Ekonometr PM230: uwagi dotyczące działania

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 19/10/09, 22:31

Ben roi się, zanim się zwinie :D

No proszę, pierwsze wyniki, całkiem niesamowite jak na urządzenie za tę cenę: Split System Inverter R410A podany dla średniej mocy 3500W i maksymalnej 5300W

Split ustawiony na niską prędkość (stąd przewymiarowane wymienniki)
przy niskiej prędkości w trybie ekonomicznym, przy +3°C na zewnątrz około 21:00.
Moc pobierana wskazywana przez PM 230: 565W 228V 50Hz cos Phi:0.98 2.54A (dodatkowa informacja)

Powierzchnia wylotu jednostki wewnętrznej: 0.60 x 0.08 m²
Średnia prędkość mierzona w 12 punktach: 5.1 m/s
Oznacza to przepływ 880m3/h

Jednolita temperatura nadmuchu 32°C
Temperatura odzysku 22°C (zainstalowana w górnej części)


prawdziwa moc dostarczana przez 880 x 0.34 x (32-20) = 2992 W
COP = 2292 / 565= 5.2 nie złe bydło :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 19/10/09, 23:49

Capt_Maloche napisał:...lub rzeczywista moc dostarczona 880 x 0.34 x(32-20) = 2992 W
COP = 2292 / 565= 5.2 nie złe bydło :D
Imponujący. Możesz powiedzieć więcej o urządzeniu. :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 20/10/09, 10:48

Capt_Maloche napisał:Powierzchnia wylotu jednostki wewnętrznej: 0.60 x 0.08 m²
Średnia prędkość mierzona w 12 punktach: 5.1 m/s
Oznacza to przepływ 880m3/h


Hm, jak zmierzyłeś prędkość powietrza?

Capt_Maloche napisał:prawdziwa moc dostarczana przez 880 x 0.34 x (32-20) = 2992 W


? skąd pochodzi 0.34?

U mnie wszystko w 20°C dla uproszczenia (bez większych różnic):

Gęstość powietrza w temperaturze 20°C = 1.2 kg/m3
Pojemność cieplna powietrza w temperaturze 20°C = 1000 J/kg.K°

Zatem objętościowa pojemność cieplna powietrza w temperaturze 20°C = 1000/1.2 = 833 J/m3.K°

Znajdziemy zatem: 880/3600 * 833 * (32 - 20) = 2443 W

Niewiele to zmienia, ale przynajmniej rozumiemy kalkulację :D

Ale nadal mam wątpliwości co do pomiarów przepływu... cóż, jest to rząd wielkości...

Czy mógłbyś zrobić to samo dla nas przy innych prędkościach, aby zobaczyć?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 20/10/09, 16:24

AIE Aie Aie!
Ale nadal mam wątpliwości co do pomiarów przepływu... cóż, jest to rząd wielkości...

Nie, ale nie pozwolę Ci wątpić, po prostu musisz przyjechać i zobaczyć : Evil: Zmierzyłem prędkość powietrza za pomocą anemometru z gorącym drutem Kimo i zmierzyłem temperatury za pomocą tego samego sprzętu

A więc dla manekinów : Chichot:

0.34 to skurcz ciepła właściwego powietrza w temperaturze 20°C, 50% powszechnie stosowany w handlu

Wtedy moc P = (Qv / 3600) x Cp x Ro x DT jest formą pełną.

P [W]
Qv [m3/h]
Cp [J/kg.K]
Ro [kg/m3]
DT[K]

Typowe wartości to: http://www.thermexcel.com/french/tables/massair.htm
Cp = 1000 [J/kg.K]
Ro=1.25 [kg/m3] można spierać się o 1.20 : Chichot:

To wyjaśnia najczęściej używaną formułę:
P = 0.34 x Qv x DT (gdzie 0.34=1000*1.25/3600)

Zakłada się, że wartości Cp i Ro są stałe.

Ten wzór mocy obowiązuje dla akumulatorów gorących i zimnych, jeśli nie występuje zjawisko kondensacji. (w przypadku kondensacji przyjąć różnicę entalpii).

Czy na pewno nadal chcesz wątpić? przyjdź i skosztuj mojego Chateau Pénin, aby zobaczyć : Chichot:
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 20/10/09, 18:18

Capt_Maloche napisał:Nie, ale nie pozwolę Ci wątpić, po prostu musisz przyjechać i zobaczyć : Evil: Zmierzyłem prędkość powietrza za pomocą anemometru z gorącym drutem Kimo i zmierzyłem temperatury za pomocą tego samego sprzętu


Och, co za wrażliwość!

Nie wiedziałem, że Pan jest tak dobrze wyposażony...w przepływomierz powietrza! : Mrgreen: OK, co do reszty (rozumiem, że dla 0.34 było to dla innych eh...)!

Ile kWh masz od momentu podłączenia PM?

Co warto zobaczyć w swojej galerii? Niezłe Twoje podsumowanie na temat (prawie) autonomicznego ogrzewania domu (zapominasz o watach pomp słonecznych i cyrkulatorów...), ale nie rozumiem obrazu... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 20/10/09, 19:57

Reaa! Szukam go tam! :D

Mam 9KW.h przez 24 godziny pracy, to jest prawidłowe dla 00°C zeszłej nocy i około 0°C po południu, czyli 12 eurocentów : Chichot:

oto jak jest zamontowany w środku:
Obraz
po lewej stronie rynny widać PM230

Jak widać, jednostka wewnętrzna jest umieszczona nad drzwiami wejściowymi w holu, który obsługuje cały dom
na prawym tle kuchnia, na lewym tle jadalnia, na prawo sypialnia na parterze (nie magazyn), wychodzę z biura i robię zdjęcie u podnóża schodów prowadzących na górę
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 20/10/09, 21:59

Capt_Maloche napisał:... mój anemometr z gorącym drutem Kimo, pomiary temperatury tym samym sprzętem...
Moi teściowie mieszkają obok fabryki Kimo... Świetna firma, która produkuje świetne rzeczy.
Rosną.

Niczego sobie nie odmawiamy... :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 20/10/09, 22:28

Capt_Maloche napisał:Mam 9KW.h przez 24 godziny pracy, to jest prawidłowe dla 00°C zeszłej nocy i około 0°C po południu, czyli 12 eurocentów : Chichot:


24 godziny pracy przez ile dni? Kiedy wpisuję godzinę 1:XNUMX do pomiaru, zawsze umieszczam post w pobliżu godziny i dnia rozpoczęcia pomiarów.

Capt_Maloche napisał:oto jak jest zamontowany w środku: Obraz
po lewej stronie rynny widać PM230


Szczególnie widzę mosiężny korkociąg wiszący po lewej stronie!
Czy to sytuacja awaryjna? : Mrgreen: : Mrgreen: No chyba, że ​​to dziadek do orzechów??? : Mrgreen:

Capt_Maloche napisał:Widzisz, jednostka wewnętrzna jest umieszczona nad drzwiami wejściowymi w przedpokoju, który obsługuje cały dom, w prawym dolnym rogu kuchnia, w lewym dolnym rogu salon, na prawo sypialnia na parterze (nie spiżarnia), wyszłam z biura i Robię zdjęcie u podnóża schodów prowadzących na górę


Ach, z tego co mówiłeś, widziałem, że jest bardziej „otwarty”… falownik ma „efekt” na przykład w kuchni i na 1. piętrze? No cóż, powiesz mi, że to ekstra... oczywiście!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 20/10/09, 22:33

Citro napisał:Ja, który właśnie zainwestowałem w gazowy kocioł kondensacyjny... Zastanawiam się, czy Twój wybór nie jest bardziej ekonomiczny niż gaz... kWh gazu kosztowała 7 eurocentów w 2008 r., ale w 2009 r. spłonęła (cena abonamentu podwoił się : Evil: ).


2-3 rzeczy, które Cię „uspokoją”:

a) falownik Maloche stanowi rezerwę poza sezonem, nadal posiada kocioł olejowy! Nigdy nie ogrzejesz domu (z wyjątkiem pasywnego lub częściowo) za pomocą tylko jednego małego urządzenia tego typu!

b) logicznie rzecz biorąc, twój kocioł gazowy powinien mieć dłuższą żywotność (no cóż, niektóre psują się w czasie krótszym niż 10 lat, szkoda!!!!!)

c) wzrośnie także cena energii elektrycznej

Jak mówisz, poczekaj kilka miesięcy, aż ogólna ocena zużycia Maloche (elektryczność + olej opałowy) zostanie zgłoszona DJU… i zobaczymy, czy w EP, czy nie, jest to naprawdę interesujące… ale Pewne jest, że jeśli bateria wytrzyma 10 lat, będzie to w dużej mierze opłacalne… przynajmniej ekonomicznie!

ps: wciąż jesteśmy cholerni HS, hej, Maloche, nie chcesz poruszyć konkretnego tematu na temat swojego dodatku „U235 Thermal”? Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 20/10/09, 23:29

Christophe napisał:ps: wciąż jesteśmy cholerni HS, hej, Maloche, nie chcesz poruszyć konkretnego tematu na temat swojego dodatku „U235 Thermal”? Obraz
Tak, jesteśmy HS, ale to nie jest powód... :zmarszczyć brwi:
Nie mówię źle Maloche No cóż, jeżdżę U235... I nawet nieźle, już 20.000 XNUMX km : Mrgreen:
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93