Ekonometr PM230: uwagi dotyczące działania

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/10/09, 10:24

Citro napisał:Moi teściowie mieszkają obok fabryki Kimo... Świetna firma, która produkuje świetne rzeczy. Rosną.
Niczego sobie nie odmawiamy... :D


Jasne, że to fajny materiał :D

Citro napisał:Zrobiłem szybkie obliczenia narożników stołu...
W porównaniu do dwustronnej wersji „wszystko albo nic”, którą mój szwagier kupił za 250 euro 4 lata temu (COP2.5), ta wersja za niecałe 600 euro zwraca się w niecałe 2 lata…
8)
Teraz interesuje mnie całkowita produkcja kWh energii cieplnej w ciągu roku i zużycie kWh energii elektrycznej...
Ponieważ przy ujemnych temperaturach współczynnik COP nie będzie równy 5...


Powinienem sprawić, żeby maszyna zaczęła przynosić zyski w niecały rok, dostawa kosztowała mnie około 900L oleju opałowego, wolałem to kupić niż tankować

Od 2 lat mierzę zużycie paliwa
Dodam do tego dzięki PM230 zalety klimatyzacji w trybie grzania i w ten sposób porównam i sprawdzę zwrot z inwestycji

Wiadomo, jak na ujemne temperatury, to tak naprawdę stosunkowo mało czasu w roku

Ja, który właśnie zainwestowałem w gazowy kocioł kondensacyjny... Zastanawiam się, czy Twój wybór nie jest bardziej ekonomiczny niż gaz... kWh gazu kosztowała 7 eurocentów w 2008 r., ale w 2009 r. spłonęła (cena abonamentu podwoił się : Evil: ).

Zrobiłem kalkulację, na poziomie kosztów energii nie ma konkurencji, może z wyjątkiem drewna (4 razy tańszego niż olej opałowy)
Nie ma także konkurencji pod względem ceny zakupu
Ale gaz nie jest zbyt źle umiejscowiony w abonamencie 157 euro i 0.0489 euro za kWh

Przy dzielonym falowniku i średnim współczynniku COP wynoszącym, powiedzmy 4, kWh wraca do mnie na poziomie 0.10/4=0.025 €/Kw.h bez stawki nocnej i nie zmieniłem abonamentu EDF.
(w przypadku gazu masz dodatkowy abonament), co odpowiada około rocznemu zużyciu 10 000 kW.h przy 157/10 000 = 1.57 centa € więcej lub 0.0489 + 0.0157 = 0.0646 €/Kw.h, do czego należy dodać wydajność instalacji

i dla porównania około 0.08 €/Kw.h dla oleju opałowego ze średnią wydajnością

Christophe napisał: 24 godziny pracy przez ile dni? Kiedy wpisuję godzinę 1:XNUMX do pomiaru, zawsze umieszczam post w pobliżu godziny i dnia rozpoczęcia pomiarów.

Co miesiąc pobieram wyciąg

Szczególnie widzę mosiężny korkociąg wiszący po lewej stronie!
Czy to sytuacja awaryjna? : Mrgreen: : Mrgreen: No chyba, że ​​to dziadek do orzechów??? : Mrgreen:

Nie, to rustykalny korkociąg z woskowanego drewna, który rzeczywiście może służyć jako dziadek do orzechów i kruszarka do palców : Chichot:

Ach, z tego co mówiłeś, widziałem, że jest bardziej „otwarty”… falownik ma „efekt” na przykład w kuchni i na 1. piętrze? No cóż, powiesz mi, że to ekstra... oczywiście!


Powiedzmy, że jest umieszczony w pozycji centralnej:
W salonie działa 1 z 3 grzejników
Grzejnik w kuchni i WC (niewidoczny na zdjęciu) sprawny
Gabinet, hol i sypialnia na parterze wyposażone w kaloryfery
Działa 1 grzejnik podłogowy w łazience
3 sypialnie na piętrze z zamkniętymi grzejnikami (termostatyka ustawiona na wszelki wypadek na 18°C, odpowiednia temperatura do spania)
Mieszkanie na parterze, wszystkie grzejniki zamknięte, nieogrzewany garaż, nieogrzewana weranda.

Dzięki temu działa tylko 25% grzejników
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/10/09, 12:18

Wznowienie tematu montażu klimatyzacji rewersyjnej tutaj: https://www.econologie.com/forums/post145101.html#145101
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 21/10/09, 13:14

Dziękuję Cap'tain
0 x
Emmaman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 21/10/09, 15:04




przez Emmaman » 21/10/09, 15:05

Witam,

Zamówiłem i otrzymałem PM230 i widzę, że ma on pobór mocy 18,8 W na każdym gnieździe w moim mieszkaniu, bez podłączonego do niego żadnego urządzenia?!?

Czy to normalne?

Poza tym wszędzie szukałam na ten temat forum i ogólnie w internecie i mam wrażenie, że nikomu nie przyszło do głowy mierzyć "pusty" bez niczego podłączonego, żeby zobaczyć... Bo nagle pojawiają się myśli w stylu "mój PC zużywa 18W nawet wyłączony!!! Gdy odłączę wtyczkę od prądu" wtyczka od ściany, ma 0 W!!!" byłoby fałszywe............

Zastanawiam się nawet, czy nie powinienem od każdego pomiaru odjąć -18,8 W, aby uzyskać wynik prawidłowy?


Edit: Ciąg dalszy moich dużych wątpliwości co do możliwości urządzenia do pomiaru snu:

W jednym gniazdku mam PM230. W PM230 mam podłączoną listwę zasilającą.

Konfiguracja 1: Podłączony komputer + ekran, ekran wyłączony i komputer wyłączony, ale włącza się w obu przypadkach. Pobór mocy 39 W

Konfiguracja 2: Te same urządzenia + projektor wideo w trybie gotowości. Pobór mocy 11 W.

???? Zużycie urządzeń w trybie czuwania wydaje się całkowicie fantazyjne... Nie bardzo widzę, co możemy wywnioskować z tych pomiarów!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/10/09, 17:10

Zrobiłem pusty reset, z przodu urządzenia, jest tam dziwność

osobiście nie podłączałem go na pusto, ale gdy moja klimatyzacja jest w trybie czuwania, pokazuje mi 4.5 W, co jest zgodne

Spróbuję zobaczyć, kiedy jest „pusty” i dokonam porównawczego pomiaru natężenia amperomierzem
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Emmaman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 21/10/09, 15:04




przez Emmaman » 21/10/09, 17:17

Zrobiłem już kilka resetów... wyjąłem baterie... nadal mam te same pomiary!

Jeśli chodzi o zużycie mojej płyty indukcyjnej 1820 w 240 stopniach, 1460 w 160 stopniach i 1080 w 120 stopniach, jest to zgodne...

W przypadku komputera pracującego na biegu jałowym przy 105, spalanie przy 135 jest również spójne...

Dla 24-calowego ekranu LCD przy 51 jest to nadal spójne...

Więc tak naprawdę to dla niskich konsumentów mówi cokolwiek...
0 x
Emmaman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 21/10/09, 15:04




przez Emmaman » 21/10/09, 17:27

Płyta indukcyjna w trybie gotowości: 8 W, pusty wylot 18,8 W, płyta indukcyjna z wewnętrznym wentylatorem pracującym w celu schłodzenia po użyciu: 6 W...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79416
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080




przez Christophe » 21/10/09, 20:16

emman napisała:Zamówiłem i otrzymałem PM230 i widzę, że ma on pobór mocy 18,8 W na każdym gnieździe w moim mieszkaniu, bez podłączonego do niego żadnego urządzenia?!?

Czy to normalne?


Nie, to nie jest normalne, więc:

a) spróbuj z przyjacielem, czy sytuacja się poprawi, czy nie (mogą wystąpić zakłócenia w Twojej sieci elektrycznej)

b) jeśli gdzie indziej jest tak samo, w PM domyślnie ustawione jest „zero”; tak się stanie, wymienimy go dla Ciebie, skontaktuj się z nami na stronie obsługi posprzedażowej: https://www.econologie.com/shop/contactez-nous.html

Podając numer zamówienia.

emman napisała:Poza tym wszędzie szukałam na ten temat forum i ogólnie w internecie i mam wrażenie, że nikomu nie przyszło do głowy mierzyć "pusty" bez niczego podłączonego, żeby zobaczyć... Bo nagle pojawiają się myśli w stylu "mój PC zużywa 18W nawet wyłączony!!! Gdy odłączę wtyczkę od prądu" wtyczka od ściany, ma 0 W!!!" byłoby fałszywe............


Gdy jest pusty, wynosi 0.0 W, zapewniam cię...
0 x
Emmaman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 21/10/09, 15:04




przez Emmaman » 21/10/09, 20:48

Jutro spróbuję z kimś innym i dam znać. :)

Budynek bardzo stary, licznik tarczowy EDF, rok na liczniku: 1960...


W przeciwnym razie nie mam wątpliwości, że pusty tego wieczoru wynosi 0,0 W, ale dlatego wątpię, czy komputer podłączony i wyłączony zużywa 18,8... ponieważ podłączony czy nie, wyświetla 18,8, więc być może w obu przypadkach wynosi 0!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/10/09, 21:24

w każdym razie sprawdziłem mój, gdy jest pusty, wyświetla 0.00

dlatego
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95