Ekonometr PM230: uwagi dotyczące działania

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Emmaman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 21/10/09, 15:04




przez Emmaman » 21/10/09, 21:25

Dziękuję za sprawdzenie. Nie mogę się doczekać jutrzejszego testu, żeby sprawdzić, czy to premier coś zepsuł, czy też moja instalacja elektryczna jest zepsuta... Czy w tym przypadku EDF obciąży mnie zawyżonym kosztem? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/10/09, 23:43

emman napisała:Dziękuję za sprawdzenie. Nie mogę się doczekać jutrzejszego testu, żeby sprawdzić, czy to premier coś zepsuł, czy też moja instalacja elektryczna jest zepsuta... Czy w tym przypadku EDF obciąży mnie zawyżonym kosztem? :zaszokować:
Problem z ziemią. :?
Potwierdzam, mój PM230 podłączony do naszej ostatniej zamrażarki wyświetla 0.00 W (termostat otwarty) i wyświetla około 95 W po włączeniu sprężarki.
8)
Dziś jest miesięczny dzień odczytu licznika, tj. +24 kW w przypadku PM230 lub 3.34 euro za zamrażarkę (A+) w tym miesiącu. 8)
0 x
Emmaman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 21/10/09, 15:04




przez Emmaman » 21/10/09, 23:57

Problem z ziemią?

Dobrze zrobiony ! To było to ! Właściwie zamówiłem PM230 w dniu -------- i, niemiłe zaskoczenie, wtyczka nie jest francuska... chyba niemiecka... więc użyłem uniwersalnego adaptera, aby móc ją podłączyć, zadziałało , ale bez uziemienia... Dodając śrubę w otwór adaptera uniwersalnego, który dotyka metalowego rowka masy PM230, prąd płynie, a ja na gnieździe mam 0,0 W i nic :)

Jeszcze raz dokonam pomiarów, dziękuję za skierowanie mnie na ścieżkę!

Przejdźmy do 24-godzinnego pomiaru chłodziarko-zamrażarki... Kompresor 0,0W wyłączony, 20W po otwarciu drzwi i zapaleniu się kontrolki. I 106, gdy sprężarka pracuje.

[edytuj przez Christine]usunięcie nazwy sprzedawcy, nawet jeśli zostanie udowodnione, że lepiej było kupić to u nas : Chichot: [/edytować]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 22/10/09, 09:37

No cóż, proszę bardzo. Ile kupiłeś za to nieodpowiednie urządzenie?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 22/10/09, 09:47

Przypominam, że tak nielegalny i niebezpieczne w użytkowaniu sprzedanych produktów nie przystosowanych do sieci energetycznej kraju sprzedaży!!! : Evil:

W Niemczech znajdziemy nowe niemieckie wersje PM230 za 15-20€ (od początku i bardzo mnie to zaskoczyło, ale tak właśnie jest)!!! Jest duża różnica w cenie pomiędzy wersją FR/BE a wersją niemiecką samego Brennenstuhl... Nie wiem dlaczego, może ilość i fakt, że Brennenstuhl jest niemiecki?

Moim zdaniem „twój sprzedawca” musi być dobrze nasmarowany… jeśli nie jest to używany towar, możesz od razu poprosić o wymianę… jeśli jest używany, to masz kłopoty… musiałeś u nas kupić. .. : Chichot:
0 x
Emmaman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 21/10/09, 15:04




przez Emmaman » 22/10/09, 12:59

Uuuhhh... Tymczasem działa z moją małą modyfikacją i moim uniwersalnym zestawem podłączeniowym, który już miałem, więc nie musiałem kupować...

Tak, pewnie mnie wysadziło, ale nie mam zamiaru prosić o wymianę, skoro już to mam i działa. Tym bardziej, że to moja wina, na zdjęciu widać, że to nie jest wersja francuska...

A mam zwyczaj porównywać ceny w internecie przed zakupem, swojego PM230 dostałem za 32 euro, łącznie z wysyłką przez eksperta Colissimo.
0 x
Emmaman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 21/10/09, 15:04




przez Emmaman » 22/10/09, 13:05

Christophe napisał:W Niemczech nową niemiecką wersję PM230 można znaleźć za 15-20 €


Dostałem w swoje ręce rachunek na kwotę 22 euro z podatkiem... Zostałem zawyżony o 2 euro...

To powiedziawszy, aby wspierać witrynę i forum na której znalazłam dobrą radę, następnym razem zrobię mały zakup w sklepie, gdy będę czegoś potrzebować ;)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 22/10/09, 13:50

emman napisała:wliczone koszty wysyłki przez eksperta Colissimo.


Dla Twojej informacji, Expert Colissimo to dokładnie ta sama usługa, co klasyczne śledzenie Colissimo... z tą różnicą, że jest przeznaczona dla firm francuskich...

Istnieje więc firma, która oszukuje swoich francuskich klientów, przekazując niemieckie PM230... i tworzy to jednocześnie nielegalną i nieuczciwą konkurencję z tymi, którzy sprzedają wersję FR.

Hej, spokój!!!

Po sprawdzeniu jest to używany PM230 i nowy jest w tej samej cenie co nasz! Nie jesteś w tej kwestii zbyt szczery, emmmman!! : Evil:
0 x
Emmaman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 21/10/09, 15:04




przez Emmaman » 22/10/09, 14:09

Mój PM230 jest bardzo nowy, sprzedawany w szczelnie zamkniętym pudełku, z nowymi naklejkami z napisami w języku niemieckim i sprzedawany jako nowy przedmiot na rynku Amazon... w zależności od dnia dostępne są przedmioty używane lub nowe. .

Absolutnie nie jestem nieuczciwy :zaszokować:

A dla eksperta colissimo jest to colissimo gąsienicowe z dostawą za podpisem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084




przez Christophe » 22/10/09, 14:17

Cóż, to zależy od dni: czy jest zadeklarowany jako francuski podatek VAT, czy nie... czy to prawda? Oczywiście jest to niesprawiedliwe...jak w serwisie eBay...profesjonaliści, którzy sprzedają jako osoby prywatne, a zatem na czarnym rynku bez deklarowania podatku VAT ani zysków...w tym przypadku łatwo jest "obniżyć ceny"... : Evil:

Nie wiem, czego chcesz, ale wygląda na to, że pracujesz dla konkurencji... konkurencja, która tak naprawdę nie pomogła ci rozwiązać twojego problemu, myślę... więc trochę zawyżone, nie sądzisz?

Nie rozumiem nawet, dlaczego zostawiam te wszystkie wiadomości, aby porównać ceny, są do tego porównywarki cen! Ważne jest, aby zrozumieć, że nasz forum To nie jest miejsce na reklamę bezpośredniej konkurencji, zwłaszcza jeśli nie jest ona zbyt uczciwa...
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107