Badanie cyklu zapłonu żarówek LED lub świetlówek kompaktowych

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 13/12/06, 22:03

delnoram napisał:[…] dwa testy niewiele udowadniają, poza tym, że dałem pierwszy widelec i biorąc pod uwagę różnicę między dwoma miałem szczęście : Chichot:
Oczywiście, ale rząd wielkości jest taki sam i to interesujące ... Gdybyś uzyskał 200 i 20, byłoby to trudniejsze ... :?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56




przez przytulić » 13/12/06, 22:17

Drwal napisał:Mnie to trochę mnie denerwuje ... :?

Zainstalowałem w pudełku, w którym pracuję kompaktową świetlówką do toalety, gdy inne żarówki się zepsuły.

Zakładając, że ktoś jedzie co 10 minut, co powoduje, że 6 * 10 = 60 zapłonów / dzień, tj. 60 * 220 = 1320 zapłonów / rok ...
Mwoué dobrze, nie jest źle, w najlepszym wypadku minęło 8 lat.

Ale tylko 2 lata i kilka w najgorszym ... :|



Rzeczywiście, od 1 do 3% teoretycznego czasu trwania, to niewiele. Ale twój test nie odpowiada używaniu, o którym mówisz. Zostajesz w łazience trochę dłużej niż 6 sekund, prawda? I nie chodzisz tam co minutę!

Może mógłbyś powtórzyć test z bardziej realistycznymi czasami? Na czas między 2 zapłonami oczywiście nie można zająć kilku godzin, test byłby zbyt długi, ale można wydłużyć czas zapłonu (na przykład 30 s?) Tylko po to, żeby zobaczyć, czy to ma wpływ.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 13/12/06, 22:46

uścisk napisał:
Rzeczywiście, od 1 do 3% teoretycznego czasu trwania, to niewiele. Ale twój test nie odpowiada używaniu, o którym mówisz. Zostajesz w łazience trochę dłużej niż 6 sekund, prawda? I nie chodzisz tam co minutę!

Może mógłbyś powtórzyć test z bardziej realistycznymi czasami? Na czas między 2 zapłonami oczywiście nie można zająć kilku godzin, test byłby zbyt długi, ale można wydłużyć czas zapłonu (na przykład 30 s?) Tylko po to, żeby zobaczyć, czy to ma wpływ.


Może trwać 30 sekund, a nawet 1 minutę, ale wątpię, żeby miało to wpływ na czas działania żarówki.
2 poprzednie testy pokazują, że pierwszą słabością świetlówek pozostają włókna grzejne i „normalnie” ich
czas pracy i stosunkowo krótki bezpośrednio po zapłonie.
Cytuję, bo opieram się na lampach „neonowych” o których znam działanie, na świetlówkach kompaktowych i montażu elektroniki, jest to bardziej niejasne. :|

Gdybym miał trochę czasu, spróbowałbym 30/30 sekund.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 14/12/06, 10:33

uścisk napisał:
Drwal napisał:Mnie to trochę mnie denerwuje ... :?

Zainstalowałem w pudełku, w którym pracuję kompaktową świetlówką do toalety, gdy inne żarówki się zepsuły.

Zakładając, że ktoś jedzie co 10 minut, co powoduje, że 6 * 10 = 60 zapłonów / dzień, tj. 60 * 220 = 1320 zapłonów / rok ...
Mwoué dobrze, nie jest źle, w najlepszym wypadku minęło 8 lat.

Ale tylko 2 lata i kilka w najgorszym ... :|



Rzeczywiście, od 1 do 3% teoretycznego czasu trwania, to niewiele. Ale twój test nie odpowiada używaniu, o którym mówisz. Zostajesz w łazience trochę dłużej niż 6 sekund, prawda? I nie chodzisz tam co minutę! [...]
Myślę, że trochę mylisz wszystko ...

To Delnoram przeprowadza testy, a ja wykorzystuję jego wyniki do oszacowania długości życia. połączone z cyklami włączania / wyłączania (taki jest cel tego testu, a nie całkowita żywotność) z prawdziwej sytuacji ...

Trochę precyzji nigdy nie boli!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 14/12/06, 11:12

Drwal napisał:Delnoram przeprowadza testy ...


Uh i śmierdzę? : Mrgreen:

Moja sztafeta tempa powinna tam dotrzeć! Tutaj oddzwonię natychmiast :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 14/12/06, 12:18

Dobra, nie dobra wiadomość ... przekaźnik tempa jest zepsuty w Legrand ... :płakać:

Nie dostałbym go przed świętami, a może nawet w ogóle ... Jeśli kk1 zna sklep internetowy sprzedający produkty Legrand, który mógłby mieć go na stanie, jestem kupującym ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 14/12/06, 13:33

Christophe napisał:
Drwal napisał:Delnoram przeprowadza testy ...


Uh i śmierdzę? : Mrgreen: [...]
Yea !!!! : Twisted:
Mówisz tylko o testach! : Lol: : Mrgreen:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 14/12/06, 14:25

Drwal napisał:Yea !!!! : Twisted:
Mówisz tylko o testach! : Lol: : Mrgreen:


Maieuhhh ... Nic na to nie poradzę, jeśli produktu nie ma w magazynie ... Chcesz, żebym zeskanował formularz zamówienia, aby udowodnić, że jestem w dobrej wierze, czy koi? :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 14/12/06, 17:30

Christophe napisał:Dobra, nie dobra wiadomość ... przekaźnik tempa jest zepsuty w Legrand ... :płakać:

Nie dostałbym go przed świętami, a może nawet w ogóle ... Jeśli kk1 zna sklep internetowy sprzedający produkty Legrand, który mógłby mieć go na stanie, jestem kupującym ...

Jak powiedział Renaud67 części radiowe

to nie to samo, ale może załatwić sprawę :? :|
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 15/12/06, 10:09

Skoszona bla… biorąc pod uwagę różnicę w cenie (20%) wolę wziąć legrand… Wydaje się trochę bardziej wytrzymały… i na pewno będzie używany do innych rzeczy!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 33