Rygorystyczne zarządzanie energią = kogeneracja

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Ortograf-fr
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/05/07, 18:41
Lokalizacja: morteau (wątpliwości)

Rygorystyczne zarządzanie energią = kogeneracja




przez Ortograf-fr » 05/05/07, 20:43

Na marginesach zielonego showdownu AREVA:
Rygorystyczne zarządzanie zasobami energetycznymi: zakazane prawdy


Elektrownie jądrowe są w 33% sprawne. Innymi słowy, wysyłają do natury, w postaci ciepła, ilość energii dwukrotnie większą niż energia przesyłana przez sieć elektryczną.

Czasami odrzucają wodę w rzekach o temperaturze około 25 ° C, czasem wysyłają do wież chłodniczych wodę o temperaturze około 35 stopni, która będzie padać i ogrzewać atmosferę do ochłodzenia.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że znaczna część energii elektrycznej sprzedawanej przez EDF zimą jest wykorzystywana do ogrzewania domów, odkrywamy absolutnie zapierającą dech w piersiach sytuację: na energii dostarczanej przez paliwo,

- jedna trzecia jest przekształcana w energię elektryczną do ogrzewania budynków za pomocą temperatura 20 stopni,

- jednocześnie dwukrotność wyprodukowanej energii woda o temperaturze 35 stopni, która ogrzeje powietrze czasu!

Te same zakłady mogłyby bardzo łatwo wytwarzać wodę o temperaturze na przykład 80 stopni, na potrzeby lokalnego ogrzewania na dużą skalę, z nieznaczną redukcją dostarczanej energii elektrycznej.

Biorąc to pod uwagę, oczywiście optymalne zarządzanie zasobami znajduje się w CHP. Systematyczny rozwój kogeneracji pozwoliłby na TAK DUŻO ciepła i AS DUŻO energii elektrycznej, zużywając dwa razy MNIEJ zasobów energii.

Kogeneracja na dużą skalę polega na odzyskiwaniu wyładowań cieplnych z elektrowni cieplnych na potrzeby ciepłownictwa komunalnego.

Mała kogeneracja będzie preferowana przez ekologów ze względu na jej ludzki wymiar. Polega ona na wymianie kotłów olejowych lub gazowych na generatory, za pomocą których wytworzone ciepło zostanie wykorzystane do ogrzewania.

W rzeczywistości wszystkie tradycyjne grzejniki są niezgodne z rygorystycznym zarządzaniem naszymi zasobami energii.

Z powodu systematycznej dezinformacji, cenzury i stołu, który tłumi nasze francuskie media, będziemy sprowadzać z zagranicy najbardziej obiecujące innowacje w tej dziedzinie.

W międzyczasie marnotrawstwo zasobów odpowiadających wyładowaniom termicznym z naszych elektrowni jest fenomenalne. W ciągu dwóch zim stu dni ciepło utracone przez teren o mocy 4000 MWe jest równoważne stracie z rozbiórki wszystkich budynków miasta liczącego 40 000 mieszkańców!

Aby pogłębić pytanie, odwiedź strony:

1 °) Ekologia po kogeneracji:
http://alrg.free.fr/ortograf/ecogeneration/


2) dla naukowców: Entropia = odpad.
http://alrg.free.fr/ortograf/entropiegaspi


Te strony są również dostępne z:
http://ortograf.fr

ORTOGRAF, F- 25500-MONTLEBON
tel: + (33) (0) 3 81 67 43 64 e-mail:
louis.rougnon-glasson@laposte.net
0 x
Ortograf-fr
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 05/05/07, 22:09

Masz rację ortograf i to stary problem (marnowanie ciepła z elektrowni jądrowych). Ale aby móc ogrzewać mieszkania za pomocą elektrowni jądrowych, musisz postawić mieszkania obok nich lub zainstalować elektrownie w mieście, co wydaje się nie do przyjęcia w przypadku usterki.

To powiedziawszy wydaje mi się (aby sprawdzić), że robi się to w celu ogrzewania szklarni, może być sposób na zrobienie tego więcej ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 05/05/07, 22:13

W Pierrelatte w Drôme ogrzewa szklarnie i Park Krokodyli ... Ale nawet jeśli temperatura spadnie, moglibyśmy odizolować i zakopać akwedukty, aby dostarczyć ciepłą wodę o kilka kilometrów do ogrzewania domów , Inwestycja powinna wkrótce zostać zrekompensowana oszczędnościami kosztów ogrzewania.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 05/05/07, 23:00

Witam,

Uważaj !! Elektrownie jądrowe nie są przeznaczone przede wszystkim do dostarczania energii elektrycznej !!
Ich korekty mają na celu dostarczenie jak największej ilości materiału rozszczepialnego dla siły jądrowej, a następnie optymalizujemy, wytwarzając energię elektryczną z wody chłodzącej.
Przeciwnie (wytwarzanie elektryczności i posiadanie odpadów radioaktywnych) jest dla zwykłych ludzi i uzasadnia elektrownie i ich lokalizację ... cześć chłopaki !!

Kogeneracja nie jest więc ich największym problemem, tylko plusem lub minusem dla galerii i gogos !!

Obelix
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 06/05/07, 00:25

Obelix, czy masz jakieś informacje, które każą Ci to powiedzieć?

Już wydaje mi się, że to, co dzieje się dla elektrowni (uran), nie jest tym samym, co dzieje się w bombach (pluton).

Ale najbardziej zaskakują mnie ilości, jeśli w najgorszym przypadku elektrownia (i znów wyobrażam sobie, że cpc za dużo) służyła do uzasadnienia produkcji bomb, które mamy już w zapasie, dlaczego mamy ich tak wiele! ...
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 06/05/07, 10:33

nonoLeRobot napisał:Obelix, czy masz jakieś informacje, które każą Ci to powiedzieć?

Już wydaje mi się, że to, co dzieje się dla elektrowni (uran), nie jest tym samym, co dzieje się w bombach (pluton).

Ale najbardziej zaskakują mnie ilości, jeśli w najgorszym przypadku elektrownia (i znów wyobrażam sobie, że cpc za dużo) służyła do uzasadnienia produkcji bomb, które mamy już w zapasie, dlaczego mamy ich tak wiele! ...


Witam,

Szczerze mówiąc, byłem zaangażowany czterdzieści lat temu w produkcję i regulację sterowników elektrowni (świeżo wyjętych ze szkoły) w Saint Laurent des Eaux ......

2) bomba plutonowa z detonatorem uranu (zaczynamy w fuzji, aby zakończyć w rozszczepieniu)

3) bomba nie jest wieczna !! żywotność wynosi mniej niż pięć lat!
Musimy więc przerabiać bombę co najmniej co pięć lat (radioaktywność materiałów rozszczepialnych maleje z czasem)

4) Udział „użytecznego” materiału na bombę jest bardzo niski w centralnym paliwie, a wydobycie kilku kilogramów wymaga dobrego tonażu.

Upieram się i podpisuję !!

Obelix
0 x
Ortograf-fr
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 05/05/07, 18:41
Lokalizacja: morteau (wątpliwości)




przez Ortograf-fr » 23/02/08, 08:12

Obelix napisał:
Witam,

Szczerze mówiąc, byłem zaangażowany, czterdzieści lat temu w produkcji i regulacji elementów sterowania elektrowni (świeżo ze szkoły) w Saint Laurent des Eaux ......

2) bomba pluton do detonatora uran (zaczynamy w fuzji, aby zakończyć w rozszczepieniu)

Obelix


Pod koniec czterdziestu lat, promienna Obélix, musimy wystrzegać się zamieszania.

.
0 x
Ortograf-fr
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 23/02/08, 13:18

Tak, bomba plutonowa pozostaje rozszczepiona
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 193