Zwalczanie suszy z powodzią

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 02/06/11, 22:12

Re,

każdy może się mylić, wydaje się, że według niewątpliwie wątpliwych źródeł (Europa - ekologia zieleń) około 60% wody wraca do atmosfery (a nie 70 jak mówiłem).

http://poitou-charentes.lesverts.fr/La- ... science-du

W innych miejscach (Konferencja Irygacyjna 2006) armatka wodna jest uważana za urządzenie o bardzo niskiej wydajności w porównaniu z innymi systemami wysięgników.

Znam jednak dobrze świat rolnictwa i jego ogromne trudności, to nie do nich się skupiam, ale do europejskiej polityki rolnej, której nie rozumiem.

Cordialement
0 x
wampyr32
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 01/02/05, 23:22




przez wampyr32 » 02/06/11, 23:05

Ostatecznie 100% wody trafia do atmosfery, jeśli w procesie umożliwia produkcję żywności, to lepiej.
Oczywiście podlewanie w pełnym słońcu nie jest zbyt dobre, ale gdyby irygatory podlewały tylko w nocy, musiałyby podwoić swój sprzęt, który jest używany tylko przez 3 miesiące w roku.
Przepraszam, że jestem trochę agresywny, ale nie bardzo rozumiem tę demonizację nawadniania, podczas gdy z drugiej strony FAO jest zaniepokojona niewystarczającym wykorzystaniem tej techniki na całym świecie.
Jestem bardziej zwolennikiem agroleśnictwa, w którym ślepe rowy wzdłuż rzędów drzew zbierają spływającą wodę i infiltrują ją w kierunku lustra wody.
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 03/06/11, 11:15

Witam,

nie ma problemu, jeśli jesteś pełen pasji, słowa są często trochę męskie! To powiedziawszy, zgadzam się, że nie powinniśmy demonizować nawadniania, to właśnie ono, jak wspomniałem, uczyniło świat arabski jednym z bogatych obszarów rolniczych aż do końca średniowiecza. Żałuję, że wyczerpały się środki na produkcję żywności przeznaczonej głównie dla bydła. Czy nie ma innych roślin, które zużywają mniej wody? Czy potrzebujemy aż tyle mięsa, skoro wiemy, że w dużych dawkach jest niezdrowe? (Nie jestem wegetarianinem, więc nie wygłaszam kazania w mojej kaplicy). Dziś rano dowiedziałem się, że nie wiem już, która organizacja opowiada się za powrotem do zwierzęcego buka dla świń i bydła, aby zrekompensować ceny (chyba) brazylijskiej soi). Lekcje nie są przydatne? Czy lucerna używana od wieków nie może mieć pierwszeństwa przed tymi nawozami i wodochłonną paszą?

ale odchodzimy od tematu.

Cordialement
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79447
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093




przez Christophe » 08/06/11, 12:47

Zobaczcie dla tych, którzy nie widzieli: https://www.econologie.com/forums/secheresse ... 10826.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : sicetaitsimple i goście 57