100% silnik wodny (ponownie on)

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/02/08, 17:06

Halo
Crispus napisał:
Capt_Maloche napisał:NIET, NIET Towaricz!

Wraca do mnie czujnik podciśnienia to mała czarna skrzynka przymocowana do ramy silniczka wycieraczek. W przeglądzie technicznym nie ma wzmianki o niewyposażonym modelu. Moja żona była z 1995 roku.
Rzeczywiście bez tego czujnika, WITH nie powinien przynosić oszczędności. Oznacza to, że kalkulator szacuje przepływ z:
- dieta,
- położenie przepustnicy
- temperatura powietrza (u mnie też występuje)
Ale w tym przypadku depresja jest szacowana na podstawie liczydła, a jeśli Z ma tendencję do jej zwiększania…

Może dodanie rezystora do potencjometru przepustnicy dałoby radę zmusić ECU do uwzględnienia spadku ciśnienia :?


Wszystkie czujniki wpływają na określoną procentową korektę
w zależności od masy powietrza lub podciśnienia w zależności od montażu, następnie następuje temperatura powietrza dolotowego i położenie przepustnicy, wszystkie te czujniki dominują na zimnym silniku przez pierwsze 4 km, gdy wydech jest gorący
to sonda lambda (czujnik tlenu) jest głównym wykonawcą
nawet gdybyś przerobił czujniki lub nawet wymienił je na przybliżone rezystory to niewiele zmienia to na racji co będzie sprawdzane przy 14,7 gdy obwód sondy lambda jest sprawny

Dla tych, którzy robią krótkie trasy od 10km do 15km modyfikacje czujników przynoszą oszczędności w czasie jazdy w otwartej pętli (sonda lambda nie działa)
Jeżeli chcesz wiedzieć ile km działa sonda lambda to odłącz ją, odpal na zimno i zobacz ile km załączy się alarm (maszyna dźwiękowa)
komputer kontynuuje wstrzykiwanie w trybie awaryjnym
jest to bogatszy (średni) program, aby uniknąć zimnych zatrzasków

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/02/08, 20:51

powitanie André !

w nowszych pojazdach to bardzo prawda, ale w tym modelu zaczynam się zastanawiać czy takowy jest: szukałem i nie znalazłem żadnego czujnika podłączonego przed lub za katalizatorem

to naprawde pierwszy model twingo z blokiem silnika wzorowanym na renault 4 z rozkladem na lancuch, poza tym nie ma nawet czujnika depresji

jeśli jest sonda lambda, to na pewno nie żyje, i tak ma teraz 14 lat i wszystkie zęby

Widziałem, że w najnowszych modelach jest jeden czujnik przed i drugi za katalizatorem; trudno skorygować zużycie bez wchodzenia do programu

Tak więc prawdziwym tematem jest zdobycie programów do tych kalkulatorów
Jestem pewien, że kody można imbitować, a zmienne zakodowane

jak je odzyskać i zmodyfikować?
w rzeczywistości są to tylko EPROMy

Och Eleph, potrzebujemy cię tutaj
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/02/08, 21:54

Halo

Sondy lambda są stosowane w silnikach od lat 85-tych

W rzeczywistości nie próbuj zniekształcać sondy lambda
działa zadowalająco (gdy działa)
daje to przełożenie 14,7 jedyny zysk jaki moglibyśmy mieć to praca z przełożeniem 17,4 tylko w trybie obciążonym z lekkim spadkiem mocy co w efekcie daje dość mały przyrost na 100km..

Tam, gdzie trzeba pracować, jest przełożenie w zdegradowanym stanie silnika po uruchomieniu, to jest dokładnie to, co robisz, tam są zyski, których należy szukać
interesująca nas sonda lambda to ta przed katalizatorem, teraz są sondy podgrzewane elektrycznie dla ich szybszej aktywacji.

W moim Chevrolecie czujnik jest odłączony, pociągnąłem za przewód na przyrządzie wewnętrznym i dostosowuję przełożenie na podstawie tego odczytu czujnika Jak tylko silnik pracuje, dostosowuję go zgodnie z reakcjami silników, a następnie po 2 lub 3 km Reguluję i nie dotykam go przez resztę podróży.
Z doswiadczenia mozna to regulowac tylko z wyczuciem jazdy, zmniejsza sie az do odczucia oslabienia silnika, potem lekko sie wzbogaca (odpowiada to w miare wiernie odczytowi sondy)

Za każdym razem, gdy przepustnica jest w pozycji jałowej, komputer pracuje w otwartej pętli bez odniesienia do sondy lambda, więc przy zjeżdżaniu lub zatrzymywaniu się na czerwonych światłach jest to przełożenie z góry ustalone w komputerze.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 08/02/08, 22:03

tak, możemy też pobawić się czujnikiem depresji

tak, właśnie sprawdziłem, rzeczywiście w twingo Madame jest czujnik depresji crispus kto miał rację jest na końcu wężyka który wychodzi z gaźnika :? ; jest zatem koniecznie sonda Lambda, cholera

w tym przypadku, jeśli moje montaże Z sprawiły, że przesadziłem, to z pewnością jest znudzona

czy zakup jest tego wart?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 09/02/08, 00:04

Dobry wieczór Kapitanie,

Podążając za postem, w którym było zdjęcie sondy, podałem Ci dane do rta
https://www.econologie.com/forums/post44169.html#44169

Czujnik podciśnienia to kwarc przymocowany do fartucha:
Odczyt przy włączonym zapłonie między zaciskami 16 i 32 komputera, przy odłączonym potencjometrze przepustnicy:

Depresja (słupki) | Napięcie (V)
0 | 4,87
0,4 | 2,66
0,8 | 0,55


A tak przy okazji potencjometr przepustnicy daje 634 (na biegu jałowym) przy 1730 omach (stopa do podłogi).


Więcej niż sprawdzenie zdolności ssania... Ale nie wpędzaj nas w depresję! : Lol:

Jeśli chodzi o przepustnicę, powiedziałbym, że gałka ma 2,2 tys.
Używana jest tylko część skoku, ograniczniki wskazują na usterkę...
Brak zainteresowania rejestrowaniem dziennika dla tej aplikacji. Sondy CTN są logarytmiczne, ale nie dla zabawy…

„Szalony Eksperymentator” wykonał również odczyt przepływomierza:
http://vortex.francophone.free.fr/viewt ... d=263#p263
Chochla prędkość przepływu spada o 20% przy równym obciążeniu. Trzeba by było oszukać tego samego rzędu wielkości... W jakim sensie nie wiem, robi się późno...

@+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 10/02/08, 00:56

szalony eksperymentator demonstruje dodatkowy spadek ciśnienia na wlocie powietrza z VSLA, ale twierdzi, że ma lepszą wydajność...

Zastanawiam się nad lepszą mieszanką paliwowo-powietrzną, ok, przyznajmy się

w przypadku twingo V1 z wtryskiem jednopunktowym faktycznie trzeba by było odparować benzynę i być może With by na to pozwolił

Zakładam też, że po to gaźnik jest podłączony do obiegu wodnego chłodnicy

Ale nie wiem, jak to osiągnąć w tym silniku, odlewany z aluminium kolektor powietrza jest tak aerodynamiczny i ziarnisty jak zaklinowana ręka drwala. Iniektor pluje dużymi kroplami bezpośrednio na motyla :? i prawie nie ma między nimi miejsca na montaż

Może, jak mówisz crispus, umieść rezystor na czujniku depresji, aby sztucznie przesunąć jego otwarcie, z tym że ja również przesunę jego punkt zerowy...
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 10/02/08, 15:09

Capt_Maloche napisał:Może, jak mówisz crispus, umieść rezystor na czujniku depresji, aby sztucznie przesunąć jego otwarcie, z tym że ja również przesunę jego punkt zerowy...

Mówiłem o przesunięciu informacji o położeniu przepustnicy, bo od strony podciśnienia jest to kwadratowy sygnał (czytaj gdzie indziej), który musi odzwierciedlać pulsacje dolotu, bo czujnik jest kwarcowy... Jeśli tak jak myślę wir ogranicza wahania ciśnienia, to ECU interpretuje to jako niskie podciśnienie i odpowiednio zmniejsza zużycie paliwa.

Z tego co pamiętam to sonda lambda jest schowana za osłoną termiczną nad kolektorem. Żeby to zobaczyć trzeba zdemontować blachę, ale ponieważ śruby są bardzo zardzewiałe... W przeciwnym razie trzeba zdjąć chłodnicę.

Osobiście to dlatego, że musiałem zdemontować głowicę cylindrów, w końcu znalazłem ten czujnik £$%€@...

Nadmierne zużycie może pochodzić z czujnika, ale jak zaznacza André, dzieje się tak tylko wtedy, gdy silnik jest ciepły...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 13/02/08, 11:42

Witam wszystkich,
cieszę się, widząc, że zajmujesz się problemem napotykanym przez eksperymentatorów pantone lub elektrolizy, a nawet z itp. ... w pojeździe z sondą lambda!

kolejna elektronika z lobby motoryzacyjnego...

Wiem, że ci, którzy zajmują się tuningiem, wiedzą, jak rozszyfrować i „dostroić” parametry swoich pojazdów, wkładając kabel do gniazda diagnostycznego swojego pojazdu i podłączając go do komputera… Oprogramowanie złapałem w sieci, emuluje itp...

moja strona o sondzie lambda, przypadkiem:
http://www.nrjrealiste.fr/trucs/lambda.html

dobra kontynuacja, czytamy ;-)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/02/08, 13:08

ładna strona na lambda

powiedz mi, nie miałbyś "podstawowego programu" zarządzania wtryskami z parametrami matematycznymi, na których znamy% działa każdy czujnik?

w przeciwnym razie program, o którym mówisz, wydaje się bardzo interesujący

:D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 13/02/08, 13:20

o tak, moja strona o wtryskiwaczach to 404 .. strona h2osystem musiała zostać zamknięta? ...
Muszę zajrzeć do moich sejwów...

tymczasem mam to:
http://www.better-mileage.com/memberbonuswateradx.html ale nie przeprowadziłem żadnych badań od czasu „wstrzyknięcia kontrolera”…

Myślę o tym dla miłośników GV, umieść tam kontroler steam:
http://www.better-mileage.com/membervaporadx.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 78