Elektrownie geotermalne przeciw EPR

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Chmura
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 20/03/07, 02:08

Elektrownie geotermalne przeciw EPR




przez Chmura » 22/03/07, 02:56

Dzisiaj znajomy podsunął mi pomysł...

Spotkaliśmy się razem na demonstracjach przeciwko EPR i jej wielkiej rzeczy, jaką jest zastąpienie wszystkiego, co jest energią geotermalną.

Na terenach byłych elektrowni jądrowych po ich demontażu wykonujemy bardzo głębokie wiercenia. Wtłaczamy wodę, która wypływa mocno poparzona i włączamy turbiny...

Nie jestem daleki od przekonania o tym systemie, ale chciałbym wiedzieć, czy ktoś z Was ma jakieś pomysły na naukową wykonalność tego wszystkiego!!!

(Czuję, że wyjdę na głupca) : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 22/03/07, 09:45

Wcale nie jestem przekonany co do lokalnej dostępności wystarczającej energii: reaktor jądrowy ma nadal moc od 1200 do 1350 megawatów: do tego potrzeba już ładnego złoża geotermalnego!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Chmura
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 20/03/07, 02:08




przez Chmura » 22/03/07, 13:51

Nie mam pojęcia, ile energii może wytworzyć elektrownia i ile energii można znaleźć w ziemi. Czy możesz podać mi konkretne przykłady, znaleźć sposoby, aby energia przemówiła? Albo linki do dość podobnych inicjatyw?
Merci d'avance!

Jestem niebieski! :D
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 196