Fotowoltaika, wiatr? Oszustwa i najlepsze praktyki?

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/05/13, 17:36

Regismu napisał:cześć, zrobiłem67

w przypadku ulgi podatkowej to niezupełnie tak

Nie możesz już z niego korzystać w ciągu ostatnich 5 lat (jeśli nie zostanie zresetowany do zera w związku ze zmianą podatku dochodowego w gospodarstwie domowym.. przeprowadzka, małżeństwo, rozwód.)

to jeśli jest dobrze ograniczony w zależności od zainstalowanej mocy, tj. maksymalnie 1056 euro na parę i 3 kWp.

ale możliwe jest również posiadanie el Ci po przekroczeniu tej mocy.należy to wyliczyć...w tym celu trzeba być w stanie uzasadnić organom podatkowym (na ich żądanie), że szacowana produkcja planowanej instalacji nie przekracza podwójne zużycie w domu..)


1) Tak, w przypadku „5-letniego pułapu wydatków”. Dlatego powiedziałem, że w przypadku Raymona było to prawdopodobnie ugotowane...

Jest to „sufit przesuwny”:

w roku 2010 korzystasz z CI na sprzęt o wartości 5 euro

nadal masz (dla pary) możliwości za 11 000 euro (16 000 - 5000)

w 2011 roku inwestujesz 3 euro; zostało ci 000

w latach 2012, 2013 i 2014 nie robicie nic

w 2015 roku otrzymasz zwrot pierwszych 5 euro; masz zatem możliwość zainwestowania 000 8 euro (niewykorzystane) + 000 5 = 000 13

(jeśli system nadal istnieje).

Wtedy obowiązuje konkretny pułap dla fotowoltaiki, jeśli istnieje „możliwość” jego przekroczenia (czyli maksymalnie 9 euro)

Nie znałem historii o nie przekraczaniu dwukrotności zużycia (pamiętaj, że jeśli jesteś „przeciętnym” użytkownikiem, nie licząc ogrzewania, to nie jest to coś wielkiego; zużywam trochę mniej niż 4 kWh rocznie; np. Alzacja, to byłoby około 000 kWp do zainstalowania).

Czy masz tekst? Nigdy nie czytaj niczego podobnego ani w BI, ani na „ogólnie dobrze poinformowanych” stronach!

Na koniec, jeśli masz rację, uwzględnij także próg 3 kWC i sprawdź:

- VAT (który, jak sądzę, wzrasta do 19,6)
- zwolnienia podatkowe (dochodowe, od nieruchomości) które "pocą" (od wszystkich dochodów (wydaje mi się...
- cena (ogólnie znacznie niższa - wydaje mi się)

Istnieje zatem a bardzo znaczący efekt progowy do rozważenia:

- z jednej strony szczególnie korzystny reżim „prywatny”.
- z drugiej strony warunki „biznesowe”, które są znacznie gorsze; a tam trzeba przejść do większych projektów (minimum kilkaset m²), żeby odnaleźć swoją drogę; wówczas uzyskujemy znacznie niższe ceny za m² w przypadku tych dużych projektów i dzielimy koszty stałe na duże wolumeny...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/05/13, 17:38

Did67 napisał:
Regismu napisał:cześć, zrobiłem67

w przypadku ulgi podatkowej to niezupełnie tak

Nie możesz już z niego korzystać w ciągu ostatnich 5 lat (jeśli nie zostanie zresetowany do zera w związku ze zmianą podatku dochodowego w gospodarstwie domowym.. przeprowadzka, małżeństwo, rozwód.)

to jeśli jest dobrze ograniczony w zależności od zainstalowanej mocy, tj. maksymalnie 1056 euro na parę i 3 kWp.

ale możliwe jest również posiadanie el Ci po przekroczeniu tej mocy.należy to wyliczyć...w tym celu trzeba być w stanie uzasadnić organom podatkowym (na ich żądanie), że szacowana produkcja planowanej instalacji nie przekracza podwójne zużycie w domu..)


1) Tak, w przypadku „5-letniego pułapu wydatków”. Dlatego powiedziałem, że w przypadku Raymona było to prawdopodobnie ugotowane...

Jest to „sufit przesuwny”:

w roku 2010 korzystasz z CI na sprzęt o wartości 5 euro

nadal masz (dla pary) możliwości za 11 000 euro (16 000 - 5000)

w 2011 roku inwestujesz 3 euro; zostało ci 000

w latach 2012, 2013 i 2014 nie robicie nic

w 2015 roku otrzymasz zwrot pierwszych 5 euro; masz zatem możliwość zainwestowania 000 8 euro (niewykorzystane) + 000 5 = 000 13

(jeśli do tego czasu system nadal istnieje).

Wówczas obowiązuje określony pułap dla fotowoltaiki, jeśli „możliwość” go przekracza (czyli maksymalnie 9 euro)

Nie znałem historii o nie przekraczaniu dwukrotnie zużycia (pamiętaj, że jeśli jesteś „przeciętnym” użytkownikiem, nie licząc ogrzewania, to nie jest to jakieś wielkie; zużywam trochę mniej niż 4 kWh rocznie; w Alzacji byłoby to około 000 kWp do zainstalowania).

Czy masz tekst? Nigdy nie czytaj czegoś takiego, ani w BI, ani na „ogólnie dobrze poinformowanych” stronach!

Na koniec, jeśli masz rację co do CI, musisz wziąć pod uwagę także próg 3 kWC i sprawdzić:

- VAT (który, jak sądzę, wzrasta do 19,6)
- zwolnienia podatkowe (dochodowe, od nieruchomości) które "przeskakują" (na wszystkie dochody (wydaje mi się...
- cena (ogólnie znacznie niższa - wydaje mi się)

Istnieje zatem a bardzo znaczący efekt progowy do rozważenia:

- z jednej strony szczególnie korzystny reżim „prywatny”.
- z drugiej strony warunki „biznesowe”, które są znacznie gorsze; a tam trzeba przejść do większych projektów (minimum kilkaset m²), żeby odnaleźć swoją drogę; wówczas uzyskujemy znacznie niższe ceny za m² w przypadku tych dużych projektów i dzielimy koszty stałe na duże wolumeny...
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 18/05/13, 17:43

nie wolno znać witryn „ogólnie dobrze poinformowanych”.

zwróć na to uwagę, będziesz mieć wszystkie wiarygodne informacje : Mrgreen:

http://forum-photovoltaique.fr/index.php

ale tak, podatek VAT wzrasta do 19.6% z 3001Wc, a dochód podlega opodatkowaniu..ale to wszystko jest względne... jesteś opodatkowany od 29% swojego dochodu i według podatku% pozostałych dochodów.

przykładowo: w budownictwie, gdzie masz już 19,6%...ciekawie jest pokryć dach zamiast kłaść "bezużyteczne" dachówki...a nadwyżkę sprzedać...na przykład

cena zakupu spada z 9 kWp..
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 18/05/13, 18:16

1) Jeśli chodzi o CI, myślałem bardziej o Impots.gouv (nie zawsze aktualnej; szkoda!) lub bezpośrednio o Biuletynach Podatkowych.

2) Wiedziałem. Muszę go nawet mieć w swoich „ulubionych”. [„Przechowuję” odniesienia; Zawsze mam pomysł, żeby w domu też stać się „neutralnym” pod względem prądu, ale ostatnio jestem trochę nieostrożny... W tym wielkim dniu załatwię to według obowiązujących zasad]

Ale nie krytykując, nie znalazłem informacji na temat CI. Ostatnie posty na CI pochodzą sprzed ostatniego udaru...

Ale może nie przyjrzałem się wystarczająco uważnie...

I zrozumiałem, że byłeś aktywnym członkiem. Jeśli nie jest tam założycielem???

3) Wydaje się, że za każdym razem „minimalizujesz”, jakbyś:

a) za wszelką cenę trzeba było mieć rację

b) nie wykładaj wszystkiego na stół...

[np. w przypadku podatków nie powiedziałem, że jest to zaporowe; jeśli płacimy niewiele lub nic, jest to doliczane do skrajna ocena = stopa ostatniej transzy, której już podlegamy; niemniej jednak wydaje mi się ważne, aby to sprecyzować, aby każdy mógł podjąć decyzję]

[dla VAT: wydaje mi się, że większość projektów "specjalnych" jest "dodawana" po fakcie w przypadku domów już dawno wykończonych. Projekty „profesjonalne” tak naprawdę często dotyczą nowych budynków; tak jest w przypadku naszych 600 m²]

c) Ale tak naprawdę obecnie pracuję więcej nad biometanem. W PV stawki i zasady cały czas się zmieniają, więc pamięć mnie zawodzi co jakiś czas... Przyznam, że bez problemu. Przegapiłem próg 9 kWp. Faktycznie, musiałem się poprawić...
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 18/05/13, 18:24

:płakać: ale nie chciałem mówić nic „specjalnego”, tylko po to, aby uzupełnić twoje informacje, które były już bardzo dokładne i.. bez żadnych konsekwencji..

tak, jestem aktywnym członkiem, ale GPPEP http://www.gppep.org/

jako osoba fizyczna, a nie profesjonalista...
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 19/05/13, 08:18

Dla mnie najważniejszą rzeczą w instalacji PV jest produkcja czystej energii elektrycznej.W dalszym ciągu waham się czy zintegrować ją z budynkiem czy nie, uproszczona integracja jest tańsza, ale zarabiamy znacznie mniej, ale jest to o wiele bardziej racjonalne.33.8 pkt zamiast 18.49 centów za kwh. Gdyby cena była trochę ciekawsza, zdecydowałbym się na uproszczoną integrację, wydaje mi się to bardziej racjonalne.
Zauważanie, że koszt fotowoltaiki jest o kWh niższy niż EPR i że w dalszym ciągu budujemy to gówno, jest irytujące.
0 x
Regismu
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 349
Rejestracja: 26/03/10, 17:11
Lokalizacja: 13
x 6




przez Regismu » 19/05/13, 10:39

PRZYPOMNIENIE dla Raymona

Regismu napisał:jesteś na południu? ..

więc podaj nam swoją wycenę

co robią z płytami azbestowymi? Jaki rodzaj ekranu podkładowego otrzymujesz? jako falownik? integracja? Ochrona prądu stałego? ..itd itd

powiedz nam więcej. Czy wydrukowałeś przewodnik?

czy posiadasz arkusz BDPV dla swojej pierwszej instalacji? : http://www.bdpv.fr/index.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/05/13, 11:29

Raymon napisał:
Ja wybrałbym uproszczoną integrację, wydaje mi się to bardziej racjonalne.

Zauważanie, że koszt fotowoltaiki jest o kWh niższy niż EPR i że w dalszym ciągu budujemy to gówno, jest irytujące.


1) W Niemczech, gdzie nie ma takiego „stronniczości” cenowej, zdecydowana większość paneli jest faktycznie montowana na płytkach...

2) Jesteś pewien cen?

Nowy EPR to tylko „prognozy”.

CRE ustaliła cenę kosztową „historycznej energii jądrowej” EdF na 42 euro za MWh do celów fakturowania między dostawcami (w związku z tym podejrzewam, że EdF podciągnięty do góry denerwować konkurentów „niezależnego dostawcy”; Za tę cenę EdF nie miał interesu w minimalizowaniu, lecz w każdym interesie naliczania „pełnej ceny” swoim konkurentom).

zobacz: http://www.cre.fr/documents/deliberatio ... nvier-2012

Flamanville z pewnością nadwyrężyło swój budżet (i być może to jeszcze nie koniec). Zakładając jednak, że jest to 3-krotność ceny „historycznej”, nadal nie mamy parytetu.

Uwaga: im bardziej schrzanią, tym lepiej dla konkurencyjnych energetyki = będą zmuszeni podnieść ceny, co będzie promować parytet! I usunie wszelkie argumenty z „przeciw”!!! Jeśli będzie to bardziej demokratyczne (ich to nie obchodzi), nieskończenie mniej ryzykowne i tańsze, wówczas trudno będzie się przeciwstawić.

Zastanów się dokładnie nad kosztem produkcji (lub ceną kosztu początkowego „jednostki produkcji”), a nie ceną płaconą przez konsumenta.

Kupujemy od Ciebie energię fotowoltaiczną w cenie od 185 euro do 340 euro za MWh, zaczynając od produkcji.

Zatem nie, nie ma jeszcze parytetu!

Potem toczy się cała dyskusja na temat „ukrytych kosztów” (w szczególności demontażu), strat w Internecie itp. Ale tam w zasadzie możemy napisać jedno i odwrotnie i w obu przypadkach mieć rację.

Nie wspominając o ograniczeniach nieodłącznie związanych z nieciągłością, co oznacza, że ​​fotowoltaika w dającej się przewidzieć przyszłości (do roku 2020 lub 2025) będzie zajmować jedynie „pewne” miejsce w bukiecie! Skromne (co nie znaczy znikome).

[PS: żeby było jasne, jestem za wycofywaniem się z energii jądrowej; profesjonalnie zajmujący się produkcją - 600 m² PV, jednostka kogeneracyjna na biometan o mocy 180 kW 24 godziny na dobę, 24 dni w roku; prywatnie zajęta refleksją nad znaczącym ograniczeniem naszego zużycia - rozpoczęta - i nad instalacją jednostki o mocy 355 kWp, dzięki której będziemy ogólnie, w ciągu roku, „neutralni”]
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 115