Problemy związane z GMO, dyskusja słuchać

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 21/12/06, 10:16

Witam wszystkich.

po pierwsze przypominam wszystkim, że debata toczy się pomiędzy kilkoma stronami i nie ewoluuje, jeśli obecna jest tylko jedna ze stron.

GEGYX, zakładasz, że jestem częścią dużej grupy, pracowałem w małej firmie zatrudniającej około trzydziestu pracowników, dziś jestem na etapie przejęcia rodzinnej firmy zajmującej się selekcją warzyw, którą mój szef kuchni (58 lat, spadkobierca początku prace selekcyjne prowadzone przez jego dziadka, drobnego producenta rolnego). nasze technologie to nie GMO, a jedynie dobór naturalny, tak jak nasi poprzednicy. Tylko on, jego żona i ja pracujemy z dużymi grupami, nie mamy dużych zasobów: 1 ha na nasze oceny i 500 m² tuneli na nasze krzyże i utrzymanie naszych linii rodzicielskich.

Mówię o GMO, bo wiem, czym one są, znam się na biotechnologii w ogóle, więc wy, którzy przypuszczacie,
jeśli myślisz, że powiedziałem, że żniwiarze muszą być i pozostawać w więzieniu, zapominasz słów,
przypomnienie: „kiedy to słyszę, ja PRAWIE chcę ci powiedzieć, żebyś zostawił je tam, gdzie są W ROZMIARZE”.
GEGYX, moja propozycja przesłana przez PM jest nadal aktualna, wiele tematów jest między nami wspólnych i lubię dyskutować z ciekawymi i konstruktywnymi ludźmi. ale przynajmniej mi odpowiedz.

Pozdrawiam wszystkich, życzę udanych wakacji.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6993
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 21/12/06, 21:23

Dobry wieczór, powiedziałem to, co głęboko myślałem, w odniesieniu do tego, co sam się dowiedziałem.
Inne osoby również komentowały tę sytuację...
Cieszę się, że nie jesteś agentem grupy GMO.
---
Od MP nie otrzymałem żadnego.
W dodatku od 3 dni nagle odcięto mi ADSL... A na przywrócenie sprawności czeka się 16 dni. Obecnie korzystam z niskiej prędkości płatniczej (to się zmienia…)
Znałem dobrze Morlaixa, spędziłem dwa lata jako asystent zdrowotny i monitor w obozie St. Samson, z którego mam doskonałe wspomnienia związane z tym regionem i ogólnie Bretanią.
---
dobry wieczór
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 04/09/08, 14:07

wszyscy jedzą GMO?

nikogo to już nie interesuje?

nie powiedział:

Wszystkie próby GMO przeprowadzone przez Monsanto w 2008 roku zostały zniszczone

Środa, 20 sierpnia 2008. Po raz pierwszy wszystkie próby GMO rozpoczęte we Francji w 2008 roku przez firmę nasienną zostały zniszczone, jak właśnie ogłosiła amerykańska grupa, po skoszeniu w ostatni piątek działek transgenicznej kukurydzy przez działaczy sprzeciwiających się GMO -GMO.

...

„Przez pierwszy rok 100% przygotowanych testów zostało zniszczonych” – oznajmiła amerykańska grupa w komunikacie prasowym, podsumowując swoje eksperymenty we Francji. „Kraj, który pozwala garstce obskurantystów zniszczyć swoje badania, pozbawia się wszelkich obietnic postępu, jakie niesie w sobie na teraźniejszość i przyszłość, ze szkodą dla obywateli i konsumentów tego kraju”, posunął się tak daleko, że – oświadczył w notatce prasowej Laurent Martel, dyrektor Monsanto France.

Agent Orange, bydlęcy hormon wzrostu, PCB, terminator… „Obietnice postępu” Monsanto przyprawiają o dreszcze.

Według kosiarek zniszczona kukurydza to typ MON810 – gatunek kukurydzy, którego uprawa i sprzedaż zostały oficjalnie zakazane we Francji od lutego 2008 roku.

...

Greenpeace sprzeciwia się próbom terenowym GMO. Badania nad GMO muszą być prowadzone w zamkniętym środowisku.

Rok 2008 zapisze się w annałach amerykańskiej międzynarodowej korporacji. Rozpoczęta przez zakaz we Francji dotyczący jej flagowego produktu, MON 810, kontynuuje niszczenie wszystkich swoich otwartych działek do prób polowych. Oczywiste jest, że nieprzedłużenie europejskiego zezwolenia na uprawę MON 810 zakończy rok w wielkim stylu.

Marsz w kierunku świata bez Monsanto trwa i rośnie. Przyłączenie się do ruchu zależy od każdego.

źródło:
http://blog.greenpeace.fr/ogm/la-totali ... e-detruits
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 04/09/08, 14:17

jonule napisał:
„Przez pierwszy rok 100% przygotowanych testów zostało zniszczonych” – oznajmiła amerykańska grupa w komunikacie prasowym, podsumowując swoje eksperymenty we Francji. „Kraj, który pozwala garstce obskurantystów zniszczyć swoje badania, pozbawia się wszelkich obietnic postępu, jakie niesie w sobie na teraźniejszość i przyszłość, ze szkodą dla obywateli i konsumentów tego kraju”, posunął się tak daleko, że – oświadczył w notatce prasowej Laurent Martel, dyrektor Monsanto France.

:płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: To naprawdę niesprawiedliwe, buuuuuuh!!
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 04/09/08, 14:37

Jestem także przeciwny testom GMO na otwartych polach pod kątem zanieczyszczenia, szczególnie w pobliżu pól organicznych.
Badania nad GMO muszą być prowadzone w zamkniętym środowisku, ponownie ze względu na problem zanieczyszczenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/09/08, 15:06

bham napisał:
jonule napisał:
„Przez pierwszy rok 100% przygotowanych testów zostało zniszczonych” – oznajmiła amerykańska grupa w komunikacie prasowym, podsumowując swoje eksperymenty we Francji. „Kraj, który pozwala garstce obskurantystów zniszczyć swoje badania, pozbawia się wszelkich obietnic postępu, jakie niesie w sobie na teraźniejszość i przyszłość, ze szkodą dla obywateli i konsumentów tego kraju”, posunął się tak daleko, że – oświadczył w notatce prasowej Laurent Martel, dyrektor Monsanto France.

:płakać: :płakać: :płakać: :płakać: :płakać: To naprawdę niesprawiedliwe, buuuuuuh!!
+1 : Lol: : Lol: : Lol:

Gdyby temat nie był tak poważny, jeremiady tego mÔssieu Martela byłyby naprawdę komedią najwyższej próby...
Czy on chce Oscara za swoją męczeńską kreację, czy co?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6993
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 07/11/08, 23:11

Za dużo już zgonów!

http://contreinfo.info/article.php3?id_article=2321

Indie: Tysiące rolników popełnia samobójstwo, zniszczone przez GMO
5 listopada 2008


Andrew Malone spotkał krewnych Shankary Mandaukara, indyjskiego rolnika, który zdecydował się zakończyć swoje życie, nie mogąc spłacić długów zaciągniętych na zakup nasion GMO. Niektórzy szacują, że liczba indyjskich rolników, którzy również zdecydowali się zakończyć swoje życie, wynosi 125 000. Zbiór po zbiorach, ze względu na zagrożenia klimatyczne, ale także plony niższe niż obiecywały sprzedawcy nasion, ciężar narosłych długów wpędzał tych ludzi w rozpacz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11067




przez Christophe » 23/01/11, 18:53

Ponad 4 lata później program nadal można oglądać na oficjalnej stronie internetowej (patrz pierwsza wiadomość w temacie): http://www.la-bas.org/article.php3?id_article=1059

France Télévision powinna czerpać z tego inspirację (linki do HS i streamów usunięte po kilku miesiącach)...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210