Definicja systemu „Venturi”

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2

Definicja systemu „Venturi”




przez Wspólny » 15/03/07, 22:12

Witam, przechodzę przez to coraz więcej forum a moja wiara jest wielka! i czerpię z tego wielką przyjemność. : Chichot:

Istnieje jednak pojęcie, które mi ucieka, i które uniemożliwia mi zrozumienie pewnych pozycji, zwanych venturi. :? :? :? Oto kilka pytań, które pomogą mi i innym nowicjuszom, które myślę

Jaki jest cel venturi?

Co to do cholery jest?

Na którym złożeniu jest używany? (100% pantone, doping wodny lub oba)

Na jakim poziomie jest umieszczony w zespole?

Myślę, że nic nie zapomniałem, dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 15/03/07, 23:28

Venturi jest systemem stosowanym w dynamice płynów.
Oto definicja wikipedia

Istnieje wiele aplikacji w różnych dziedzinach.
W samochodach gaźniki wykorzystywały efekt Venturiego do wciągania paliwa do strumienia powietrza i mieszania go z tym ostatnim.
W przypadku pantonu używamy go do tworzenia depresji, która będzie ssać gazy pantone lub domieszkowanie wodą ...

W silniku tłokowym podciśnienie w kolektorze dolotowym powoduje straty w pompowaniu. Są one ważniejsze w silnikach benzynowych ze względu na przepustnicę, która odcina dopływ powietrza i spowalnia opadanie tłoków na wlocie. Producenci opracowują obecnie systemy bez motylkowe (na przykład zmienna dystrybucja Vanos z BMW) w celu przezwyciężenia tej wady.
Systemy te są koniecznie związane z zastrzykiem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 15/03/07, 23:35

Cześć
Aby właściwie zrozumieć, wziąłem ilustrowany słownik i spojrzałem na to, co powiedział o nim mały Larousse.
Potem dyskutowałem z innymi, którzy używają go do rozpylania wody na wlocie do reaktora lub do wymuszenia zasysania do reaktora w domieszkowaniu wodą, a nawet czasem jednocześnie.
Powinieneś być w stanie znaleźć w moim poście na moich diagramach R5 i dyskusji na ten temat (gaźnik z zwężką wodną, ​​a także na poście Rezut (zwężka wstępu) i wielu innych postach jeszcze.
montowanie wtrysku wody / Renault super 5 Al domieszkowane woda-t1110-60.html
W przypadku 100% pantonu zwężka Venturiego nie jest używana, ponieważ reaktor jest bezpośrednio podłączony do rury wlotowej, ale można go użyć do rozpylania wody na wlocie, jeśli jest dobrze zaprojektowany.

Poza tym na ten temat mam pytania:
Czy wszyscy ci, którzy mają działający reaktor dopingujący wodę, zauważyli, że zwężka Venturiego jest niezbędna?
Jeśli tak, czy należy przestrzegać wartości ssania.
Zac i André zgadzają się, że zajmuje 700 mm słupa wody, czy jest to niezbędne do działania reaktora?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 16/03/07, 13:50

Nie jestem ekspertem, ale czytałem, że wśród zjawisk, które mogą wystąpić (jonizacja, plazma ...), warunki ciśnienia / próżni mają duży wpływ na wytwarzanie tych zjawisk.
Plazma zwykle występuje w bardzo wysokiej temperaturze LUB pod bardzo niskim ciśnieniem, dlatego mówimy o „zimnej plazmie”.
Z tego też powodu nie możemy przechowywać tych zjonizowanych gazów, które szybko tracą swoją specyfikę. :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 16/03/07, 14:21

Ok, więc jeśli dobrze rozumiem, zwężka Venturiego służy do przyspieszenia prędkości pary wodnej w celu zoptymalizowania wydajności silnika.

Zostałby więc umieszczony na wlocie reaktora po stronie, do której dociera para wodna (na zespole domieszkowania wodą). Jednak czytałem na różnych postach, że zmniejszenie poboru powoduje utratę mocy. Czy to wszystko zależy od wielkości zwężki Venturiego?

Pitmix, kiedy mówisz o 700 mm słupie wody, co to znaczy? Jak to mierzysz?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 16/03/07, 20:10

Halo

Zwężka Venturiego jest po prostu używana do syfonu do odbiornika
dla reszty nie mogę komentować
zwężka Venturiego nieznacznie hamuje strumień gazu, ale generalnie wykorzystuje się jego zagłębienie na szyi, które może być 3 razy większe niż w kolektorze dolotowym i jest interesujące do chodzenia z połową prędkości.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 16/03/07, 20:47

Aby ułatwić wyjaśnienie, zwężka Venturiego skutecznie służy do przyspieszenia powietrza.
Efekt Venturiego jest również tym, co nadmuchuje maski samochodów kabrioletowych na autostradzie.

W przypadku, gdy znajduje się on przy wejściu do reaktora, jak pierwsze zespoły na moim R5 i podobnie jak w samochodach André, używamy lokalnego przyspieszenia powietrza, aby ssać i rozpylać wodę. Podobnie jak w przypadku benzyny w gaźniku (oczywiście w uproszczeniu).
Służy również do przyspieszenia powietrza, gdy jest ono umieszczone w rurze wlotowej, a zatem na wylocie z reaktora, ale tym razem tylko do zasysania reaktora.
Zwężka Venturiego jest zwężeniem, ale nie powinna powodować zbyt dużego spadku ciśnienia. Dlatego ma bardzo specyficzną formę.
W moim Golfie zwężka Venturiego nie jest mniejsza niż oryginalna zwężka Venturiego, która znajduje się w filtrze powietrza.

Spójrz na mały rysunek na link, który podałem powyżej.
Kiedy mówię 700 mm słupa wody, oznacza to, że zwężka Venturiego zasysa wodę przez małą rurkę.

Wyobraź sobie rurkę o wysokości 1 mi średnicy 10 mm z zwężką na końcu u góry.
Prędkość powietrza przepływającego przez zwężkę spowoduje, że woda w rurce wzrośnie do wysokości 700 mm.
Obejrzyj mały film tutaj
Zremasterowane wideo THX : Chichot:

Oprawy wtrysku wody / oblicz-the-Venturiego t1859.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 17/03/07, 19:01

Super filmy z twoją małą dziurą !!
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 17/03/07, 20:11

połączenie napisało:Pitmix, kiedy mówisz o 700 mm słupie wody, co to znaczy? Jak to mierzysz?


Cześć

Odpowiadam ci zamiast pitmixu
kłujesz wlot i ponownie odczytujesz przezroczystą rurę przyklejoną taśmą na prostej metrze, sadzisz koniec rury w zbiorniku z wodą, ustawiasz silnik na 75/100 jego maksymalnej prędkości a obniżenie musi spowodować podniesienie wody do 70 cm, 700 mm lub 0.7 m :P

Widzisz, to głupie

jeśli masz problem z oddaniem moczu, zobacz zdjęcia, które umieszczam na forum lub skontaktuj się ze mną

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 17/03/07, 21:29

Ok, dziękuję Zac, teraz jest jasne, dzięki tym środkom możemy faktycznie ocenić skuteczność zwężki Venturiego.
0 x

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113