mikroemulsji

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

mikroemulsji




przez abyssin3 » 04/10/06, 14:16

Właśnie zobaczyłem post, o którym zapomniałem o olio, ale który mimo szczególnie interesujących wyników nie cieszył się zbyt dużym powodzeniem:
http://oliomobile.org/forum/viewsujet.p ... 8b16a8f0cc

Polega na wytworzeniu mikroemulsji HVB/etanol (85/15)

Zaczęło się od pomysłu przerobienia stabilnej emulsji GO/woda (90/10) na „domowy akwazol”. Zadowalające, ale niebezpieczne doświadczenie dla pompy wtryskowej (woda :: ).

Pomysł zatem zeszedł na mikroemulsję z butanolem w HVB, której zawieszone cząsteczki nie są widoczne, dzięki czemu mieszanina znów staje się klarowna (patrz post), jeśli dobrze zrozumiałem.

To co przed chwilą widziałem jest ciekawe: osoba tym razem próbowała mikroemulsji HVB/etanol (85/15), czyli w takich proporcjach, jakie stosowałem próbując wyprodukować biodiesel w dawce homeopatycznej (bez powodzenia). Ale tam, potrząsnął nim i włożył do kuchenki mikrofalowej. Rozwiązanie staje się ponownie przejrzyste i złociste oraz stabilne w czasie.

Testy już niedługo. Proszę, powiedz mi, co myślisz :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 04/10/06, 17:02

powitanie

To zabawne, ponieważ właśnie tego obecnie próbujemy ponownie w „transestryfikacji”!

http://oliomobile.org/forum/viewsujet.php?t=8114

mała precyzja: warzymy olej i alkohol 95° (BEZ KATALIZATORA) i otrzymujemy paliwo o 40% mniejszej lepkości, które lepiej się pali (prawie nie ma już zapachu).

Powiedziałbym nawet więcej, działa idealnie:

100% na zasadzie wtrysku pośredniego (bez modyfikacji)

60% na wtrysk bezpośredni (bez modyfikacji)

My, którzy myśleliśmy, że spadek lepkości wynika z estryfikacji... wcale nie!! jeżeli produkt pozostawiony zostanie na świeżym powietrzu przez dłuższy czas, odzyskuje pierwotną lepkość.

http://www.oliomobile.org/forum/viewsujet.php?t=8092

więc to tylko mikroemulsja!! tak jak to zrobiłeś w 2005 roku!

będziemy podążać tą drogą!

przychodzić!
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 04/10/06, 17:32

bob_isat napisał:jeżeli produkt pozostawiony zostanie na świeżym powietrzu przez dłuższy czas, odzyskuje pierwotną lepkość.


Ciekawe, ale czy obecność wody w końcu ustabilizowałaby emulsję, czy nie? Nie rozumiałem wszystkiego w tym temacie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 04/10/06, 18:11

nie? Nie

emulsja jest stabilna przy maksymalnie 4% etanolu, nadmiar ulega odfazowaniu.

Aby móc dodać więcej, należy dodać środek powierzchniowo czynny.

wśród możliwych: butanol (z sukcesem przetestowany na olio, ale petrochemicznym...), seskwiolian sorbitanu, monooleinian glicerolu

(te 2 są organiczne, problem polega na znalezieniu dostawcy, który przeprowadziłby testy!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/10/06, 18:33

i czy może działać z metanolem?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 04/10/06, 18:36

Słoń napisał:i czy może działać z metanolem?


Uch... o co chodzi? metanol to produkt naftowy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 04/10/06, 21:00

Christophe napisał:
Słoń napisał:i czy może działać z metanolem?


Uch... o co chodzi? metanol to produkt naftowy...


Jesteś pewien, patrzyłem na Universalis, nie mówią o tym, z drugiej strony jest też wykonany z drewna, słoń może mieć własną małą produkcję rzemieślniczą : Chichot:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/10/06, 03:33

Halo
bob_isat napisał:nie? Nie

emulsja jest stabilna przy maksymalnie 4% etanolu, nadmiar ulega odfazowaniu.

Aby móc dodać więcej, należy dodać środek powierzchniowo czynny.

wśród możliwych: butanol (z sukcesem przetestowany na olio, ale petrochemicznym...), seskwiolian sorbitanu, monooleinian glicerolu

(te 2 są organiczne, problem polega na znalezieniu dostawcy, który przeprowadziłby testy!)


W zeszłym tygodniu po Twoim teście zrobiłem mieszankę alkoholu 99% i oleju arachidowego w dawce około 20% alkoholu. Dobrze się miesza, po wymieszaniu staje się białawy na początku i następnego dnia. Olej staje się jaśniejszy, złotożółty podobnie jak olej silnikowy, na powierzchni pozostaje przezroczysta warstwa alkoholu, oddzieliłem alkohol z powierzchni i przepuściłem olej do zbiornika.
Zadaję sobie pytanie: 4%, jeśli przekroczymy i usuniemy nadwyżkę, to będzie to samo, jak gdybyśmy ustalili dokładną dawkę?
Dlaczego silnik nie byłby w stanie przyjąć więcej, jeśli jest dobrze wymieszany w obwodzie pętli.
Jeśli taka mieszanka będzie lepsza dla komory spalania silnika to będzie ciekawie, rozważę system wtryskiwania jej do pracującej pętli alkohol zawsze będzie wymieszany,
Kiedy testowałem silniki wybuchowe przy użyciu czystego alkoholu, stały się one bardzo czyste, jakby alkohol miał właściwości czyszczące.

Teraz spróbuj podgrzać ten olej w naczyniu, będzie bulgotał jak gdyby miał wodę, co będzie się działo w podgrzewaczu przy 70C? Wiem, że miałem problemy gdy forsowaliśmy dawkę przy 15% benzyny w oleju gdy nagrzewnica wzrosła powyżej 70c w ruchu ulicznym silnik na wolnych obrotach zaczyna wypadać i wibrować.. przy szybkiej jeździe pasuje, stwierdziłem, że opary się zablokowały w obwodzie pętli..
W każdym razie jest to mały problem, który można łatwo naprawić.Wystarczy zwiększyć natężenie przepływu w pętli.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 05/10/06, 13:38

Andrew napisał:Zadaję sobie pytanie: 4%, jeśli przekroczymy i usuniemy nadwyżkę, to będzie to samo, jak gdybyśmy ustalili dokładną dawkę?

W praktyce sprowadza się to do nasycenia olejku alkoholem. Ta wartość nasycenia jest generalnie stała.

Próbowałem mieszać alkohol i olej rzepakowy (~15% alkoholu). To naprawdę nic nie dało. Olej i alkohol oddzielają się automatycznie.
Czego użyłeś do alkoholu (etanolu czy izopropanolu?), bo słyszałem, że na Twoim kontynencie częściej stosuje się izopropanol, który doskonale rozcieńcza się z olejem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 05/10/06, 14:08

Andre napisał:
W zeszłym tygodniu po Twoim teście zrobiłem mieszankę alkoholu 99% i oleju arachidowego w dawce około 20% alkoholu. Dobrze się miesza, po wymieszaniu staje się białawy na początku i następnego dnia. Olej staje się jaśniejszy, złotożółty podobnie jak olej silnikowy, na powierzchni pozostaje przezroczysta warstwa alkoholu, oddzieliłem alkohol z powierzchni i przepuściłem olej do zbiornika.
Zadaję sobie pytanie: 4%, jeśli przekroczymy i usuniemy nadwyżkę, to będzie to samo, jak gdybyśmy ustalili dokładną dawkę?
André


Dokładnie ! (4% to 95°. Teoretycznie im mniej wody, tym więcej alkoholu można dodać...)

Andre napisał:
Dlaczego silnik nie byłby w stanie przyjąć więcej, jeśli jest dobrze wymieszany w obwodzie pętli.
André


to mikroemulsja... może dzięki ciągłemu mieszaniu można wydłużyć jej trwałość.

Należy również pamiętać, że lepiej trzyma się, jeśli jest gorący.


Andre napisał:
Jeśli taka mieszanka będzie lepsza dla komory spalania silnika to będzie ciekawie, rozważę system wtryskiwania jej do pracującej pętli alkohol zawsze będzie wymieszany,
Kiedy testowałem silniki wybuchowe przy użyciu czystego alkoholu, stały się one bardzo czyste, jakby alkohol miał właściwości czyszczące.

Teraz spróbuj podgrzać ten olej w naczyniu, będzie bulgotał jak gdyby miał wodę, co będzie się działo w podgrzewaczu przy 70C?

André


etanol wrze w temperaturze 78°C...

istnieją 2 czynniki, które mogą spowodować ich rozdzielenie:

wilgotność + zimno

-gorący

Andre napisał:
Wiem, że miałem problemy gdy forsowaliśmy dawkę przy 15% benzyny w oleju gdy nagrzewnica wzrosła powyżej 70c w ruchu ulicznym silnik na wolnych obrotach zaczyna wypadać i wibrować.. przy szybkiej jeździe pasuje, stwierdziłem, że opary się zablokowały w obwodzie pętli..

André


taka jest zasada działania mikroemulsji:

po wtryśnięciu do cylindrów etanol nagle przechodzi w fazę gazową. ta mikroeksplozja powoduje rozbicie kropli oleju na mniejsze krople, które spalają się lepiej.

(Nie ja to wymyśliłem, wyjaśniono to w patencie Ecole des Mines de Nantes (emulsja woda, alkohol, tłuszcz zwierzęcy i środek powierzchniowo czynny jako paliwo):

http://v3.espacenet.com/origdoc?DB=EPOD ... =FR2875810

(strony 8 i 9 dotyczące mikroeksplozji)
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130