CHINY: energia słoneczna, są bardzo wydajne (JT / FR2)

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: CHINY: energia słoneczna, są bardzo wydajne (JT / F




przez jean63 » 05/03/07, 22:59

Christine napisał:
Targol napisał: w tym raporcie słyszymy, że „10% ciepłej wody w Chinach jest wytwarzane przez energię słoneczną” ...

Cofam się trochę, ale chciałem tylko podkreślić, że te 10 procent może być również spowodowane tym, że w niektórych regionach istnieje pas w ogóle gorąca woda - lub czajnik, ale nie liczy się to w statystykach.


To jasne....w Chinach trzeba uważać na procenty, biorąc pod uwagę, że jest ich 1,3 miliarda!!!!

Z drugiej strony ich technologia czujników próżniowych stała się rzeczywistością, są daleko do przodu.

Obawiam się, że gdy zostaną wybudowane nowe elektrownie węglowe (jedna dziennie) produkujące energię elektryczną, a za jakiś czas elektrownie jądrowe sprzedawane przez AREVA i spółkę...... rozwijającą się energię słoneczną : Evil: ....wiedząc, że nie podpisali protokołu z Kioto :: :: ::
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: CHINY: energia słoneczna, są bardzo wydajne (JT / F




przez I Citro » 07/03/07, 13:14

jean63 napisał:Obawiam się, że gdy zostaną wybudowane nowe elektrownie węglowe (jedna dziennie) produkujące energię elektryczną, a za jakiś czas elektrownie jądrowe sprzedawane przez AREVA i spółkę...... rozwijającą się energię słoneczną : Evil: ....wiedząc, że nie podpisali protokołu z Kioto :: :: ::


Ich potrzeby energetyczne są tak pilne, że nie obejdą się bez energii odnawialnych. Poza tym tu muszą być tańsze niż u nas... więc szybka amortyzacja i nie są głupie...

Wreszcie energia słoneczna, energia wiatrowa… to są materiały, które trzeba wyprodukować, więc nie pozwolą im przepuścić szansy na pierwszą na świecie fabrykę…

[Edit Modo Targol] Stałe cytaty [/ Edit Modo Targol]
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: CHINY: energia słoneczna, są bardzo wydajne (JT / F




przez jean63 » 07/03/07, 15:29

Citro napisał:
jean63 napisał:Obawiam się, że gdy zostaną wybudowane nowe elektrownie węglowe (jedna dziennie) produkujące energię elektryczną, a za jakiś czas elektrownie jądrowe sprzedawane przez AREVA i spółkę...... rozwijającą się energię słoneczną : Evil: ....wiedząc, że nie podpisali protokołu z Kioto :: :: ::


Ich potrzeby energetyczne są tak pilne, że nie obejdą się bez energii odnawialnych. Poza tym tu muszą być tańsze niż u nas... więc szybka amortyzacja i nie są głupie...

Wreszcie energia słoneczna, energia wiatrowa… to są materiały, które trzeba wyprodukować, więc nie pozwolą im przepuścić szansy na pierwszą na świecie fabrykę…

[Edit Modo Targol] Stałe cytaty [/ Edit Modo Targol]

Całkowicie się z Tobą zgadzam, ale dla nas problem polega na tym, czy kupujemy Francuzów (Tecnisun w Grenoble, który wie, jak produkować czujniki podciśnienia), czy Chińczyków, którzy są tańsi... Zwykle powinniśmy robić to, co powiedział Mitterand lata 80-te (tak mi się wydaje) „kupujmy francuskie” ......to może spowodować wiele problemów, bo niedługo nie będzie już nic francuskiego!!! z wyjątkiem niektórych usług osobistych (bony na usługi zatrudnienia Boorlo).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7010
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2934




przez gegyx » 07/03/07, 16:04

:? Bo szczerze mówiąc, czy Saint-Gobain nie mógłby zająć się tym biznesem?
I zrobić dużą serię?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/03/07, 16:24

gegyx napisał::?: Bo szczerze mówiąc, czy Saint-Gobain nie mógłby zająć się tym biznesem?
I zrobić dużą serię?


Tam ty i Jean63 rozmawiacie o złocie...
Niestety. :|
0 x
polo380001
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/11/07, 14:03
Lokalizacja: Grenoble

słoneczny




przez polo380001 » 07/11/07, 14:17

bonjour,
Pochodzę od francuskiego producenta kolektorów słonecznych typu heat pipe.
Wszystkie czujniki rurowe to czujniki rurowe. Różnica polega na umiejscowieniu pustki. Rurki posiadające część chłonną na całym obwodzie wykonane są z podwójnej rurki szklanej. Szczelina powietrzna znajduje się pomiędzy dwiema rurkami.
Rury z częścią chłonną na płetwie mają przestrzeń powietrzną w całej rurze.
Kolejną dużą różnicą między różnymi rurami jest spawanie. Rury z 2 koncentrycznymi rurami mają spoinę szkło/szkło, natomiast rury z jednym żebrem mają spoinę szkło/stal. Różnicę widać, gdy temperatura wzrasta. Aby spoina wytrzymała, oba zespawane elementy muszą rozszerzać się w ten sam sposób. Problem polega na tym, że szkło i stal (miedź) nie rozszerzają się w ten sam sposób z powodu utraty próżni.
Dla informacji, jest naprawdę 3 francuskich producentów:
CLIPSOL
GIORDANO
TECNISUN
Tylko tecnisun oferuje czujniki rurowe.
Kiedy mówię o francuskich producentach, naprawdę mam na myśli producentów! nie jak tryba, który nazywa siebie niemieckim producentem, a paradigma ma swoją siedzibę w Chinach!!!!
Pewne jest, że Chińczycy produkują dużo kolektorów słonecznych, w tym rurowych, ale Tecnisun nie. Dla informacji, heatpipe jak i plazma są produkowane w Pont de Claix (w biurze obok Tecnisun) przez wyspecjalizowanego producenta o nazwie Metal Process.
W pozostałych sprawach proszę o kontakt w biurze tecnisun

Marka Paul-André
0 x
koszulka polo
polo380001
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/11/07, 14:03
Lokalizacja: Grenoble




przez polo380001 » 07/11/07, 14:21

Citro napisał:
gegyx napisał::?: Bo szczerze mówiąc, czy Saint-Gobain nie mógłby zająć się tym biznesem?
I zrobić dużą serię?


Tam ty i Jean63 rozmawiacie o złocie...
Niestety. :|



Wkrótce pojawi się na rynku, ale nie jako producent, ale jako wyspecjalizowany dystrybutor....Coś o tym wiem.

Ponadto osoby, które „wierzą” w kupowanie języka francuskiego, zapraszam do kontaktu telefonicznego i odwiedzenia z pewnością prostej, ale humanitarnej fabryki Tecnisun w Pont de Claix.
0 x
koszulka polo
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 07/11/07, 18:22

Bardzo ciekawe......Poproszę o dokładniejsze informacje na temat poziomu technicznego i ceny, bo nie wszystko zrozumiałem.

Działanie czujnika wyjaśniono tutaj => http://www.tecnisun.com/fonctcapteur.html

Skontaktuję się z Tobą w TECNISUN lub przez Internet.

Na stronie internetowej TECNISUN kontakty to =>

Tecnisun

ZI Wysp
16, rue Aristide Berges
38800 Le Pont de Claix

E-Mail: kontakt@tecnisun.com
Claude'a Godeta
Christiana Tantolina
Cedrica Poyeta


Co robisz w TECNISUN?...jeśli nie masz nic przeciwko...

Żart =>

Jeśli chcesz, w zamian za jakieś lampy próżniowe, mogę udzielić ci lekcji ortografii (wydaje się, że błędy zdarzają się coraz częściej, nawet wśród inżynierów... Widziałem to na wewnętrznych notatkach w moim pudełku, ale jestem ponad 55 lat i w naszych czasach dostawaliśmy klapsa po ramieniu za błędy!!).

Przepraszam, ale kiedy piszesz prawie poprawnie po francusku, oczy bolą, gdy widzisz błędy:

"Przychodzęs" ; "na wszystkich część chłonnat na obwodzie" ; "2 elementy spawanes„......jest ich trochę w każdej linijce, ale może to dlatego, że szybko pisałeś? : Lol:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
polo380001
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 07/11/07, 14:03
Lokalizacja: Grenoble

przepraszam za ten tekst fonetyczny




przez polo380001 » 25/11/07, 20:27

Dla twojej wiadomości, w tecnisun pracują nie tylko 3 osoby.
Co więcej, w firmie pracują nie tylko inżynierowie…
Aby odpowiedzieć, możesz skontaktować się ze mną telefonicznie lub e-mailem. Jak widać adres e-mail jest obecny na stronie.
Jestem sprzedawcą w firmie TECNISUN.
Dziękuję za propozycję zajęć wieczorowych... Wiadomość została napisana szybko, ponieważ powiedziano mi, że nazwa TECNISUN występuje w niektórych forum. Będąc w pracy i mając dużo pracy, szybko pospieszyłem z odpowiedzią, jednak zdaję sobie sprawę, że z Twojej strony te 35 godzin muszą zostać wykorzystane precyzyjnie, abyś miał możliwość zapoznania się z forums w środę o godzinie 17:30…
Z drugiej strony, jeśli chcesz uzyskać informacje na temat produktu, nie wahaj się ze mną skontaktować, będę tak prosty, jak to tylko możliwe, abyś mógł zrozumieć, jak to działa.
Wciąż jestem zdumiony szybkością nieformalności, jeśli się nie mylę, co do waszej „ery”, którą nazywaliśmy przed nieformalnością. Do Twojej wiadomości (przepraszam, w celach informacyjnych) to się nie zmieniło.

Pozostaję do Twojej dyspozycji w przypadku pytań technicznych, jeśli interesują Cię one bardziej niż mnie.

Cordialement
koszulka polo
0 x
koszulka polo
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: przepraszam za ten fonetyczny tekst




przez I Citro » 25/11/07, 21:20

polo380001 napisał:...z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że z Twojej strony 35 godzin musi zostać wykorzystane precyzyjnie, abyś miał możliwość zapoznania się z forums w środę o godzinie 17:30…
Cordialement
koszulka polo


Odchodzimy trochę od tematu i wygląda to bardzo podobnie do procesu intencji...
Mamy prawo zwolnić o 17:5, tak samo jak prawo zatrudniać o 00:6, 00:8 czy 00:XNUMX.... Mamy też prawo nie pracować w środę... :zmarszczyć brwi:

Interesuje nas tutaj fakt, że próżniowa energia słoneczna rozwija się masowo we Francji (i na całym świecie). Aby tego dokonać, konsument musi mieć możliwość zakupu go po RZECZYWISTEJ CENIE, a nie po wartości spekulacyjnej...
Zatem dotacje i cała związana z nimi strata energii (papierkowa robota, czas itp.) byłyby bezużyteczne. :x
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 76