Jak zrobić jeszcze? Plany i porady

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
diablotruc
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 26/03/06, 22:10




przez diablotruc » 25/01/09, 22:56

Witajcie destylatorzy vintage,

Od czasu do czasu z wielką przyjemnością spędzam czas na różnych tematach forum, ale rzadko zostawiam wiadomości, bo ciągle brakuje mi czasu na rozpoczęcie majsterkowania. (To przyjdzie…)

Chciałem przekazać Ci kilka szczegółów na temat Twoich destylacji:

Wykonując proste destylacje jednoprzebiegowe (destylacja pojedyncza - destylacja sfermentowanych owoców - odzysk alkoholu): w rzeczywistości odzyskuje się alkohol.

Nie przejmuj się zbytnio sprawdzaniem temperatury. Spokojnie z ogrzewaniem. Najbezpieczniej jest podgrzać w bemarze. Otrzymuje się tam alkohol złożony, bardzo często biały.
Na tym etapie spróbuj odzyskać cały alkohol zawarty w destylatorze. Aby to sprawdzić, wystarczy pobrać łyżkę z wylotu skraplacza, wrzucić ją na gorący destylator i postawić na ogień, kontynuować destylację aż do momentu, w którym się pali.

To pierwsze przejście nie jest zbyt dobre do picia i ma słaby smak owoców.

W ten sposób kotły przepuszczają cały swój zapas z tego samego strumienia i łączą ten pierwszy przebieg

Teraz robi się ciekawie, bo alkohol ten trzeba destylować drugi raz, żeby go oczyścić. Nie znam temperatury ani ciśnienia, ale rzeczywiście konieczne jest usunięcie głów i ogonów

Pąki zawierają takie substancje jak aceton (bardzo, bardzo mocny i niestrawny). Są to alkohole owocowe, które prawie nie pachną owocami, ale powodują rozrywanie liści i powodują zgagę.

Ogony są również bardzo łatwe do usunięcia! To, czy masz areometr do pomiaru zawartości alkoholu, czy nie, nie zmienia zbyt wiele. Na początku jest mocny, potem maleje, aż po chwili lub kropli staje się wręcz obrzydliwy (od przyjemnego zapachu owoców przechodzi do zapachu obornika)
Jak wspomniałem o alkoholach, które podrażniają żołądek, bardzo łatwo je rozpoznać po zapachu. Uważaj, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach. Będziesz musiał ponownie rozpocząć destylację.
Pod regeneracją umieść małą szklankę, którą będziesz stopniowo opróżniać do bulionu.

Można też na wylocie umieścić sitko z chusteczką zawierającą kilka kawałków klasycznego węgla drzewnego, dobrze przepłukać wodą (to też eliminuje część niepożądanych substancji)

Po wyekstrahowaniu tego dobrego alkoholu należy teraz dostosować poziom alkoholu za pomocą czystej wody (zawsze odczekaj noc przed regulacją). Jeśli zostanie za bardzo rozcieńczony, ponownie stanie się biały, więc rób to powoli i za każdym razem ociekaj.

Zaproszę Cię na drinka...

Powodzenia
0 x
Boblamouche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 07/09/08, 11:29
Lokalizacja: Ardeche




przez Boblamouche » 30/01/09, 18:53

diablotruc napisał: Na początku jest mocny, potem jego spadek, aż do chwili lub kropli staje się wręcz obrzydliwy

Przynajmniej ma tę zaletę, że jest precyzyjny : Mrgreen:

Jeśli chodzi o mnie, idę do przodu z moim obiektem... Znalazłem coś do zrobienia skraplacza, ale kolumna pozostaje problemem: chciałem kupić aluminiową rurkę 60, ale facet powiedział mi o tym dopiero za minimum 3m.. .to byłoby trochę za wysokie jak na kolumnę!

W przeciwnym razie w celu rozwiązania problemu „za gorąca kolumna” przepuszczę od góry cewkę złożoną z dwóch zwojów rurki miedzianej 15 od góry do kolumny. będzie bezpośrednio chłodzić opary, ja zastosowałbym coś w rodzaju podwójnej destylacji.

Edycja: Znalazłem kawałek ocynkowanej rury stalowej do wykonania mojej kolumny, ale nie wiem, czy mogę go użyć. Widziałem, że blaty były robione z cynku, ale z galwy, nie wiem, czy jest to bezpieczne dla żywności... czy możesz mnie oświecić?
0 x
ŁUK I SENANS
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 01/02/09, 08:06
Lokalizacja: Arc i Senanie




przez ŁUK I SENANS » 01/02/09, 08:38

Przeczytałem ten temat na szybko i jest kilka rzeczy, które mnie trochę niepokoją. Od kilku lat destyluję legalnie w Doubs, destylacją interesuję się od strony teoretycznej. Aby nie zanudzić, chciałbym przedstawić pewne wyjaśnienia i wyjaśnienia (i popularyzację) dotyczące ustawodawstwa dotyczącego destylacji we Francji.

Produkcja, posiadanie i używanie destylatorów jest zabronione we Francji, chyba że jest to dozwolone (w przypadku profesjonalnych gorzelni, gmin itp.). Każdy tutaj może zgłosić swoje doświadczenia i jest odpowiedzialny za swoje czyny. Zwracam jednak uwagę na różne fotosy DIY: pewne aranżacje nie wydają mi się zgodne z najprostszymi zasadami bezpieczeństwa...

Esej o wulgaryzacji na temat ustawodawstwa francuskiego(ten tekst dotyczy Francji). Przepisy mogą się różnić w zależności od kraju
Przepisy dotyczące destylacji są we Francji stosunkowo słabo poznane, panuje w nich wiele uprzedzeń i zamieszania: oto kilka odpowiedzi (niniejszy przewodnik nie dotyczy gorzelni profesjonalnych, ponieważ mają one inne regulacje).

Różnica między profesjonalnym gorzelnikiem a uprzywilejowanym gorzelnikiem:
Profesjonalna gorzelnia vintage ma destylarnię (oczywiście zadeklarowaną celnie) i destyluje ludzkie owoce. To jego zawód. Ludzie płacą podatki i płacą za jego know-how. Wciąż przemieszcza się od wioski do wioski. Robi się to powszechnie w Owernii, w Pays de Savoie i nieco na Jurze.

Przywilej surowego gorzelnika : to przywilej, który niektórzy mają. Nie płacą za pierwsze 1000 stopni wyprodukowanego rocznie alkoholu (ci, którzy nie mają tego przywileju, płacą za pierwsze 1000 stopni za połowę ceny). Aby móc destylować we Francji, nie jest konieczne posiadanie przywileju. Prawa tego nie można już przenieść z ojca na syna.
Początki tego prawa sięgają czasów Napoleona, a ostatnimi, którzy je posiadali, byli często emeryci i przedstawiciele sektora rolniczego. W Zgromadzeniu Narodowym omawiano kilka projektów usunięcia przywileju, jednak temat jest drażliwy i decyzję odkładano na 2012 r. (była już przekładana wielokrotnie): Jednak usunięcie przywileju nie oznacza zakończenia destylacji ponieważ każdy właściciel będzie mógł destylować swoje owoce, płacąc podatki.

Przepisy dotyczące fotosów:
We Francji zabrania się produkcji, posiadania i używania destylarni bez uprzedniego zezwolenia. Każdy destylator jest zarejestrowany w zakresie ceł i akcyzy. Alembiki komunalne są również rejestrowane i zamykane poza okresem destylacji.

Kto może destylować we Francji:
We Francji właściciele działek sklasyfikowanych w rejestrze gruntów jako sady i winnice mogą destylować produkt ze swoich działek. Właściciele górskich pastwisk lub łąk na dużych wysokościach mogą destylować znalezione tam korzenie goryczki.

Destylacja musi być wykonywana legalnie w publicznym warsztacie lub w profesjonalnej gorzelni vintage. Wiele gmin Comtois posiada warsztat destylacyjny, jednakże istnieje możliwość destylacji w innej gminie w kantonie lub nawet w sąsiednim kantonie. Musisz zarezerwować destylator. Początkującym zaleca się skorzystanie z pomocy przy pierwszym użyciu destylatora.

Istnieje także możliwość posiadania pełnomocnictwa do destylacji. Pozwól, że wyjaśnię: Twój sąsiad (albo wujek, kolega z pracy) ma sad. Zbierasz owoce i je fermentujesz (u niego, w najgorszym przypadku u ciebie). Sporządza zgłoszenie celne do destylacji i udziela pełnomocnictwa do przeprowadzenia destylacji (część do wypełnienia na dokumencie). Potem płaci podatki.

Więc destylowałeś legalnie. Wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, aby za wykonaną pracę sąsiad oddał ci część brandy lub nawet całość (w ramach rekompensaty za podatki), ale jest to układ, który każdy zawrze według własnego uznania. Osobiście tak właśnie robię, gdyż sad należy do mojej mamy. Daje mi pełnomocnictwo. Wszystko jest całkowicie legalne.

Klasyfikacja działki sadowniczej:
Aby dokonać destylacji, musisz posiadać sad lub winnicę. W księdze wieczystej należy podać charakter gruntu. Istnieje możliwość zmiany charakteru gruntu poprzez kontakt z księgą wieczystą. Należy wypełnić formularz. Wystarczy posadzić na nim drzewka owocowe. Będziesz wtedy miał przyjemność destylować i spożywać brandy (z umiarem).

Deklaracja destylacji
Przed destylacją należy sporządzić deklarację destylacyjną. O dokument należy wystąpić do urzędu celnego lub urzędu miejskiego w miejscu zamieszkania.

Na tym dokumencie należy podać numer działki, na której znajdują się drzewa owocowe, gminę, w której znajduje się działka oraz gminę, w której będzie odbywać się destylacja, rodzaj destylowanych owoców oraz objętość (np. 100 kg suszonych śliwek, 180 litrów cydru), datę i planowane godziny destylacji (od poniedziałku do soboty z wyjątkiem niedziel i świąt, w godzinach 06:00–19:00 w okresie od 1 października do 31 kwietnia, wywieszona jest w mieście hala). Dokument ten należy przesłać organom celnym.

Urząd celny zwraca wówczas dokument upoważniający mnie do destylacji, do obrotu z alkoholem i owocami w dniu destylacji. W dokumencie tym należy podać godzinę rozpoczęcia, godzinę zakończenia każdego przejścia przez destylator, ilości włożone do destylarni oraz liczbę litrów i stopień wyprodukowanego alkoholu.

Nie ma narzuconego zwrotu (z wyjątkiem Alzacji Mozeli, gdzie przewiduje się zapłatę podatków). To pole znajduje się na dokumencie, ale służba celna go nie sprawdza. Trzeba jednak zachować logikę i nie deklarować, że na początku wyprodukowaliśmy jeden litr wody o temperaturze 45° ze 100 kilogramów wysokiej jakości owoców. Jest to oczywiście zbyt rażące.

Płatność podatków:
-Ludzie z przywilejami nie płać pierwszego tysiąca stopni (tj. 20 litrów wody vie o temperaturze 50°). Od 1001 stopnia płacą 14€50 za litr czystego alkoholu. Osoby te oszczędzają aż do 72,50 euro (dla porównania, z pieniędzmi, które co roku wkładamy na papierosy, niepotrzebne podróże samochodem, niektóre niepotrzebne lub daremne zakupy, niektóre komercyjne alkohole, które czasami mają złą jakość... przywileje czasami mają niewiele wspólnego z to.... Te komentarze są moimi własnymi)

-Ludzie, którzy nie mają tego przywileju (w moim przypadku) za pierwsze 1000 stopni zapłać 7€25 za litr czystego alkoholu. Następnie od 1001 stopnia 14€50 za litr czystego alkoholu. Jeśli zapłacisz w ciągu trzech dni od destylacji, otrzymasz 10% zniżki.

-Nadal wynajem : Każda gmina ustala dzienną cenę wynajmu destylarni: uwzględnia ona zużycie wody, energii elektrycznej, konserwacji itp.

Kontrola celna :
Organy celne mogą kontrolować na kilku poziomach:
- Sprawdzenie, czy dana działka rzeczywiście jest wpisana do księgi wieczystej jako sad, winnice. Weryfikacja właściciela.

-Weryfikacja w terenie czy deklarowane owoce faktycznie pochodzą z drzewa znajdującego się na działce (jeśli destylujesz śliwki, mimo że w Twoim sadzie nie ma śliwy.....). Jeśli musisz ściąć drzewa owocowe, rób to po destylacji ich owoców.

- Dzień destylacji: celnicy sprawdzają ilość i rodzaj użytych owoców, ilość brandy i uzyskaną zawartość alkoholu. Sprawdzają także, czy karta zgłoszenia jest właściwie prowadzona (czasy napełniania i opróżniania destylarni należy uzupełnić ilością wyprodukowanego alkoholu)

Mój koszt:
Obliczyłem w przybliżeniu cenę litra wody vie, którą produkuję (w temperaturze 45°). Do tej kalkulacji wliczam wynajem destylatora komunalnego, podatki od alkoholu, amortyzację mojego sprzętu (beczki, butle, butelki itp.), przekąski, drewno opałowe. Co prawda nie liczę godzin spędzonych w pracy, ale robię to dla przyjemności (nie zapominajmy o tym).

Ostatecznie wychodzi to na poziomie około 10 do 12 euro za litr wody vie w temperaturze 45°. Może to suma, ale ceny w sklepach nie są niższe. Dla Twojej informacji nie ma sensu nie zgłaszać organom celnym jednego czy dwóch litrów alkoholu, bo ryzyko jest bardzo duże w przypadku tego gestu, który raczej zdradza niewłaściwie ulokowane skąpstwo

To cios, ale działamy legalnie, możemy z każdym porozmawiać i skosztować naszego produktu, ożywiamy i podtrzymujemy ochronę dziedzictwa, które ma tendencję do zanikania.

Koncepcja dziedzictwa wiejskiego, które należy zachować
Destylacja pośrednio pozwala na utrzymanie i konserwację sadów, zbyt często zapomnianych elementów dziedzictwa wiejskiego. Wiele gatunków jabłek, gruszek, wiśni, śliwek... zostało wyhodowanych i ma specyfikacje specyficzne dla naszego regionu.

Konieczne jest również zachowanie know-how zarówno podczas przygotowywania owoców, jak i podczas przeprowadzania destylacji.

To od nas zależy, czy podtrzymamy te tradycje.

Gilbert
0 x
Moja nowa strona internetowa: www.arcetsenans.com
Moja pasja : www.bells.org - Moje filmy: http://fr.youtube.com/user/gpainblanc - moje wsparcie : www.smam.info

„Jest tylko jeden prawdziwy luksus i jest nim luksus w stosunkach międzyludzkich” St. Exupéry
ŁUK I SENANS
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 01/02/09, 08:06
Lokalizacja: Arc i Senanie




przez ŁUK I SENANS » 01/02/09, 08:42

Oto dwa artykuły z Le Progrès (wydanie Jura), moim zdaniem bardzo ciekawe. Zwłaszcza jeśli chodzi o pojęcie przywileju

Dobra lektura

POSTĘP WYSYŁEK
http://www.leprogres.fr

Artykuł z poniedziałku 21 stycznia 2008

Surowe gorzelnie: przywilej umiera ciężko

Mały prezent z ustawy finansowej na rok 2008, czyli przywilej gorzelni surowcowych, który miał wygasać 1 stycznia 2008 roku, został przesunięty na pięć lat. W każdym razie produkcja czystego alkoholu na Jurze nie jest zbyt duża. Przywilej ten reprezentuje na Jurze 54 hektolitry.


Kto wie dlaczego? Faktem jest, że w uchwalonej jesienią ubiegłego roku ustawie finansowej na rok 2008 wprowadzono nowelizację, która odroczyła o pięć lat wygaśnięcie przywileju gorzelni surowych. Prezent podatkowy? Nie do końca, czysty alkohol destylowany przez te „historyczne” gorzelnie to grosze, zwłaszcza na Jurze. Niektórzy woleliby widzieć ukryte motywy wyborcze. W małych miasteczkach liczy się nadal i przesunięcie terminu, które dotyczy tak małej liczby osób, nic nie znaczy

O co właściwie chodzi? W rzeczywistości sprawy są dość skomplikowane. Istnieje słynny artykuł 315 ordynacji podatkowej, który przyznaje posiadaczom prawa do destylacji przywilej polegający na całkowitym zwolnieniu ich z opłat za pierwsze 1 stopni (tj. 000 butelek, jeśli alkohol ma 20°). Wtedy muszą płacić jak inni, czyli 50 euro za litr. Ci „historycznie uprzywilejowani ludzie” potrafią destylować owoce (jabłko, śliwka), ale także wytłoki i wino. Jest też artykuł 14,5, który upoważnia właścicieli sadów – i tylko ich – do destylowania świeżych owoców ze swojego sadu – i tylko z własnego – płacąc połowę ceny (tj. 316 euro) za pierwsze tysiąc stopni, ale bądźcie ostrożni, w obu przypadkach pod żadnym pozorem nie wolno go destylować w celach komercyjnych. To ich osobista produkcja, w każdym razie teoretycznie. Inaczej mówiąc, będziemy mieli w tej samej gminie starych gorzelników, którzy nie zapłacą nic w ramach darowizny podatkowej, i innych, którzy wykonają tę samą pracę z tymi samymi owocami, ale zapłacą połowę ceny. Straszna, niedopuszczalna dyskryminacja
Przestańmy się śmiać, na wydziale ten słynny przywilej waży „orzeszki ziemne”. Błogosławieni zwolnieni wyprodukowali na kampanię 2006/2007 około 54 hektolitrów, pozostali, jak twierdzi administracja, „zasymilowali” 92

Co więcej, łączna ilość czystego alkoholu wyprodukowanego na Jurze przez profesjonalistów w tym samym roku wyniosła 839 hekto. Kropla wody – że tak powiem – w porównaniu z 7 hekto destylowanymi w Haute-Saône! (trzeba powiedzieć, że jest tam destylarnia Peureux, która produkuje bardzo dużo, szczególnie na eksport).

Więc tam właśnie jesteśmy. Trzeba też dodać, żeby było wszystko w porządku, że historyczne gorzelnie już niedługo będą policzone na palcach kilku rąk. W wioskach winiarskich są już reliktami. Trzeba przyznać, że ich wiek ma z tym coś wspólnego!
Armanda Spichera
aspicher@leprogres.fr



-------------------------------------------------- ------------------------------
Émile Bourguignon: „W domu mieliśmy dwa kotły”
Nie przejmuje się tym bardziej, Émile To, że przywilej zostanie zachowany przez kolejne pięć lat, naprawdę mu nie przeszkadza: „W przeszłości to prawo miało znacznie większe znaczenie niż obecnie, ponieważ ludzie zwracali uwagę na wszystkie drobne oszczędności, jakie mogli zrobić . Oznacza to spadek o 20 litrów przy 50°, za który nic nie płacimy. To ważne i jednocześnie nie! Dziś, jeśli hodowca winorośli tego potrzebuje do życia, lepiej dla niego przestać pracować. Przywileje dokuczają tym, którzy ich nie mają, bo wszyscy jesteśmy trochę ograniczeni, ale to nie jest ważne, ci, którzy narzekają, robią to z przyzwyczajenia, bo tak jest modne. Warto wiedzieć, że to Napoleon to wymyślił, żeby ludzie mogli choć trochę skorzystać z ich pracy. 20 litrów, nie nazywam tego chorobą. »
81-letni Émile Bourguignon pamięta, że ​​swój przywilej – swoje prawo, jak sam mówi – uzyskał w wieku 18 lat: „Rodzice kupili mi małą winnicę o powierzchni 18 arów, wolałbym rower. Posiadanie dwóch bojlerów w tej samej rodzinie, 40-litrowych, było w mieście wielką sprawą, przekazaliśmy je znajomym i rozdaliśmy. » W swoich czasach, jak mówi, Émile pamięta, że ​​prawie trzydziestu z nich miało ten przywilej, ale dla niego Vincelles nigdy tak naprawdę nie był „związany” z podagrą: „Wioska ma najpiękniejszy destylator, to właśnie gmina ustanowiła w warsztacie publicznym, ale kiedy był gotowy, główni interesariusze nie chcieli tego, woleli ugotować w domu. Minęło 30 lat i nic nie pomogło. Mieszkańcy Vincelles nie są maniakami dny moczanowej! »
Émile oficjalnie przeszedł na emeryturę trzy lata temu. Pomiędzy zabawami małych koni w klubie a monitorowaniem wina w beczkach, powoli wyprzedaje swoje zapasy: „Jestem najstarszym aktywnym winiarzem, nie uprawiam już moich 6,5 hektarów winorośli, ale nadal siedzę w piwnicy.
Dna moczanowa, kiedyś proszono nas o to nielegalnie, ale już nie. W każdym razie zawsze odmawiałem! »

TAK JAK

Medytować
0 x
Moja nowa strona internetowa: www.arcetsenans.com

Moja pasja : www.bells.org - Moje filmy: http://fr.youtube.com/user/gpainblanc - moje wsparcie : www.smam.info



„Jest tylko jeden prawdziwy luksus i jest nim luksus w stosunkach międzyludzkich” St. Exupéry
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 01/02/09, 13:28

Oto wersje .pdf tych 2 artykułów:

a) 2 artykuły w toku

b) Przypomnienia na temat francuskiego ustawodawstwa dotyczącego destylacji


ps: Usunąłem bezpośredni link do wiadomości e-mail, aby uniknąć spamowania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 01/02/09, 16:41

pomiar temperatury nie jest konieczny

Przede wszystkim należy dostosować moc grzania tak, aby separacja produktów była maksymalna.

Praktycznym problemem jest wiedzieć dokładnie, co wyeliminować na początku lub na końcu

dobrym rozwiązaniem jest zbieranie destylatu w małych butelkach ponumerowanych w kolejności wypływania, pozwala to na podjęcie decyzji, co zachować później, w zależności od stopnia, zapachu, smaku, aby zobaczyć, co pozostanie klarowne i co jest pochmurne...

degustacja pierwszej butelki o bardzo dużej mocy jest bezużyteczna: jest za mocna i nic nie czujesz, i ryzykujesz, że upijesz się, zanim zrozumiesz

bardziej pouczające jest rozcieńczenie bardzo małej części każdej butelki, aby sprowadzić zawartość alkoholu do 10%: widzimy, że głowa i ogon naprawdę mają różne smaki: doprowadzenie wszystkich próbek do tego samego % alkoholu pozwala nam porównać smaki nie dając się całkowicie zwieść poziomowi alkoholu

rozcieńczone próbki nie zostaną utracone, można je ponownie destylować w trakcie następnej destylacji
0 x
Surrend
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/12/13, 19:18

Alembik z szybkowarem




przez Surrend » 13/12/13, 19:30

jonule napisał:Jest również wyposażony Metoda cocotte minut z ciuchcią i zawór bezpieczeństwa (niemal obowiązkowe, jeśli rzeźnik gruszki koniec wychodzi z ciuchcią), rura wystaje z prawej jakiś ciuchcią cm, kąt 135 ° wierzę, to redencente na cewce, chłodzony powietrzem lub wodą ...
chłodzenia (delikatnie, też nie jest paliwem, ale woda VIE) Opary skraplają i opadają kroplówkę.
piękne ilustracje na starych dicos.

trzeba się wspinać BARDZO progrssevement t ° C, jeśli chcesz jakości, z dobrym owoców, aby 88 ° C myślę celu oddzielenia alkoholu od reszty (wody), potrzebny jest termometr w bezpośrednich par wyjściowych ,
niech pierwsze krople sikać to niebezpieczne metanol około 50ml 10kg z Frutis?
następnie oddzielić krople spadają z obiektywami płci nr 1, 2 opiniach itp, uszeregowanych od mocnego + w + niskiej zawartości alkoholu, kapanie w charakterze lub w alcoolmètre (20 €?). i była różnej zawartości alccol, brandy z wodą, aby nie trzymać albo w celu destylacji.
możemy ponownie destylować Lots razy.

Co jest destylowana?
weź dobre, nieuszkodzone gruszki, pokrój łodygi i ułóż je w WODOODPORNYM bębnie (uważaj na pokrywki, które mają małe otwory, takie jak wyczyszczona beczka na zużyty olej roślinny, kup nowe "beczki maceracyjne" 50 lub 60L), zmiażdż wszystko i niech maceruje. codziennie mieszaj wszystko odpowiednim akcesorium stworzonym na tę okazję, aż przestanie fermentować, tworząc czarną warstwę na powierzchni: czas destylować, w przeciwnym razie zachowaj WODOODPORNOŚĆ.

voila, widziałem go zrobić takiego dziadka, który wyjaśnił 2 lub 3 rzeczy!
najlepiej jest zobaczyć pro ci, którzy robią to zgodnie z prawem i pokazać, chętnie!
Nie wiem, czy w katalogu jest "stary kocioł" ;-)


Plan na takie osiągnięcie? Jestem w środku buszu, mam do dyspozycji dość duży szybkowar do którego przystosowałem rurę gazową, połączenie jest idealne, majstrowałem przy bełkotce z małej plastikowej buteleczki, jeszcze muszę spróbować areometru, myślę nad użyciem dwóch strzykawek, z których wyjmowałbym dysze, które skleję ze sobą (pistoletem do klejenia), w których uwięziłbym trochę płynu (jeśli masz jakieś rady w tej sprawie, są one Witamy)
Z góry dziękuję i życzę powodzenia : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/12/13, 21:51

wykonanie gęstościomierza nie jest łatwe: jeśli nie jest zespawany ze szkła w jednym kawałku, zmienia się jego objętość lub masa bez względu na to, jak

oryginalne rozwiązanie: zanurzyć odważnik w mierzonym alkoholu zawieszony na bardzo cienkim druciku i za pomocą małej wagi elektronicznej zmierzyć masę pozorną: dzięki Archimedesowi zmniejszenie ciężaru po zanurzeniu umożliwia obliczenie gęstości

przy dość czułej wadze elektronicznej masa może być bardzo mała: łatwiej jest mierzyć małe ilości

zawieszony ciężarek musi być idealnie gładki i nieporowaty: kawałek stali nierdzewnej o prostym kształcie

trzeba także móc go wytrzeć, aby łatwo zmierzyć jego ciężar niezanurzony i nie zostać zniekształconym przez wiszącą na nim kroplę

możliwe jest również tarowanie wagi nie w powietrzu, tylko w czystej wodzie: w ten sposób mierzymy różnicę masy pomiędzy wodą i mierzonym alkoholem: nie ma potrzeby wycierania
0 x
Surrend
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 13/12/13, 19:18




przez Surrend » 14/12/13, 12:04

chatelot16 napisał:wykonanie gęstościomierza nie jest łatwe: jeśli nie jest zespawany ze szkła w jednym kawałku, zmienia się jego objętość lub masa bez względu na to, jak

oryginalne rozwiązanie: zanurzyć odważnik w mierzonym alkoholu zawieszony na bardzo cienkim druciku i za pomocą małej wagi elektronicznej zmierzyć masę pozorną: dzięki Archimedesowi zmniejszenie ciężaru po zanurzeniu umożliwia obliczenie gęstości

przy dość czułej wadze elektronicznej masa może być bardzo mała: łatwiej jest mierzyć małe ilości

zawieszony ciężarek musi być idealnie gładki i nieporowaty: kawałek stali nierdzewnej o prostym kształcie

trzeba także móc go wytrzeć, aby łatwo zmierzyć jego ciężar niezanurzony i nie zostać zniekształconym przez wiszącą na nim kroplę

możliwe jest również tarowanie wagi nie w powietrzu, tylko w czystej wodzie: w ten sposób mierzymy różnicę masy pomiędzy wodą i mierzonym alkoholem: nie ma potrzeby wycierania


Dziękuję bardzo za tę cenną radę, czy ktoś ma szczegółowy plan zrobienia destylatu w szybkowarze?

Merci d'Avance : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/01/14, 14:35

Nowość w butiku!

Mały kuty miedziany destylator dla olejków eterycznych, odkryj destylację lub wykonaj różne eksperymenty...

Obraz

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133