O wielkości i wadze wyborów prezydenckich.

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
belze1
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 14/11/06, 15:32
Lokalizacja: wschód

O wielkości i wadze wyborów prezydenckich.




przez belze1 » 20/04/07, 11:07

Wszyscy wyborcy otrzymali koperty z ulotkami od 12 kandydatów i związane z nimi małe karty do głosowania;
spójrzmy na te biuletyny:

mierzą 148 mm X 105 mm, a ponieważ jest ich 12, daje to 0,015 m² powierzchni.

Jeszcze lepiej, biorąc pod uwagę, że mamy 44 500 000 wyborców (1), co w sumie odpowiada kwadratowi o wymiarach prawie 3 km na 3 km.

Na wagę?

jeden gram na kartę do głosowania, czyli łącznie 534 tony papieru!!!

Ile ciężarówek to wszystko przewieźć?

Gdybyśmy tylko pomyśleli o podzieleniu tego drogiego biuletynu na pół,
zaoszczędziliśmy 267 ton papieru, ale byłoby to zbyt ekologiczne

(1) źródło
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 20/04/07, 11:21

Moué... nadal nie głosujemy codziennie...

W (prawie) tym samym gatunku jest coś, co coraz bardziej mnie irytuje: roczną i bezpłatną dystrybucję książek telefonicznych.

Nie dość, że w dobie internetu jest już nieprzydatny, to na dodatek darmowy (przynajmniej dla tego, kto go otrzymuje) sprawia, że ​​często trafia bezpośrednio do śmietnika (niekoniecznie selektywnego sortowania w dodatku).

Może najwyższy czas, aby Urząd Pocztowy pomyślał o wydaniu, które moglibyśmy otrzymywać „na żądanie”… innymi słowy: które nie jest systematycznie dystrybuowane do wszystkich gospodarstw domowych!

: Idea:
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/04/07, 11:34

We Francji nie otrzymujemy już białych stron... ale żółte strony, tak! Czy może to wynikać z faktu, że są to reklamy, tzn. że kupcy, rzemieślnicy i współpracownicy płacą za ich wstawienie i że są one rozpowszechniane jak najszerzej?

W każdym razie jasne jest, że jest to piękny gachi!

Christophe napisał:Moué... nadal nie głosujemy codziennie...

W (prawie) tym samym gatunku jest coś, co coraz bardziej mnie irytuje: roczną i bezpłatną dystrybucję książek telefonicznych.

Nie dość, że w dobie internetu jest już nieprzydatny, to na dodatek darmowy (przynajmniej dla tego, kto go otrzymuje) sprawia, że ​​często trafia bezpośrednio do śmietnika (niekoniecznie selektywnego sortowania w dodatku).

Może najwyższy czas, aby Urząd Pocztowy pomyślał o wydaniu, które moglibyśmy otrzymywać „na żądanie”… innymi słowy: które nie jest systematycznie dystrybuowane do wszystkich gospodarstw domowych!

: Idea:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 20/04/07, 12:41

indy49 napisał:We Francji nie otrzymujemy już białych stron... ale żółte strony, tak! Czy może to wynikać z faktu, że są to reklamy, tzn. że kupcy, rzemieślnicy i współpracownicy płacą za ich wstawienie i że są one rozpowszechniane jak najszerzej?


Ah dobrze, to ponad białe strony wolnego papieru? Nie wiedziałem i to już jest dobra uwaga.

Jeśli chodzi o żółte strony, myślę tak jak ty… ale moja uwaga pozostaje aktualna…
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7001
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2921




przez gegyx » 20/04/07, 12:46

To naprawdę godne potępienia, bez względu na wszystko!…
: Evil:
Papierowa powierzchnia waszej „koperty wyborczej” jest mniejsza niż darmowej gazety…

Głosowanie jest nadal częścią procesu demokratycznego, który jest nam odbierany.
Jeśli pójdziemy za twoim tokiem rozumowania, czy jesteś za maszynami do głosowania?
Zamiast tego krytykuj to, co gromadzi się w Twojej skrzynce na listy, plakaty reklamowe w mieście, bezużyteczne opakowania.
W IT widzieliśmy, co dało „zero papieru”…
Co gorsza, w mojej pracy szefowie rozmawiają ze sobą przez e-maile. Ponieważ najczęściej konieczne jest wydrukowanie krótkiej wiadomości, często, jeśli użyteczny tekst przekracza pół strony, drukuje się ją na 2 arkuszach, ponieważ po niej pojawia się ostrzeżenie o pół strony, aby nie marnować niepotrzebnie papieru .

Może najwyższy czas, aby Urząd Pocztowy pomyślał o wydaniu, które moglibyśmy otrzymywać „na żądanie”… innymi słowy: które nie jest systematycznie dystrybuowane do wszystkich gospodarstw domowych!

We Francji, « Poczta » dostarczyć pocztę.
Im bardziej uczciwa poczta jest rozprowadzana, tym szczęśliwsi są szefowie i mogą kupować inne firmy na świecie.

« France Telecom dba o telefon.
Zastanawianie się nad swoją strategią należy do jej wyłącznej odpowiedzialności.
Od lat telefon stacjonarny jest podstawą jego rozwoju i bogactwa. Katalog został dostarczony wraz z subskrypcją.
Żółte strony są dostępne, ale jest specjalny dystrybutor lub trzeba je odebrać w magazynie. Białe strony zostały podane dodatkowo dla tych, którzy nie mieli minitela.

Nie ma już zbyt wielu użytkowników Minitela. Informacje (ex 12) zostały otwarte na konkurencję, z mnóstwem organizacji i wzrostem cen. Internet staje się powszechny.
Sytuacja się zmieniła.
Ale kiedy Internet jest wyłączony?… Jeśli ci się to przydarzyło, jest kilka rzeczy, których nie możesz już robić.
Ci, którzy nie chcą katalogów, nie mają obowiązku ich brać i mogą wskazać w tym kierunku.
Dla innych mile widziany byłby kredyt wyrównawczy na częściowe opłacenie abonamentu internetowego.
Ale to nie może się udać, ponieważ wydanie żółtych stron, opłacane przez reklamodawców, jeśli jest ograniczone, nie poprawi interesu reklamodawców (annuairmat :D ).
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/04/07, 14:16

Christophe napisał:
indy49 napisał:We Francji nie otrzymujemy już białych stron... ale żółte strony, tak! Czy może to wynikać z faktu, że są to reklamy, tzn. że kupcy, rzemieślnicy i współpracownicy płacą za ich wstawienie i że są one rozpowszechniane jak najszerzej?


Ah dobrze, to ponad białe strony wolnego papieru? Nie wiedziałem i to już jest dobra uwaga.


Albo to koniec, albo mój listonosz jest na mnie zły :D

Christophe napisał:Jeśli chodzi o żółte strony, myślę tak jak ty… ale moja uwaga pozostaje aktualna…

Tak całkiem!
Dlatego zakończyłem mówiąc o marnotrawstwie...
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/04/07, 14:18

gegyx napisał:Ci, którzy nie chcą katalogów, nie mają obowiązku ich brać i mogą wskazać w tym kierunku.
reklamodawcy (annuairmat :D ).


Trudno powiedzieć, że nie chcemy katalogów: zostawia się je na dole budynków...
0 x
goodeco
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 14/02/06, 06:54
Lokalizacja: Marsylia




przez goodeco » 20/04/07, 14:29

Jesteśmy uprzywilejowani w Marsylii :?

Jeśli chodzi o żółte strony, to prywatna firma, a nie France Telecome.
http://fr.wikipedia.org/wiki/Groupe_Pages_Jaunes
jeden z moich pracodawców kilka lat temu odmówił zapłaty za umieszczenie go na żółtych stronach
uważał, że kosztowało go to zbyt wiele w stosunku do korzyści, jakie mu przyniosła.
: Arrow: Nie znajdziemy więc wszystkich firm.
Katalogi otrzymałem pod koniec 2006 roku i były tam białe i żółte strony.
Format został zmniejszony, mniejszy niż A4.
oraz niemożność odrzucenia katalogów, chyba że zostaną wyrzucone. :płakać:

Dla przydatności kopert, myślę, że jest to przydatne.
Nie wolno nam zapominać o osobach starszych i innych, które nie mają Internetu, aby to zrobić z pomysłem wyboru kandydatów i ich programów, zwłaszcza z dezinformacją i brakiem debaty w mediach, które mogłem Widzieć.

Dobre dla wagi są papiery, które wrzucimy do urny wyborczej, które są naprawdę bezużyteczne.
Będziemy mieć innych w lokalu wyborczym i wcale nie do głosowania elektronicznego.

Czego żałuję: jeśli spojrzymy na programy kandydatów, niektóre są nadal drukowane na błyszczącym papierze. : Evil:
0 x
W wiecznej nauki

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92