Moja nowa zabawka: chiński skuter elektryczny EV100S !!!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 03/08/09, 18:34

Jest tam mnóstwo informacji: http://fr.wikipedia.org/wiki/Batterie_au_plomb

Teoretycznie akumulator 30Ah może dostarczyć 30A na godzinę, tak. W praktyce da to mniej, bo bardzo często pojemność akumulatora podawana jest dla prądu rozładowania C/20 (czyli 1.5A dla 30Ah).

Akumulator bez problemu zniesie także rozładowanie do temperatury 2C lub wyższej, ale w efekcie ostateczna pojemność będzie odbiegać od pojemności teoretycznej!

Jeśli chodzi o drugie pytanie, jeśli połączysz 2 baterie równolegle (2 minusy razem i 2 plus razem), to tak, jakbyś miał pojedynczą baterię o podwójnej pojemności. Zatem ładowarka łączy minus z 2 minusami, a plus z 2 plusami, to takie proste!
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 03/08/09, 19:06

Wydawało mi się, że przeczytałem, że pobieranie zbyt wielu amperów z akumulatora zmniejsza maksymalną liczbę cykli. W takim przypadku chciałbym poznać prawidłowe zużycie energii dla akumulatora 24 V 40 Ah.

Wydaje mi się, że przeczytałem również, że nie zaleca się ładowania dwóch akumulatorów razem, gdy są one połączone szeregowo lub w trybie obejściowym. Czy mógłbyś potwierdzić?

Znalazłem akumulatory AGM w całkiem akceptowalnej cenie. Co sądzisz o tej technologii?
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 03/08/09, 19:22

Harry Ravi napisał:Wydawało mi się, że przeczytałem, że pobieranie zbyt wielu amperów z akumulatora zmniejsza maksymalną liczbę cykli. W takim przypadku chciałbym poznać prawidłowe zużycie energii dla akumulatora 24 V 40 Ah.

Zawsze to samo, "prawidłowe zużycie" wszystko zależy od akumulatora...
Trzeba odnaleźć dokumentację techniczną i zaufać danym producenta.

Harry Ravi napisał:Wydaje mi się, że przeczytałem również, że nie zaleca się ładowania dwóch akumulatorów razem, gdy są one połączone szeregowo lub w trybie obejściowym. Czy mógłbyś potwierdzić?

Ładowanie 2 akumulatorów szeregowo za pomocą ładowarki 24 V może w rzeczywistości stanowić problem, ponieważ może wystąpić brak równowagi pojemności pomiędzy 2 akumulatorami, co oznacza, że ​​jeden może mieć na przykład napięcie 13 V, a drugi 11 V.

Natomiast ładowanie/rozładowywanie 2 akumulatorów 12V równolegle ładowarką 12V nie stanowi problemu, nawet jeśli ich pojemności nie są dokładnie identyczne.

Harry Ravi napisał:Znalazłem akumulatory AGM w całkiem akceptowalnej cenie. Co sądzisz o tej technologii?

Nie mam pojęcia, nigdy tego nie testowałem, musisz przeszukać Internet, a zwłaszcza forums USA mówią o konwersji elektrycznej
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/08/09, 19:40

nlc napisał:Jeśli chodzi o drugie pytanie, jeśli połączysz 2 baterie równolegle (2 minusy razem i 2 plus razem), to tak, jakbyś miał pojedynczą baterię o podwójnej pojemności. Zatem ładowarka łączy minus z 2 minusami, a plus z 2 plusami, to takie proste!


Tak, równolegle to proste, szeregowo (albo szeregowo równolegle... w skrócie jak już będzie więcej niż 12V) to kłopot, zadawałem sobie jakiś czas temu takie pytanie: https://www.econologie.com/forums/recharger- ... t7248.html

Najprostsza i najbardziej oczywista odpowiedź: użyj 1 ładowarki 24V :D

Inaczej to „chuj”…
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 03/08/09, 19:43

Lub 1 ładowarka na akumulator 12 V (połączenie szeregowe). Nie stanowi to problemu, jeśli wyjście ładowarki jest odizolowane od obwodu pierwotnego, co koniecznie ma miejsce w przypadku ładowarek podłączanych do sieci.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/08/09, 21:01

Cóż, nie jestem pewien, czy to działa z tak zwanymi „inteligentnymi” ładowarkami, prawda? + jednego jest - drugiego...

Z drugiej strony, w przypadku „klasycznych” ładowarek ze stabilizowanym prądem tak, myślę, że to działa… ale pytanie brzmiało, czy używać tylko jednej ładowarki, i na tym polegała sztuczka…
0 x
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 03/08/09, 21:01

W internecie bardzo łatwo można znaleźć akumulatory 12v do 100Ah w technologii AGM.

Problem w tym, że trzeba je połączyć szeregowo, aby uzyskać 24, 36 lub 48 V.
Nie ma jakiegoś przełącznika 1 wejście 4 wyjście, który włączałby wyjścia w celu użycia ładowarki do 4 akumulatorów

EDYTOWAĆ/
Co myślicie o tym?
http://www.bigship.com/catalogue/electricite-1/batteries-piles/batteries-piles/repartiteurs-de-charge/separateur-de-batteries-4x50-amp
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 04/08/09, 16:13

Christophe napisał:Cóż, nie jestem pewien, czy to działa z tak zwanymi „inteligentnymi” ładowarkami, prawda? + jednego jest - drugiego...

To nie problem, ładowarki (nawet „inteligentne”) widzą tylko po jednym akumulatorze, nawet jeśli są połączone ze sobą pośrodku.

Christophe napisał:ale pytanie brzmiało, czy używać tylko jednej ładowarki, na tym właśnie polegała sztuczka…

Ach tak, w takim razie nie jest to możliwe bez ładowarki 24 lub bez „odłączania” akumulatorów w celu ich włożenia // podczas ładowania.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 04/08/09, 18:31

nlc napisał:Ach tak, w takim razie nie jest to możliwe bez ładowarki 24 lub bez „odłączania” akumulatorów w celu ich włożenia // podczas ładowania.


Cóż, najwyraźniej było kilka innych wskazówek... wyjaśnionych na dany temat. Tutaj jest jeden:

Leo Maximus napisał:
Christophe napisał:Pytanie elektryczne: czy można naładować 2 akumulatory 12 V połączone szeregowo z 1 pojedynczą ładowarką 12 V bez wyjmowania akumulatorów?

Problem polega na tym, że + jednego = = drugiego.

Czy umieszczenie dużej diody między 2 może działać? : Idea: :?

Bonjour Christophe,

Można to zrobić, stosując zasadę podwajacza znaną jako „podwajacz Latour”, zobacz http://pagesperso-orange.fr/daniel.robe ... nsion.html , Podejrzewam, że twoja ładowarka wykorzystuje prostą dodatnią prostownicę z pojedynczą diodą, która przechodzi do + akumulatora. Konieczne jest przylutowanie drugiej diody (końca katody) przed istniejącą diodą (strona anody), a więc w odwrotnej kolejności, i podłączenie jej katody do - drugiej baterii. - zostanie uzyskane poprzez skorygowanie ujemnej półfali.

Musisz tylko uważać, aby nie przypadkowo podłączyć - nowego akumulatora do uziemienia, ponieważ - drugiego akumulatora nie jest już uziemieniem ładowarki (ale - - obecnej ładowarki może nie być podłączony uziemiony?).

NB W łączu, rysunek 25, zamiast mieszkań C1 i C2 należy użyć baterii.

Lew


Ale hej, to może kosztować więcej niż ładowarka 24 V : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 04/08/09, 23:02

Hmm, dzisiaj już ładowarka z transformatorem, nie powinna być powszechna na ulicach, ale co więcej, jeśli ma podstawowe prostownictwo mono-alternacyjne, to naprawdę jest kiepska ładowarka : Lol:
Więc nie nazywam tego ładowarką, ale zasilaczem, a to nie jest zbyt dobre dla akumulatora :|
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Macro i goście 129