Recykling: co zrobić z płytami CD i DVD?

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
gegejf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 03/08/08, 10:47
Lokalizacja: Rhone-Alpes

Re: Recykling: co zrobić z płytami CD i DVD?




przez gegejf » 05/08/08, 07:31

Witam,

Christine napisał: A ty co z tym robisz? Czy masz sieć zbiórki, czy musisz je wysłać?


wyślij je do:
KODEL
Leon Blum Avenue 128
38000 Grenoble

dla doc. IRE

nie zapomnij swojego adresu!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 20/07/09, 13:15

Recykling (przynajmniej kolekcja) starych używanych płyt CD i DVD Rom postępuje we Francji ... wygląda na to, że: http://www.coldisk.fr/

Każdego roku 200 milionów płyt CD / DVD jest sprzedawanych we Francji. Podłoża wykonane w 95% z poliwęglanu, szlachetnego plastiku, który zachowuje prawie takie same właściwości po recyklingu.

Płyty CD i DVD są jednak trudne do recyklingu, ponieważ nakładają się na różne warstwy materiału. Tylko kilku specjalistów, takich jak CDMoi i AtmosPlastic, przekształca je w granulki. Granulki te zostaną wykorzystane do produkcji okularów ochronnych, obudów komputerów i drukarek, zderzaków samochodowych, okien z pleksiglasu itp.

Główną trudnością pozostaje zbieranie płyt CD i DVD, z których większość trafia do kosza. Te media faktycznie nie są uważane za zużyty sprzęt elektroniczny (WEEE). „Specjaliści od przetwarzania WEEE nie dbają o płyty CD / DVD, ponieważ nie zarabiają na tym rynku, a zapasy są zbyt małe i rozproszone ze względu na koszty operacyjne” - wyjaśnia Denis David, założyciel firmy Coldisk.

Aby zrekompensować tę słabość, uruchomił właśnie Coldisk: usługę zbierania płyt CD, DVD i plastikowych skrzynek. Początkowo będzie działać na Ile de France, które jest regionem najlepiej wyposażonym komputerowo.

Coldisk pomoże społecznościom i dużym firmom zainstalować selektywne kolekcje płyt CD / DVD / box. Coldisk zbiera płyty CD / DVD bezpośrednio od dużych firm i wysyła je do zatwierdzonego ekologicznie centrum przetwarzania. Dla społeczności Coldisk oferuje ratuszom instalowanie pojemników w kluczowych punktach (obiekty kultury, szkoły, centrum recyklingu), aby umożliwić odzysk odpadów.

Koszt usługi (od 130 do 300 euro / tonę w zależności od terytorium) jest o około 20% tańszy niż koszt identycznej usługi dla konwencjonalnych odpadów z gospodarstw domowych:

- władze lokalne płacą tylko za to, co zostało odebrane + wynajem lub zakup kontenerów + pakiet podróży.

- firmy płacą za usługę zgodnie z liczbą odebranych płyt CD + pakiet podróżny.

Wybrane przez Coldisk centra obróbcze ponownie wykorzystują cały materiał we Francji do produkcji nowych produktów. W żargonie ekologicznym mówimy o krótkiej zamkniętej pętli: odpady z pierwszego procesu przemysłowego przekształcane są w surowiec z drugiego procesu przemysłowego na ograniczonym obszarze geograficznym i przy ograniczonej liczbie pośredników.


Źródło: http://www.zdnet.fr/blogs/greenit/ne-je ... 702368.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/07/09, 13:36

Wsparcie kulturalne, należy zobaczyć:

- albo są to wydania CD, a ty sprzedajesz je na e-bay: uszczęśliwisz ludzi
- są to kopie domowe lub kopie zapasowe, a ponowne wstrzyknięcie w czytelnej formie jest wykluczone.

Osobiście zbieram puste pudełka i kupuję płyty za bębny po 50, które wkładam z powrotem do pudeł
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 20/07/09, 13:51

Koszt usługi (od 130 do 300 euro / tonę w zależności od terytorium) jest o około 20% tańszy niż koszt identycznej usługi dla konwencjonalnych odpadów z gospodarstw domowych:

- władze lokalne płacą tylko za to, co zostało odebrane + wynajem lub zakup kontenerów + pakiet podróży.

- firmy płacą za usługę zgodnie z liczbą odebranych płyt CD + pakiet podróżny.

Krótko mówiąc, Coldisk to wygrana-wygrana?
0 x
Bonnetta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/07/09, 09:38

Re: Recykling: co zrobić z płytami CD i DVD?




przez Bonnetta » 21/07/09, 09:40

Oto stowarzyszenie, które zbiera płyty CD w celu recyklingu:
www.cdmoi.asso.fr
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 21/07/09, 11:53

Zawieś je na sznurkach, aby przestraszyć ptaki.
Przyklej je do naczynia, aby utworzyć kolektor słoneczny.
Udekoruj nim swój samochód.
Zrób silniki Stirlinga.
etc .. etc ..
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 21/07/09, 13:35

Zawieś je na balkonie, na tobie ...

Oczywiście! Oczywiście! ...


Ponadto będzie „modny”,

Ponieważ cały ten arsenał się spełni Bling, Bling ...
0 x
Alainfree
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/09/09, 18:02
Lokalizacja: 62

CD DVD reklama suavegarde RW ...




przez Alainfree » 13/09/09, 19:05

Witam,
Podczas poszukiwania rozwiązania natknąłem się na ten temat. Mam kilka płyt CD FAI, RW, które już nie działają.
Zawierają nie tylko poliwęglan, ale także metale srebra i złota, dlatego są bardzo zanieczyszczające, ale mają wartość, jeśli recykling nie kosztuje więcej.
Ale jeśli dobrze rozumiem, od nas zależy, czy płacimy kolekcjonerom, którzy sami zarabiają pieniądze.
Czy nie ma bardziej sprawiedliwego rozwiązania?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/09/09, 19:27

Witaj Alainfree.

I tak: jaka wartość złota na CD? kilka miligramów. Z drugiej strony nic, że kolekcja jest droga.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Yvesa CUILLANDRE
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/12/09, 11:41
Lokalizacja: Paryż

RECYKLING CD i DVD




przez Yvesa CUILLANDRE » 23/12/09, 11:52

: Idea: Witam wszystkich, jestem nowym członkiem forum.
Jestem wydawcą DVD (około 250000 XNUMX DVD rocznie) i martwię się o ich recykling. Znalazłem to forum Oczekiwania z twojej strony, chciałbym, abyś zareagował na stronie, którą właśnie zacząłem, w jednej z najważniejszych tłoczni CD i DVD: zaoferuj odzyskiwanie starych płyt CD i DVD (jak w przypadku wkładów atramentowych ), ale chciałbym pójść dalej, nagrodzić ten gest dla naszego środowiska, oferując kupony na nowe DVD.
Pracuję również nad bardziej ekologicznymi płytami DVD, okładkami i skrzyniami nadającymi się do recyklingu oraz płytami DVD znajdującymi się we wszystkich domach towarowych.
Chciałbym poznać wasze reakcje na to podejście, które zamierzam wprowadzić na początku roku dla Francji, Belgii i Szwajcarii.
Wkrótce
YC
0 x
Prezes założyciel najstarszego interaktywnego studia tworzenia wideo.
Jestem szczególnie wrażliwy na potrzebę znalezienia rozwiązania w zakresie recyklingu płyt CD i DVD. Będę współpracować z fabryką na ten temat w 2010 roku i mam nadzieję zaoferować w pierwszym semestrze motywujące rozwiązanie dla konsumentów tych podstawowych i wysoce zanieczyszczających produktów. Do naśladowania

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 63