Definicja systemu „Venturi”

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/04/07, 05:50

Halo
Zwężka Venturiego jest czymś prostym do osiągnięcia, ale musi być wykonana we właściwym rozmiarze,

Bierzemy przykład zwężki Venturiego na wlocie silnika Diesla z reaktorem, który jest napędzany małym gaźnikiem wodnym, tak jest w moim przypadku i w przypadku większości zespołów w ZAC

Jeśli zwężka Venturiego jest mała, powoduje znaczne zasysanie przy niskiej prędkości i zbyt duże zużycie wody.
Jeśli szyjka Venturiego jest zbyt duża, jest do bani tylko z dużą prędkością i zbyt małym zużyciem wody.
wiemy, że zwężka Venturiego ma zasysanie nieliniowe, gdy przepuszczamy dużo powietrza, jej ssanie gwałtownie wzrasta, dlatego wszystkie gaźniki pracujące zgodnie z zasadą zwężki Venturiego mają automatyczny system do wyczerpywania działa z pełną mocą.
Zwykle, gdy szyja Venturiego jest dobrze wybrana w pantonie, zużycie wody jest dostosowywane do zwykłych reżimów
w moim przypadku od 90 km / h do 120 km / h, jeśli jadę na 130 i 140, reaktor ochładza się, przepuszcza zbyt dużo wody, jeśli toczę się przy 90, jest cieplej, przy 80 km / h zaczyna się nieco chłodzić, ponieważ silnik wytwarza mniej ciepła w reaktorze.
Tak więc zwężka Venturiego działa automatycznie tylko w zakresie, który jest wystarczająco dopuszczony do naszych zastosowań

Wystarczy zmierzyć moc reaktora, aby dobrze zrozumieć.
do użytku przy wszystkich prędkościach należy kontrolować przepływ wody lub pracować z gaźnikiem, który ma dobrze emulsję.

W przypadku bełkotki problem jest taki sam, jak w przypadku zwykłego gaźnika, to zasysanie przed reaktorem determinuje ilość wilgotnego powietrza, które przechodzi przez reaktor.
Musimy poczekać, aż reaktor będzie gorący, aby przepuścić wodę i unikać chłodzenia go, aby stał się płynny na pręcie.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise




przez RolCopter » 19/04/07, 17:08

Bonjour à tous

To prawda, że ​​nie jest skomplikowana mechanika płynów LOL : Mrgreen:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Th%C3%A9or%C3%A8me_de_Bernoulli

Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć pod uwagę gęstość płynów, ich prędkości, ich temperatury, ich gęstość i właściwości rur, w których krążą.

I jako bonus działa w obu kierunkach, w pracy używamy venturis do ssania krawędzi cięcia na termoformierkach (pakowanie w gaz spożywczy - pakowanie żywności).
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry
Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 19/04/07, 20:37

RolCopter napisał:Bonjour à tous

To prawda, że ​​nie jest skomplikowana mechanika płynów LOL : Mrgreen:


Wiesz, nie chodziłem do szkoły, więc venturia bicone robię to losowo i testuję. działa tak dobrze, im lepiej nie działa, robię kolejny.

jeśli mam miejsce 30/100 stożkowatości na wejściu i 7/100 na wyjściu, to ogólnie nie jest źle.

jeśli nie ma miejsca, widzimy : Lol: : Lol: : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/04/07, 21:40

Bonjour à tous

To prawda, że ​​nie jest skomplikowana mechanika płynów LOL


Jeśli to było tak proste, dlaczego gaźniki stosowały zaniki, aby uzyskać akceptowalną mieszankę przy wysokich obrotach?
studnia emulsji ma do odegrania szczególnie ważną rolę w automatyce, a także w pęcherzykach.
pewnie dokonaj drugiego wpisu, gdy zwężka Venturiego ciągnie za dużo
Co mam na myśli część (liniową) lub raczej użyteczną z głównym gaźnikiem. jest dość wąski.

Aby wykonać zwężkę Venturiego, jest to drobiazg, ale aby mieć stały przepływ niezależnie od powietrza, które przechodzi przez kołnierz za pomocą prostej dyszy, nie jest to możliwe, ma regulowaną dyszę, która zmniejsza przepływ z dużą prędkością, c dlatego reaktor działa dobrze przy 100 kmh przy tych samych ustawieniach przy zbyt dużej ilości wody przy 150 kmh
pomimo faktu, że reaktor otrzymuje więcej ciepła.
nie jest całkowicie samoregulujący,
z dobrze obliczoną średnicą szkoły, może dobrze działać na szerszym zakresie prędkości.

Możesz obliczyć, jak chcesz, musi również uwzględniać ciepło reaktora, który nie zawsze podąża za przepływem powietrza, szczególnie gdy wchodzisz na wzniesienie lub niewielkie zejście, za dolnym dieslem dużo powietrza, ale mało benzylu = mało ciepła, ilość wody musi być kontrolowana ...
a kiedy mamy do czynienia z rurką pełną pulsującego łokcia, nie jest to proste obliczenie zwężki Venturiego jak w przemysłowych piecach gazowych (pracowałem nad tym dość długo)
musisz zrobić kilka, aby znaleźć odpowiedni przepis

André

Pojedyncza zwężka Venturiego i podwójna zwężka Venturiego oba wlot powietrza są pierścieniowe (brak rurki w kole Venturiego tylko szczelina.
Podwójna zwężka ma większą depresję.

Venturi pic226.jpg


Venturi, który pochodzi z samolotu do obsługi żyroskopu, ma zastosowanie do odsysania pantonu

podwójne Venturiego pic225.jpg
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 19/04/07, 22:23

Uznałem, że jest to prostsze: w ten sposób nakłuwam moc wyjściową reaktora pod gaźnikiem, bez potrzeby stosowania zwężki Venturiego !! : Chichot: : Chichot: : Chichot:
Cóż, to prawda, nie jest to zbyt konstruktywna uwaga ... : Mrgreen:
Na początku nie rozumiałem, gdzie znajduje się zwężka Venturiego w gaźniku, ale w rzeczywistości jest to jej ogólny kształt, który jest w zwężce Venturiego, niewiarygodne, że nigdy nie byłem ostrożny!
0 x
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

wziąć drugi stopień




przez RolCopter » 20/04/07, 16:37

dzień dobry

od André
Jeśli to było tak proste, dlaczego gaźniki stosowały zaniki, aby uzyskać akceptowalną mieszankę przy wysokich obrotach?


Całkowicie się z tobą zgadzam, André, to miało być zrobione w drugim stopniu. Moje doświadczenie w zakresie nawęglania (zwężki Venturiego) nabyłem, gdy byłem mały (nawet duży lol), naprawiając motorowery, solex, a następnie motobecane motocykle D45, D52 itp. Moją ulubioną lekturą były tematy mechaniczne w Motorevue. Aby powrócić do gaźnika i studzienek igłowych, aby zmodyfikować zasysanie do danego studzienki, zastosowano igły stożkowe, aby zwiększyć średnicę emulsji w stosunku do podniesienia buszla. Nie używam gaźników w układzie G, gęstość wody jest daleka od benzyny, a próżnia w reaktorze musi być trudna do wykorzystania.

Uwaga: preferuję paliwo próżniowe (menbrane)
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry

Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/04/07, 18:45

Halo
samochód zimowy to bełkot gele oblige, samochód letni c to mały, bardzo prosty gaźnik, wszystko w konstrukcji z mosiądzu
łatwa do odblokowania i funkcjonalna, prosta zwężka Venturiego o grubości 4 mm przy szyi z podwójnym ostrzem jako dysza wszystkie lutowane w kolorze srebrnym
żaden zbiornik nie unosi się nieco poniżej poziomu ssania, a reszta zasysa nawet wysokość 250 mm
więc utrzymuję lekki dyferencjał z płaskim zbiornikiem.
mój system zbliża się do GV ​​z tym wyjątkiem, że nie utrzymuję wody w GV silnik zasysa z gaźnika to, czego potrzebuje, te krople wody trafiają do spalin i są kierowane do reaktora z pewna ilość powietrza ...
Prostota jest trudna do zrobienia, ale jest to podstawa, którą każdy dobry złota rączka musi wiedzieć.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: do podjęcia w drugim stopniu




przez zac » 20/04/07, 18:52

RolCopter napisał:Uwaga: preferuję paliwo próżniowe (menbrane)


Teoretycznie również, ale jedynym dostępnym gaźnikiem próżniowym, który jest dla mnie dostępny, jest dwusuwowy (piła łańcuchowa, kosy spalinowe itp.) Pompują jednocześnie gaz; więc, aby działały prawidłowo, potrzebują cyklu obniżania ciśnienia na przemian. Bardzo trudne do uzyskania na czterosuwowym czterosuwowym cylindrze.

dlatego używam albo węglowodanów mobowych, albo węglowodanów modelowych z kurkiem skutera (odkurzacz).

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise




przez RolCopter » 20/04/07, 21:34

Dobry wieczór wszystkim

od Zac
Teoretycznie też, ale jedyne dostępne dla mnie paliwo próżniowe


Trzymałem niezłe paliwo próżniowe i buszel Austin Mini
ale z drugiej strony jest trochę duży Japończyk w jednym wyprodukowanym w ilości najmniejszej dla motocykli, nie wiem, czy można znaleźć coś na swojej wyspie.
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry

Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

Skuteczna zwężka Venturiego jest nadal bardzo nieporęczna.




przez RolCopter » 06/05/07, 23:25

dobry wieczór

Skuteczna zwężka Venturiego jest nadal bardzo nieporęczna.

http://www.ozone.ch/gasandwater/mazzei/3090.htm

Ale hej, mój następny wierzchowiec Pantone Zrobiłbym to na ciężarówce lol.
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry

Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 70