych nawyków przemysłu ciężkiego z globalnym partnerem, który robi zakupy społeczne i płacowe na całym świecie.

Kilka pobożnych pomysłów na zakończenie:

: Arrow: że wyposażamy maksymalnie miejsca w przydatne ścieżki rowerowe, zamiast tych P ... 15-kilometrowej autostrady dookoła Liège, a nie w PODRÓŻE, które są używane tylko w niedziele podczas spacerów rodzina i ołów nigdzie nie są użyteczne.

: Arrow: Daj podatnikowi kontrole izolacji, a nie oleju opałowego, a nawet bardziej wpływ na temperaturę domu.

dobrze, : Evil: bierze tabletki i uspokaja się. Nie, nie denerwuję się. Jestem zielony : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 19/10/07, 09:29

Jeśli popieram takie środki, to jest oczywiste, że wobec braku globalnych, jednorodnych środków, te środki „CO2 przeciwko gospodarce” są karą tylko dla niektórych regionów / krajów z korzyścią dla innych krajów ...

Jest to nie do przyjęcia dla pierwszego ...

Dlaczego tona amerykańskiego CO2 miałaby mniej niż tonę europejskiego CO2? : Evil:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96