Recykling starych baterii? (do instalacji fotowoltaicznej?)

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
innuend0
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 27/09/06, 21:57
Lokalizacja: Alzacja

Recykling starych baterii? (do instalacji fotowoltaicznej?)




przez innuend0 » 07/10/06, 16:56

Mam nadzieję, że umieściłem tę wiadomość we właściwym miejscu. forum, jeśli nie, powiedz mi i przesuń.

Wydaje się, że można na różne sposoby ożywić stare akumulatory samochodowe:
http://fotovolt.free.fr/fotovolt12/index.html
http://nrjrealiste.fr/elec/regenacu.html


* Jaki jest bilans ekonomiczny takiego ponownego użycia?
* Czy jest skuteczny?
* Dlaczego nie wykorzystać go do wykonania instalacji fotowoltaicznej o mniejszym wpływie na środowisko (jeśli tak jest)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 07/10/06, 23:10

Specjalista od akumulatorów powiedział mi, że do przechowywania energii słonecznej na górze znajduje się akumulator trakcyjny.

Akumulatory samochodowe zapewniają dużą moc przez krótki czas (rozruch) i nie są w stanie wytrzymać głębokiego rozładowania.

Akumulatory trakcyjne są bardzo ciężkie i wytrzymują duże wyładowania, ale przede wszystkim dostarczają prąd w długich cyklach.

Im cięższy jest akumulator, tym bardziej będzie przydatny do tego zastosowania.
Można zatem rozważyć recykling za pomocą edta w przypadku dużych akumulatorów (maszyny rolnicze, ciągniki, ciężarówki) lub lepiej, w przypadku odzyskiwania akumulatorów z wózków lub elektrycznych wózków paletowych (Fenwick, Jungheinrich, Yale itp.).

Osobiście uważam fotowoltaikę za herezję. Rzeczywiście, koszt m² i wydajność są ekonomicznie nie do zwrotu (chyba że zostanie zastosowany koncentrator). Myślę, że bardziej racjonalne jest przekształcanie energii słonecznej w energię elektryczną lub wykorzystanie energii wiatrowej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 08/10/06, 13:19

wydaje mi się też oczywiste, że poza zasilaniem statków kosmicznych, fotowoltaika na wiele lat musi zostać zarezerwowana:

1) bardzo mali konsumenci (myślę o kalkulatorach)
2) zaopatrzenie izolowanych odbiorców (systemy pomiarowe na otwartym terenie, parkometry, izolowane tablice wskaźników itp.)

co do magazynowania energii wiatrowej w bateriach, to uważam, że jest to nieopłacalne (spróbuj trochę zasilić tym swoją pralkę, żeby zobaczyć?)
Myślę, że znacznie bardziej ekonomiczne jest podgrzewanie wody za pomocą energii wiatrowej

powiedziawszy, odzysk zużytych baterii do użytku amatorskiego nie powinien być niemożliwy, chociaż operacja ta prawdopodobnie powoduje duże zanieczyszczenie
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 08/10/06, 13:21

Witam,
Citro, wygląda na to, że to się opłaca po 10-15 latach (wytrzymuje 30 lat) i ekologicznie wszystko jest w porządku, więc dlaczego tak nienawidzisz fotowoltaiki?
pozdrawiam i życzę miłego dnia!!!
PS: Uwielbiam Twój awatar InnuendO!
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/10/06, 22:28

Polo pisał:Witam,
Citro, wygląda na to, że to się opłaca po 10-15 latach (wytrzymuje 30 lat) i ekologicznie wszystko jest w porządku, więc dlaczego tak nienawidzisz fotowoltaiki?

Bo tam jest o wiele bardziej opłacalne!!!
Moim zdaniem fotowoltaika jest tak naprawdę opłacalna tylko dla bankierów, od których pożyczysz, aby „zainwestować”.
Rynek jest zmanipulowany, to oszustwo. Sprawy toczą się szybciej po stronie energii słonecznej. zaczynamy znajdować BARDZO DOBRY kompletny sprzęt w Leroy Merlin za mniej niż 2000 € (bez instalacji). ze zwrotem inwestycji krótszym niż 5 lat. :P
Nawet jeśli jest to nadal przesadą, biorąc pod uwagę, że kotły gazowe kosztują 600 € z wyposażeniem technologicznym i znacznie większą złożonością produkcji!!!
Nie mówię tu o pompach ciepła typu powietrze/powietrze (odwracalna klimatyzacja dzielona), które można znaleźć już od 150 euro (najlepszy start od 500 euro), a które zwracają się w czasie krótszym niż 2 lata!!! Ich montaż nie jest skomplikowany i wbrew temu, co mówią fachowcy, nie wymaga specjalnych narzędzi.

Dlatego nie jestem zwolennikiem fotowoltaiki, chyba że za małymi powierzchniami. 8)
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 151