Sarkozy: jego środki ograniczające indywidualne wolności

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 23/03/08, 11:40

Może powinniśmy ewoluować, chłopaki!
Jeśli chcesz żyć w czasach dziadka, trzeba powiedzieć, że będzie to tylko lepsze dla środowiska. I choć nie zostało już nic do zrobienia, po prostu rób to jak w sierocińcu w Jersey. A dlaczego nie paralizatory w szkołach, dostępne dla nauczycieli? Tak, masz rację, te bachory trzeba okiełznać, nauczą się porządku i dyscypliny. A w takim razie dlaczego nie założyć obozów rekonwalescencji jak w USA, zrobić im pranie mózgów, żeby mieć dobre, uległe pieski w służbie ojczyzny, dobrych chłopaków do wyjazdu do Iranu/Iraku/Afganistanu.
Powiedzmy, że jesteś dobrą potencjalną klientelą dla naszego drogiego prezydenta. :D
Zatem jeśli Chatam nie głosuje na Le Pen, jest anarchistą, to jest nas wielu we Francji.
I wtedy wiesz, że wartości, które są ci wpajane w armii, nie są takie same, jak te, które panują w społeczeństwie. Dobrze jest być pod rozkazami, ale trzeba wiedzieć, kto i przede wszystkim wiedzieć, ile ten „kto” jest wart.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7009
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2933




przez gegyx » 23/03/08, 11:57

Kary cielesne w szkole.
Uderzenie w tej chwili może przywrócić pomysły wielkiego awanturnika.

Ale byli też sadystyczni nauczyciele:
kreski zasad na wyciągnięcie ręki.
Uklęknij na skrajnej krawędzi platformy. Kiedy nie był gotowy, dodał kapsułki z oranginą.
Mistrzowskie klapsy z gołą dupą na oczach klasy.
Na szczęście to już koniec.
Pracowałem jakiś czas jako pionek i jako kierownik stołówki, gdzie zdarzały się przypadki... Nie zawahałem się strzepnąć płaszcza drażliwego gościa, nie dając mu żadnego.
To działa tak samo.
-------
Chatham napisał:Ale jest w tym trochę za dużo anarchistów forum, nie lubią tego wszystkiego ... : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Ale tak, ale tak! W obozach szkoleniowych Al-Kaidy dyscyplina jest bardzo surowa, zawsze… : Mrgreen:

---
Nie wiem, czy szaleństwo i „culées” w Marynarce Wojennej (lub Royal) były w dobrym guście?
Ostatnio edytowane przez gegyx 23 / 03 / 08, 16: 44, 1 edytowany raz.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 23/03/08, 12:49

Chatham napisał:Nadzór wideo przeszkadza tylko tym, za co można winić ... ale zabezpiecza uczciwych obywateli ...


Wszyscy się zgadzamy, problemem są możliwe odchylenia.
Moment, w którym system nie służy już jedynie przeszkadzaniu tym, którzy mają sobie coś do zarzucenia....

A przy tym tempie, w jakim powstają nowe przestępstwa, mam nadzieję, że do końca życia nie będziesz miał sobie nic do zarzucenia... Wiedząc, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w najbliższej przyszłości doszło do nowego przestępstwa działający wstecz....

Nawiasem mówiąc, w Stanach Zjednoczonych na 686 100 mieszkańców przypada 000 więźniów, we Francji 96 na 100 000 (źródła wiki). W tej różnicy z pewnością jest dla nas trochę miejsca ;)

SixK
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 23/03/08, 16:04

bham napisał:Może powinniśmy ewoluować, chłopaki!
Jeśli chcesz żyć w czasach dziadka
I choć nie zostało już nic do zrobienia, po prostu rób to jak w sierocińcu w Jersey.
Tak, masz rację, te bachory trzeba okiełznać, nauczą się porządku i dyscypliny.
Zatem jeśli Chatam nie głosuje na Le Pen, jest anarchistą, to jest nas wielu we Francji.
I wtedy wiesz, że wartości, które są ci wpajane w armii, nie są takie same, jak te, które panują w społeczeństwie. Dobrze jest być pod rozkazami, ale trzeba wiedzieć, kto i przede wszystkim wiedzieć, ile ten „kto” jest wart.


Trzeba być za młodym, żeby znać czasy, kiedy dzieci wstały i z szacunkiem przywitały się z nauczycielem, albo można było zaparkować w ZUPie bez rozbicia i poparzenia, albo nawet „pokrzywdzonych” obcokrajowców, jak mówią, że zachowywali się prawidłowo… Miałem mnóstwo surowych nauczycieli, nigdy sadystów: nie generalizuj...
Teraz to dzieci i rodzice uderzają nauczycieli, bandyta zostaje aresztowany, wybuchają zamieszki, palą się samochody i budynki warte milion euro, nie ma już dobrego obywatelstwa: jeśli taka jest twoja wizja społeczeństwa, to tak głosuj na Le Pen od razu!!!
Co więcej, mówiąc o tym ostatnim, jeśli nie zgadzam się z częścią jego ideologii (a zwłaszcza z otaczającą go przyrodą), to w znacznie większym stopniu zgadzam się z pewnymi koncepcjami gospodarczymi, takimi jak protekcjonizm na szczeblu europejskim, który polega na niskim opodatkowaniu -kosztowe, niszczące miejsca pracy produkty importowane, tak że są sprzedawane po tej samej cenie co produkty europejskie, przy czym pobierany podatek może być wykorzystany przez Chińczyków do kupowania od nas wytwarzanych produktów... z pewnością skuteczny, w szczególności w celu wyeliminowania delokalizacji które rosną (i wkrótce bardzo mocno wpłyną na sektor motoryzacyjny: na razie Fiat 500, Twingo, 107, C1, Aygo i Logan produkowane w Polsce, Rumunii, Czechach (żeby wymienić tylko część) to tylko mały przedsmak) , ale niestety bardzo trudne do zastosowania inaczej niż w sposób autorytarny... Amerykanie i tak nigdy nie wstydzili się tego robić... gdyby tak nie było, wiele amerykańskich firm prosperuje dziś, m.in. Harley Davidson zniknąłby równie pewnie, jak brytyjski przemysł samochodowy...
Trwa trzecia wojna światowa, gdybyś nie zauważył...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 23/03/08, 22:10

Witam Chatham
Chatham napisał:Musisz być za młody, żeby znać czasy, kiedy dzieci wstawały i z szacunkiem witały swojego nauczyciela,

Wiedziałem, że tym razem zostawiłem po sobie trochę włosów, bolesny tyłeczek, czerwone policzki i blizny na kolanach… Nie spieszę się z pomyleniem strachu z szacunkiem. Wśród znanych mi szalonych nauczycieli, którzy lubili zachwycać uczniów, tylko kilku zasługiwało na choćby odrobinę szacunku!!!
Mieliśmy jedną, prawdziwą ćmę, która czerpała sadystyczną przyjemność z bicia nas. Odprawił całą ceremonię, aby psychologicznie uwarunkować ucznia, który miał szarżować, głaszcząc go po brodzie....

Pewnego dnia, gdy miał zostać uderzony, silny przywódca klasy uniknął ciosu. Nauczyciel w pośpiechu mocno uderzył aluminiową linijkę podtrzymującą kredę u dołu tablicy i dosłownie odstrzelił mu rękę. Wszędzie była krew, nauczyciel pobiegł do ambulatorium, gdy tylko przekroczył drzwi, cała klasa wybuchnęła śmiechem i powiedziała wszystkim, że brawo!!! Nauczycielowi uszło na sucho 7 czy 8 punktów swojemu biednemu zdegenerowanemu tatusiowi!!! : Mrgreen:

Wszystko po to, by powiedzieć, że przemoc rodzi strach, ale przede wszystkim brak szacunku. Wszyscy najbardziej szanowani nauczyciele, jakich kiedykolwiek miałem nigdy przemocy.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 23/03/08, 22:55

Szacunek nie jest czymś, co się należy, ale czymś, na co się zasługuje, zarówno w przypadku nauczycieli, jak i polityków (w skrócie: każdego).

Istnieją inne metody represji, ograniczeń itp. Jeśli wrócimy do kar cielesnych w szkole, karę TIG lub karę więzienia zamienimy na chłostę!

Jeśli chodzi o różne ograniczenia wolności jednostki, mają one wyłącznie charakter psychologiczny: kamery monitorujące można łatwo obejść, to samo dotyczy nadzoru internetowego. Są to środki, których rzeczywista skuteczność jest wątpliwa.

Automatyczne fotoradary mogłyby poprawić bezpieczeństwo, gdyby były lepiej umieszczone. Mobilizacja sił policyjnych w celu wykrycia czasami minimalnej prędkości odbywa się ze szkodą dla niektórych, bardziej niebezpiecznych wykroczeń (przekroczenie linii ciągłej, jazda ścieżkami rowerowymi itp.).

Pewne jest, że to, co w maju 68 roku nazywano przestrzeniami wolności, dziś nazywa się próżnią prawną. A prawo musi zaczynać się tam, gdzie kończy się dobre obywatelstwo i poszanowanie wolności innych.
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 24/03/08, 07:52

Uspokójcie się chłopaki! Są jeszcze starzy ludzie, którzy odejdą! : Chichot: , nawet jeśli wszyscy mają rację, (nie szukam gówna! : Lol: ), catam, zgadzam się z Twoimi słowami, czasy się zmieniły! , przy edukacji nowej generacji, w przypadku przyszłych ograniczeń, są tacy, którzy idą in chi..zawsze to samo może być dobre, jeśli zostanie dobrze wykorzystane (nie dla czyjejś korzyści lub dla zaspokojenia ego)
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 24/03/08, 10:36

Chatham napisał:
Trzeba być za młodym, żeby znać czasy, kiedy dzieci wstały i z szacunkiem przywitały się z nauczycielem, albo można było zaparkować w ZUPie bez rozbicia i poparzenia, albo nawet „pokrzywdzonych” obcokrajowców, jak mówią, że zachowywali się prawidłowo… Miałem mnóstwo surowych nauczycieli, nigdy sadystów: nie generalizuj...
Teraz to dzieci i rodzice uderzają nauczycieli, bandyta zostaje aresztowany, wybuchają zamieszki, palą się samochody i budynki warte milion euro, nie ma już dobrego obywatelstwa: jeśli taka jest twoja wizja społeczeństwa, to tak głosuj na Le Pen od razu!!!
Trwa trzecia wojna światowa, gdybyś nie zauważył...

Zgadzam się z Tobą co do tego, że te nowe zachowania są nie do przyjęcia. Kto ci powiedział, że po kilku klapsach otrzymanych od przedszkola byłoby inaczej? Gegyx mówi to bardzo dobrze, przemoc rodzi strach (nawet przemoc), ale nigdy szacunek.
W związku z tym pragnę przypomnieć, co Edukacja Narodowa, z inicjatywy naszego kochanego Prezydenta, ówczesnego Ministra, nakłada na dyrektorów szkół: ewidencję uczniów z przedszkola, z informacjami o rodzicach, języku używanym w domu,... itp; Dzięki temu możliwe jest namierzenie potencjalnych przyszłych przestępców.
Krótko mówiąc, od czasów, kiedy nasi kochani nauczyciele puścili wodze fantazji w sprawach represji (tego też doświadczyłem Chatam), społeczeństwo ewoluowało, czy to zasługa 68 maja, czy może czegoś innego?
Dlaczego dotarliśmy do tego zdezorientowanego społeczeństwa, do tych zagubionych, odurzonych, brutalnych młodych ludzi, do tych bezdomnych?
Osobiście sądzę, że istniało to już w przeszłości (przeżyłem gorące ZUP-y w latach 70-tych), ale my o tym nie wiedzieliśmy, bo media o tym nie mówiły. Wraz z mediami i ewolucją społeczeństwa sprawy stały się bardziej powszechne.
Dziś nie mamy już stabilnych benchmarków. Dawniej na wsiach pracował burmistrz, ksiądz, nauczyciel, strażnik wiejski i ewentualnie notariusz. Wraz z odpływem ludności ze wsi i bardziej rozwiniętym systemem edukacji dla wszystkich te punkty odniesienia zniknęły. Politycy poprzez niektóre przypadki korupcji dają o sobie bardzo zły obraz, policja nie wie jak edukować, stosuje jedynie represje, czasem wybredne i niewłaściwe. I nawet dobra moralność chrześcijańska w naszym kraju nie ma już tradycji katolickiej; trzeba powiedzieć, że nie odpowiada to już wartościom naszego społeczeństwa i że nawet najlepsi wierni dają się skusić Bogu Pieniądza; Trzeba powiedzieć, że w Watykanie od dawna wskazywali drogę naprzód. :D
Krótko mówiąc, powiedziałbym, że ludzie otworzyli oczy na społeczeństwo pełne hipokryzji i zysku i albo je akceptują, albo się buntują.
Co robić ? Nie wiem, ale przemoc dorosłych wobec dzieci nie wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, które pomoże im w zdrowym dorastaniu. Więc kiedy to przeczytałem:
Kolejny nietykalny zasób społeczny, który doprowadzi społeczeństwo do jego utraty!
Mówię sobie, że niektórzy są dojrzali, aby zaakceptować obecną politykę, dopóki wszyscy nie staniemy się pionkami w służbie naszych nowych Bogów…
No dalej, dobra wojna, a do tego nauczenie się na nowo dobrych wartości.... :D
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 24/03/08, 14:00

Chatham napisał:
Zac napisał:powitanie

dodaje: zakaz palenia prawie wszędzie.



Tylko po to: niech żyje Sarkozy ponieważ ci dranie palacze nękali mnie przez całe życie i wszędzie, nawet w strefach dla niepalących w restauracjach, nawet pewnego dnia rzuciłem pracę (co bardzo mi się podobało) z powodu palaczy…
Palacze, którzy doskonale mają prawo do rąbania, śmierdzą cramé i zatykają płuca W PRYWATNOŚCI, szybko zapominają, że ich wolność się tam zatrzymuje lub zaczyna wolność innych ...
: Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil: : Evil:

Prawo Evina to Sarkozy? :zaszokować:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Loi_%C3%89vin
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 24/03/08, 14:02

Uff, Christine i ja nie jesteśmy draniami już od 3 miesięcy!

Cóż, bez dec chatam, trochę złagodź swoje słowa...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102