Silnik Środkowej i słoneczna: Themis, Almeria, Stirling SOLO

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16315
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 14/09/08, 20:50

ech ech...

Tak, ale jest dotowany. Na czym polega umowa wykupu termodynamicznych paneli słonecznych typu Sunmachine?

W najlepszym razie we Francji 30 cts/kWh, a nawet nie jestem pewien. Z drugiej strony 55 ct/kWh za PV zintegrowane z dachem. Nie znam statusu termodynamicznej energii słonecznej kWh: to nie PV...

A biorąc pod uwagę powierzchnię, którą można zainstalować na dachu, konkurencja jest wyraźnie nieuczciwa.

Ceny kogeneracji są bardzo niskie, poniżej 10 centów/kWh.
http://www.industrie.gouv.fr/energie/re ... ren_a4.htm

Czy jestem całkiem rozbudzony? :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 14/09/08, 20:59

Zatrzymaj swój rydwan...nawet przy 55 cts/kWhe to gówno z ekonomicznego punktu widzenia fotowoltaika...

Że 80% ceny wykupu jest sponsorowane przez „innych”, nazywasz to zrównoważonym inwestowaniem? Nazywam to antyspołecznym transferem funduszy (biedni, którzy płacą rachunki za prąd, bogatym, którzy mogą w to gówno inwestować)…innymi słowy, możemy mówić o eskologii…

Nie mogę się doczekać upadku zasady dopłat do OZE, to pozwoli ujrzeć światło dzienne PRAWDZIWYM rozwiązaniom ekologicznym!!

Przeanalizuj tę analizę Remundo, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś: https://www.econologie.com/comparatif-en ... -3858.html
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 14/09/08, 21:00

Witam,

Aby dodać moje dwa centy, po co przechodzić przez parabolę!
Jest drogi, nieporęczny i trudny w obsłudze.
Raczej przejdź przez „dużą” soczewkę Fresnela, taką jak:
http://www.greenpowerscience.com
Cena kilkadziesiąt euro za sztukę
To postawiłoby całą jego naukę na reszcie instalacji...

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 14/09/08, 21:07

Obelix napisał:Cena kilkadziesiąt euro za sztukę
To postawiłoby całą jego naukę na reszcie instalacji...

Obelix


Aha fajnie:

Obraz
Obraz


Czy znasz nazwę dostawcy (lub producenta?) we Francji lub Europie? Oprócz Ebay'a...

Aluminiowa czasza rekuperacyjna nie jest taka droga...
0 x
chrisleblay
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 134
Rejestracja: 16/06/07, 01:35
x 4




przez chrisleblay » 14/09/08, 21:08

Tak, Obelixie, ale...
panel Don Rojas z greenpowerscience skupia promienie w dół i zapala drewno w kilka sekund, więc moim zdaniem zbyt niebezpieczne dla dachów w mieście. Miasta prawdopodobnie nie będą chciały widzieć tego na dachach.
Ale na gołej ziemi i otoczony barierą bezpieczeństwa jest idealny!

chris
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7014
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2939




przez gegyx » 14/09/08, 21:37

Panel Fresnela, ładny i nie tylko...

Obraz

Możesz lutować na stali, bez palnika Kapitana!

Jeśli chodzi o ryzyko poparzenia, nie rozumiem dlaczego, jeśli cel znajduje się w ognisku, a więc w dokładnej odległości od lustra. razem (Lustro + Cel) podążając za słońcem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16315
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 14/09/08, 23:03

Christophe napisał:Zatrzymaj swój rydwan...nawet przy 55 cts/kWhe to gówno z ekonomicznego punktu widzenia fotowoltaika...


Tak Christophe, znam twój punkt widzenia (który stoi) na dotacje i podejrzewam, że moja uwaga da ci nowy zastrzyk krwi. 8)

Niezależnie od jakichkolwiek dotacji, PV jako jedyna działa w rozproszonej energii słonecznej... Gdzie wszystkie skoncentrowane systemy mają zerową wydajność.

Zainstalowana w twoim regionie, nie jestem pewien, czy skoncentrowana energia słoneczna daje więcej kWh/m² niż fotowoltaika... Na Saharze jest oczywiście inaczej.

Z drugiej strony, przy ścisłym wpływie na emisję CO2, potrzeba 4 do 5 lat, aby fotowoltaika zwróciła swoją energię wbudowaną, a zatem 20 lat rzeczywistych oszczędności CO2. Więc nie możemy powiedzieć, że ekologicznie to gówno.

Ekonomicznie, nie wiem. : Idea: . Zakończę stwierdzeniem, że dotacje to tylko efekt ogłupiania polityków, którzy nic o tym nie wiedzą i surfują na zielonej fali. Dotacje te nie podważają zalet technologii fotowoltaicznej.

Oczywiście możemy powiedzieć, że energia słoneczna jest „lepsza” niż PV i nie jest dotowana. Powiedziałbym, że nie ma to sensu, ponieważ tak naprawdę jest to historia specyfikacji: czy chcemy mieć ogrzewanie słoneczne lub energię słoneczną :?

Jednak może już niedługo będziemy mogli mieć jedno i drugie... Podejrzewam, że rzeczywiście SPRATL będzie w stanie pracować przy niewielkim gradiencie termicznym (deltaT 60°C), a co za tym idzie będzie w stanie odzyskiwać nadmiar ciepła latem na dachy w elektryce. Pod warunkiem, że elektrycy zechcą go odkupić... Mówiłeś o polityce? :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 14/09/08, 23:44

Remundo mylisz się... w PV nie ma nic ekologicznego!!
W tym sensie, że polityka nadmiernego subsydiowania fotowoltaiki zżera inne subsydia innych, bardziej efektywnych ekonomicznie technologii! Poprawa izolacji w ołowiu...

Tak więc PV będzie musiało zostać wykonane, gdy nie będziemy już zużywać ani jednej kropli oleju opałowego do ogrzewania, wtedy się zgodzę!

Myślę, że ty (i wielu innych) nie przeczytałeś tutaj uzasadnienia: https://www.econologie.com/comparatif-en ... -3858.html

Dlatego pozwalam sobie skopiować i wkleić ważną rzecz (wszystkie obliczenia są dostępne, dotyczy to Walonii i planu Solwatta, ale sprawa nie jest bardzo różna we Francji… tylko trochę mniej interesująca dla PV)

Czytając stół, widzimy to 1 € zainwestowany w izolację ściany jest 6 razy bardziej energooszczędny niż w przypadku instalacji paneli słonecznych termicznych lub fotowoltaicznych.

Jednak ocieplenie ściany jest szczerze mówiąc mniej interesujące z finansowego punktu widzenia niż zakup paneli fotowoltaicznych kiedy pomoc publiczna jest wliczona w cenę.

Ta sprzeczność wynika z faktu, że nieproporcjonalna pomoc publiczna udzielana jest środkom najmniej efektywnym (ekologicznie). Zaskakujące jest to, że najskuteczniejszy środek (w zakresie emisji CO2 i oszczędności energii) jest ostatecznie najmniej atrakcyjny finansowo..


Gegyx, myślę, że Chris mówi o ryzyku poparzenia, ponieważ przy fresnelu nie ma odwrócenia kierunku promieni: które idą w kierunku ziemi, podczas gdy w przypadku koncentratorów następuje zmiana kierunku (ogólnie) i promienie są odbijane w kierunku słońce, do góry, więc jeśli koncentrator powiększa swój cel, to nie jest to bardzo poważne...
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 09 / 08, 09: 42, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16315
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5296




przez Remundo » 15/09/08, 08:41

Zgadzam się Christophe z twoim finansowym punktem widzenia i nadmierną defraudacją publicznych pieniędzy przez PV.

Jednak kiedy mówisz o „izolacji”, to jest w porządku, ale nie myślisz w kategoriach czystej produkcji energii elektrycznej: twoim celem jest pasywna regulacja termiczna domu.

Tak jak powiedziałem to kwestia celów, lub specyfikacji. Aby produkować energię słoneczną w regionach pochmurnych, fotowoltaika jest niezbędna, dotowana lub nie...

Teraz, jak bardzo dobrze tłumaczysz, musisz uważać, aby nie zdusić jednej branży nad drugą subsydiami, które zbytnio zmieniają „rynek”.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 15/09/08, 10:08

Remundo napisał:Fotowoltaika jest niezbędna, dotowana czy nie...


Tak, a ponieważ „zawsze”, dla odosobnionych witryn PV jest bardzo dobre, ale specyfikacje, używając twoich słów, nie jest wytwarzanie CZYSTEJ energii elektrycznej, ale precyzyjne elektryzowanie izolowanego miejsca!! Jest to bardzo różne jako powód!

Konkretny przykład na małą skalę: masz domek na dole ogrodu, 20 m od domu.

Będzie cię to kosztować znacznie więcej w różnych kablach i złączach, a zwłaszcza w czasie, aby pociągnąć zakopany kabel niż użyć, na przykład, taki zestaw oświetlenia słonecznego

Jest to więc bardziej ekonomia niż ekologia… ale ponieważ każde euro można przeliczyć na „CO2 i olej odpadowy”, ostatecznie jest to pośrednio ekologia.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108