Opłata środowiskowa WEEE: Witam, czy nie?!

Ocena wpływu na środowisko produktów końca życia: tworzyw sztucznych, chemikaliów, środków transportu, marketingu rolno-spożywczego. Bezpośrednie recyklingu i recyklingu (Upcykling lub Upcykling) i ponowne wykorzystanie dobrych pozycji do kosza!
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 17/11/06, 15:10

Zac : Wink:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 17/11/06, 15:16

W celu zbiórki i recyklingu telefonów komórkowych i wkładów atramentowych nadal udostępniam Państwu witrynę:
http://www.initiatives-recyclage.fr/

Powiedz mi, jeśli już wiesz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 17/11/06, 15:26

ok, dziękuję, nie wiedziałem, uzupełniłem artykuł
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 17/11/06, 15:37

1) Który przedmiot Nono?

2) Bham w twoim ostatnim poście, całkowicie się zgadzam... widzisz, że możemy nadawać na tych samych falach w tej kwestii...
: Wink:

3) Odnosząc się do Twojej uwagi na temat WZA w tym roku: http://www.telethon-motorola.com/

4) Jeśli chodzi o nową sekcję, nie, nie sądzę, żeby była przydatna... moglibyśmy omówić podatki indywidualnie dla każdego przypadku w odpowiednich sekcjach (myślę, że dość obszernych) oraz w przypadku bardziej ogólnych dyskusji na temat podatku ekologicznego, moglibyśmy to zrobić tutaj:

https://www.econologie.com/forums/economie-e ... -vf46.html

(moglibyśmy również nieco zmienić nazwę tej sekcji)
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 17/11/06, 17:25

Zac napisał:powitanie
to normalne, że podatki dla osób starszych są droższe; recykling starej kosztuje znacznie więcej niż lodówki : Evil:

@+


To nieprawda: starzy ludzie są bardzo dobrze poddawani recyklingowi... na karmę dla psów :zaszokować: : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 17/11/06, 17:42

Recykling wkładów atramentowych?
To szaleństwo, nie sądziłem, że coś takiego istnieje, ale zawsze warto wiedzieć.
0 x
Razem możemy zmienić
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 17/11/06, 17:54

Targol napisał:To nieprawda: starzy ludzie są bardzo dobrze poddawani recyklingowi... na karmę dla psów :zaszokować: : Lol:


Nie tylko dla psów... zobacz „Soleil Vert” http://www.allocine.fr/film/fichefilm_g ... m=300.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 18/11/06, 10:20

Tak, też to słyszałem; na temat Francji: eko-podatek od tekstyliów…
Zwiększyło to moje napięcie, ale bham zareagował szybciej…
Zaczęliśmy dążyć do uogólnienia nowych podatków, które będą mniej lub bardziej akceptowane, ponieważ wchodzą one pod pretekst ekologii; wrażliwość chwili, siła napędowa nakładania nowych podatków. Słyszałem, że nasze społeczeństwo jest już opodatkowane w nieznośnej stawce.
Wyjaśnienie dotyczące tekstyliów: ubrania, głównie pochodzące z krajów o niskich dochodach, są złej jakości, bardzo szybko się zużywają i są szybko wyrzucane.
Włókna mieszane stają się trudne do recyklingu do tego stopnia, że ​​60% odzyskanej odzieży trafia do piekarnika...
Stąd pomysł na ten ekopodatek, który ma to zrekompensować…
Jeśli jest to wykorzystywane jako paliwo, nie rozumiem, w czym tkwi problem? Jest mnóstwo idiotów, którzy spalają pszenicę, żeby się ogrzać!

: Arrow: Zaczęliśmy więc dążyć do uogólnienia ekotaksów, z różnych powodów, mniej lub bardziej skomplikowanych, których celem będzie dodatkowe opodatkowanie, podczas gdy organizatorzy nie uwzględniają ani nie traktują rzeczywistych przyczyn marnotrawstwa i marnotrawstwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/11/06, 13:06

gegyx napisał:[...] Jeśli jest on używany jako paliwo, nie wiem, gdzie jest problem? Istnieje wiele firm, które palą pszenicę, aby się ogrzać! [...]
Dlaczego dupki :?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 18/11/06, 13:52

Wszystko na pewno zostanie opodatkowane, nadal konieczne jest, na przykład w przypadku tekstyliów, udowodnienie przydatności, ponieważ wszystko jest w porządku, aby opodatkować, opodatkować, prosić o pomoc, jeśli wynik jest niewielki, wydajność na poziomie koniec.
0 x
Razem możemy zmienić

Powrót do "odpadów, recyklingu i ponownego wykorzystania starych obiektów"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 69