Parownik i temperatura ujemna

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
Wonder TITI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 07/03/06, 11:56
Lokalizacja: Bouzy

Parownik i temperatura ujemna




przez Wonder TITI » 17/11/06, 09:55

Bonjour à tous,
Praktycznie skończyłem instalację dopingową, ale jednak zima tuż za rogiem i mój pojazd spał na zewnątrz, nie chciałem rozerwać bulgera z powodu zamarznięcia.

Użyłem funkcji wyszukiwania, aby uzyskać informacje, ale posty mają minimum 20 stron i nie jest łatwo znaleźć ...

Krótko mówiąc, jak radzisz sobie zimą, aby uchronić bulwery przed ujemnymi temperaturami?

dziękuję
Ostatnio edytowane przez Wonder TITI 17 / 11 / 06, 17: 33, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 17/11/06, 14:29

powitanie

2 rozwiązania: przekręcasz żarówkę i zamieniasz ją na kroplówkę lub nakładasz środek przeciw zamarzaniu (jeśli włożysz alkohol, zapewnisz niezawodny i nastawny zawór odcinający z pozycji kierowcy, ponieważ jeśli twoje spodnie działają dobrze, to może cię całkowicie znaleźć).

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: Żarówka parownika i temperatura ujemna




przez Andre » 17/11/06, 15:20

Halo
Zastanawiam się, TITI napisał:Bonjour à tous,
Praktycznie skończyłem instalację dopingową, ale jednak zima tuż za rogiem i mój pojazd spał na zewnątrz, nie chciałem rozerwać bulgera z powodu zamarznięcia.

Użyłem funkcji wyszukiwania, aby uzyskać informacje, ale posty mają minimum 20 stron i nie jest łatwo znaleźć ...

Krótko mówiąc, jak radzisz sobie zimą, aby uchronić bulwery przed ujemnymi temperaturami?

dziękuję

Na moim Chevrolecie chodzę z bełkotem, całkowicie zamarza, ale się nie łamie (nigdy nie jest pełen wody, tworzy blok lodu, wystarczy toczyć się, a system dogrzewania topi lód, który uruchomienie bubblera zajmuje jeszcze kilka kilometrów.
Metoda polega na dolewaniu ciepłej wody tylko przed wyjazdem, jeśli jest to mała podróż na niskim poziomie, doładuj poziom dopiero po zabraniu samochodu.
Przy sporządzaniu mieszanki alkoholu i wody w bełkotce jest to praktycznie bezużyteczne, pierwsza podróż, w której alkohol odparowuje, i gdy tylko zaparkujesz pojazd jednej nocy, wszystko jest zamrożone, jest ponadto nie zauważyłem żadnego zysku na silniku benzynowym, woda kontra woda z alkoholem.
Teraz, jeśli masz automatyczny system kontroli poziomu, w zbiorniku zasilającym wymagana jest mieszanina wody i alkoholu. ale dzięki zamrożonemu spetytowi zrobiłeś tylko niewielki placek lodu na powierzchni.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 17/11/06, 16:09

Powiedz mi, André, czy próżnia silnika jest wystarczająca do pobierania wody?
Próbowałem ssać tę płytę, ale może zastosowana dysza była zbyt dobra.
Zamiast tego wypróbowałem wylot spryskiwacza przedniej szyby.
niekoniecznie działa, ale nie próbowałem na drodze.
Zaletą myjki jest to, że działa ona do woli : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wonder TITI
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 07/03/06, 11:56
Lokalizacja: Bouzy




przez Wonder TITI » 18/11/06, 15:19

Witam, myślałem, że roztwór alkoholowy ma stabilną temperaturę i że alkohol nie opuści się w 1 ...

W przeciwnym razie mój bubbler jest silny i powinien się oprzeć, ale nie jestem graczem, więc przeprowadzę ręczne czyszczenie, to jest bardziej uspokajające ...

dziękuję
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/11/06, 16:18

Halo
jota napisał:Powiedz mi, André, czy próżnia silnika jest wystarczająca do pobierania wody?
Próbowałem ssać tę płytę, ale może zastosowana dysza była zbyt dobra.
Zamiast tego wypróbowałem wylot spryskiwacza przedniej szyby.
niekoniecznie działa, ale nie próbowałem na drodze.
Zaletą myjki jest to, że działa ona do woli : Mrgreen:


W silniku benzynowym próżnia pod pappillonem jest świetna na biegu jałowym, dobra na średniej prędkości, przy pełnej prędkości staje się słaba
ponownie po prostu umieść wtyczkę, aby działała na pełnej prędkości (w łokciu lub szczątkowej zwężce Venturiego) przy pełnej prędkości rzadko działa długo.

W przypadku oleju napędowego, jeśli zwężka Venturiego znajduje się na wlocie lub bezpośrednio w przewodach głowicy cylindrów, co również ma efekt zwężki Venturiego, obniżenie zwiększa się wraz z prędkością, co stanowi prostą regulację.
Pompa spryskiwacza szyby lub inna też jest prosta, uwolnisz się od depresji, jeśli to możliwe, musisz ją spryskać i kontrolować. Konieczne jest regulowanie przepływu wody w zależności od zużytego paliwa z pewnym opóźnieniem (poczekaj, aż temperatura spalin wzrośnie w reaktorze), co moim zdaniem jest jedyną kontrolą.
zwiększone zużycie = podwyższona temperatura = zwiększony wtrysk wody do reaktora. Przy przyspieszeniach jest zimno, wystarczy wziąć przepływ paliwa, aby zmniejszyć ryzyko utopienia reaktora.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 18/11/06, 16:28

Dziękuję André za wszystkie te informacje : Wink:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81