Opinia fizyka

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/09/06, 11:46

FrancoisB pisze:[...] Rozczarowany, ponieważ uważam, że w ekologii jest coś do zrobienia. Jednak pseudonauka o silnikach nadjednostkowych sprawia, że ​​ekologia wpada w stereotyp hippisowskiego Peace&love, który chce rozwiązywać problemy świata poprzez pozytywne myślenie i zjawiska nadprzyrodzone.[...]
Niech marzyciele marzą, życie bez marzeń nie jest warte życia!
Ekonologia nie jest blokiem, sztywną i nierozerwalną „całością”…
Jest to, jak już mówiłem, miejsce wymiany myśli... W tych ideach niektóre są dość łatwo akceptowane przez większość, inne nie. Więc co ? :?
Różnorodność myśli to bogactwo, którego szkoda byłoby nie wykorzystać.
Zamiast tego skup się na tym, czego bronisz i w co wierzysz, zamiast krytykować idee z pogranicza twoich ścisłych i „oficjalnych” nauk!


FrancoisB pisze:Do tego czasu bądź zdrowy,

François
Do zobaczenia
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 19/09/06, 11:52

Andre napisał:[...]Chyba że jesteś jeszcze w szkole..


André
Na początku powiedział, że jest studentem pracy dyplomowej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79416
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080




przez Christophe » 19/09/06, 12:09

FrancoisB pisze:Jeśli Twój proces pozwala zaoszczędzić od 10 do 30%, wyobraź sobie, co mogliby osiągnąć dobrze finansowani inżynierowie w centrach badawczych producentów samochodów!


Właśnie o tym myśleliśmy od lat...ale uważamy też, że producenci rzeczywiście są tego wszystkiego świadomi...

Stale czuwają nad technologią i wypuszczą to dopiero, gdy uznają, że to „właściwy czas”… (tj. czas, w którym zarobią i sprawią, że ich partner zarobi najwięcej pieniędzy… ..)

Dla twojej informacji, prace związane z wtryskiem wody datowane są na początek XX wieku... Przez niejakiego pana Clergeta historia wtrysku wody w silnikach (Radzę przeczytać wszystkie strony dotyczące wtrysku wody)


FrancoisB pisze:Przede wszystkim wyobraź sobie, co zrobiłbyś dla środowiska! Dzięki Tobie dotarcie do Kioto byłoby znacznie łatwiejsze!


Nie prosimy o tak wiele...

FrancoisB pisze:Sam piszesz granice ważności pomiarów w artykule, który umieszczasz na stronie. Naprawdę warto to sprawdzić w rzeczywistych warunkach. Nie sądzę, że pomiar jest błędny.


Prosiłem o to dopiero od 5 lat, ale natykałem się na ściany! Taki „mały idiota” inżynier jak ja jest do niczego… Przestałem walczyć…

FrancoisB pisze:Jestem zawiedziony, bo uważam, że w ekologii jest co robić do przodu. Jednak pseudonauka o silnikach nadjednostkowych sprawia, że ​​ekologia wpada w stereotyp hippisowskiego Peace&love, który chce rozwiązywać problemy świata poprzez pozytywne myślenie i zjawiska nadprzyrodzone.


Myślisz ? Jestem o tym więcej niż przekonany!

Ale jeśli chcemy rozwijać „naukę”, musimy pozostać otwarci, prawda? Wyobraź sobie siebie 150 lat temu i ktoś rozmawiał z tobą o rozszczepieniu jądrowym... Ty też byś skoczył, prawda?

Problem w tym, że jeśli przeczytasz to bardziej szczegółowo, jest mnóstwo wynalazców margoullina. forum zobaczysz, że często kopiemy im tyłki! (zobacz tematy z pewnym Michaiłem m.in.: https://www.econologie.com/forums/mouvement- ... vt747.html )

Aby zakończyć temat superjedności, przypominam sobie opis tej części forum :

Silniki czy procesy ponad jednością, debatą i pomysłami?
Procesy te często pozostają bardzo tajemnicze i są przedmiotem licznych spekulacji.... Zatem: mit czy rzeczywistość? Pytanie pozostaje!

To Ty musisz ocenić tę część forum, procesy takie jak wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, zimna fuzja… W każdym razie poszukiwanie perpetuum mobile było od wieków „fantastycznym” ludzkim umysłem…


FrancoisB pisze:Nie powiedziałem, że precedens Pantone nie działa. Z drugiej strony, jeśli chodzi o superjedność, potwierdzam to.


Nigdy nie mówiliśmy, że pantone (lub domieszkowanie wodą) jest nadjednostkowe i A PRIORI nie jest to sprzeczne z żadną zasadą... Mam nadzieję, że nic wam nie powiem, rozmawiając o efektywnej wydajności termicznej silnika na poziomie 10%, 15% , 35% w zależności od obciążenia...

Czy jest jakaś superjedność w chęci odzyskania tych 90, 85 lub 65% i ponownego wprowadzenia ich do cyklu (niezależnie od tego, czy jest to forma chemiczna, czy termiczna)? Nie wydaje mi się...
0 x
Francois B
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 17/09/06, 08:50
Lokalizacja: Kanada




przez Francois B » 26/09/06, 06:38

Andre napisał:biorąc pod uwagę twoją wiedzę, nie powiedziałeś nam, co robi pewien procent pary wodnej w silniku wysokoprężnym lub silniku wybuchowym, nie wiem! Mogę mieć pomysł lub wrażenie, ale to są hipotezy, po prostu mierzę wyniki i dostosowuję… i utknąłem poniżej 30% i wcale to na mnie nie robi wrażenia.


Myślałem o Twoim problemie ze Steam, podchodząc do problemu z różnych punktów widzenia. Nie robiłem jednak żadnych badań. Mówię tutaj bez zastrzeżeń, co myślę, nie jestem w tej dziedzinie. Moje przemyślenia doprowadziły mnie do stwierdzenia, że ​​z punktu widzenia spalania jako takiego optymalną wartością powinno być 0% pary, ponieważ woda nie może dawać energii poprzez przemianę. Para może mieć wpływ na zwiększenie liczby oktanowej, ale jest całkiem pewne, że ten efekt nie może spowodować zwiększenia liczby oktanowej o 30%. Wręcz przeciwnie, prawdopodobnie obniżyłoby to wydajność. Dlaczego więc wydajność miałaby zostać poprawiona? Niełatwe. Tworzenie się pęcherzyków w cieczy powoduje uwolnienie gazów rozpuszczonych w cieczy, które znajdują się w pęcherzykach. Gdyby rozpuszczone gazy pomogły, wyczerpałyby się w ciągu kilku minut. Pytanie o pH? To skomplikowane, nie widzę, w jaki sposób mogłoby to pomóc w wydajności. Krótko mówiąc, naprawdę nie rozumiem, dlaczego dodanie pary miałoby pomóc. Przepraszam. Nie oznacza to, że para nie pomaga.

W ostatnich latach tysiące studentów mechaniki i chemii poszukiwało przedmiotów do napisania prac dyplomowych, magisterskich i magisterskich. Musi mieć publikacje na Pantone. Natomiast w wyszukiwarkach naukowych, do których mam dostęp, nie znalazłem nic z terminem „Pantone”. Musiałem użyć złego określenia. Czy znasz naukowe wyrażenie opisujące ten silnik?

Jednym z problemów związanych z technologią Pantone jest to, że popierają ją ludzie sprzedający silniki za darmową energię i forums którzy mówią o maszynach nadjednostkowych. W pierwotnych planach jest też kilka naprawdę pokręconych rzeczy. Szczególnie mam na myśli to, co kręci się wokół pól magnetycznych lub reakcji jądrowych zachodzących w reaktorze ( http://www.geet-pantone.com/ ). Dla mnie to odbiera całą wiarygodność tej technologii. Gdybym był oficerem nadzoru technologicznego, nie polecałbym wydawania pieniędzy na sprawdzanie tego. Czy osoby, które widzą wzrost plonów, korzystają z planów z tą łodygą pośrodku?

Christophe, co sądzisz o wyjaśnieniach podanych na tej stronie: http://www.geet-pantone.com/ ? Czy ta strona jest częścią spisku mającego na celu odebranie technologii wiarygodności?

Christophe napisał:Problem w tym, że jeśli przeczytasz to bardziej szczegółowo, jest mnóstwo wynalazców margoullina. forum zobaczysz, że często kopiemy im tyłki! (zobacz tematy z pewnym Michaiłem m.in.: https://www.econologie.com/forums/mouvement- ... vt747.html )


WOW! Mam szczęście, że nadal jestem na forum, Szarlatan Hunter został przepędzony dość szybko!
To szalone, że Michaiłowi udało się opatentować swój silnik! Chylę przed nim kapelusza za to. Rzadko się to udaje, a mimo to często zdarzają się naukowcy, którzy próbują oszukać rzeczników patentowych.

François
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 26/09/06, 07:33

cześć Franio

: Idea: Zamiast krytykować (nic o tym nie wiedząc) Pantone idź do André lub przyjdź do mnie! Zimą w domu jest gorąco!

Między nami dwoma zebraliśmy całkiem sporo. : Mrgreen:

na samochodach otrzymuję oszczędności od 5 do 25/100. W grupach od 40 do 60/100. : Lol:

W przypadku zanieczyszczeń mam do Twojej dyspozycji wszystkie elementy sterujące, jakie chcesz. : Chichot:

: Idea: Następnie możesz zafundować sobie skrzynkę z narzędziami; jest bardziej wydajny w badaniach niż laboratorium pełne inżynierów. : Idea:

@+

PS: Sporą część czasu spędzam na nadrabianiu zaległości w „bzdurach”. inżynierowie
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 26/09/06, 09:39

FrancoisB pisze:Nie robiłem jednak żadnych badań. Mówię tutaj bez zastrzeżeń, co myślę, nie jestem w tej dziedzinie. Krótko mówiąc, naprawdę nie rozumiem, dlaczego dodanie pary miałoby pomóc. Przepraszam. Nie oznacza to, że para nie pomaga.

Witaj FrançoisB
Ce forum pozwala nam dzielić się naszymi doświadczeniami i pytaniami. Do tej pory zadowalałeś się prezentowaniem swoich opinii, wrażeń i przekonań. To miłe, ale o co chodzi? Wierzeń jest tyle, ile jest istot na ziemi. Z niecierpliwością czekamy na informacje o Twoich eksperymentach!
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 26/09/06, 14:07

w pracy :D 8)
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79416
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080




przez Christophe » 26/09/06, 14:21

Zac napisał:Dużo czasu poświęcam na nadrabianie zaległości w „bzdurach”. inżynierowie


Czy oni do mnie dzwonią? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

FrancoisB pisze:W ostatnich latach tysiące studentów mechaniki i chemii poszukiwało przedmiotów do napisania prac dyplomowych, magisterskich i magisterskich. Musi mieć publikacje na Pantone. Natomiast w wyszukiwarkach naukowych, do których mam dostęp, nie znalazłem nic z terminem „Pantone”. Musiałem użyć złego określenia. Czy znasz naukowe wyrażenie opisujące ten silnik?


Rzeczywiście jesteś badaczem… nie odkrywcą… ale to nie jest tak daleko:

https://www.econologie.com/ Sekcja „Ukończone badania”:

- Pantone: w ENSAIS
- Pantone: w UQAR
- Pantone: w UTC
- Pantone: w UTT

Jeśli chodzi o Pana Pantone, to po raz kolejny nie można znaleźć „dobrych” informacji i zadowalamy się powtórzeniem tego, co wiemy od dawna: PANTONE TO OSZUST i klaun… moje spotkanie z pantone

FrancoisB pisze:WOW! Mam szczęście, że nadal jestem na forum, Szarlatan Hunter został przepędzony dość szybko!


Chasseur nadal przykro mi, że Cię rozczarowuje i pisze jeszcze kilka razy...

Jeśli chodzi o system Pantone, tak, zestawienie ze „sprzedawcami marzeń” wyrządza nam wiele szkody, ale radzę przeczytać to o dopingu:
https://www.econologie.com/forums/le-fonctio ... t2356.html

To może cię oświecić... (jeśli wiesz, jak interpretować diagram... daj spokój, przestanę się z tobą droczyć)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/09/06, 16:35

Andrzej napisał:
biorąc pod uwagę twoją wiedzę, nie powiedziałeś nam, co robi pewien procent pary wodnej w silniku wysokoprężnym lub silniku wybuchowym, nie wiem! Mogę mieć pomysł lub wrażenie, ale to są hipotezy, po prostu mierzę wyniki i dostosowuję… i utknąłem poniżej 30% i wcale to na mnie nie robi wrażenia.


Myślałem o Twoim problemie ze Steam, podchodząc do problemu z różnych punktów widzenia. Nie robiłem jednak żadnych badań. Mówię tutaj bez zastrzeżeń, co myślę, nie jestem w tej dziedzinie. Moje przemyślenia doprowadziły mnie do stwierdzenia, że ​​z punktu widzenia spalania jako takiego optymalną wartością powinno być 0% pary, ponieważ woda nie może dawać energii poprzez przemianę. Para może mieć wpływ na zwiększenie liczby oktanowej, ale jest całkiem pewne, że ten efekt nie może spowodować zwiększenia liczby oktanowej o 30%. Wręcz przeciwnie, prawdopodobnie obniżyłoby to wydajność. Dlaczego więc wydajność miałaby zostać poprawiona? Niełatwe. Tworzenie się pęcherzyków w cieczy powoduje uwolnienie gazów rozpuszczonych w cieczy, które znajdują się w pęcherzykach. Gdyby rozpuszczone gazy pomogły, wyczerpałyby się w ciągu kilku minut. Pytanie o pH? To skomplikowane, nie widzę, w jaki sposób mogłoby to pomóc w wydajności. Krótko mówiąc, naprawdę nie rozumiem, dlaczego dodanie pary miałoby pomóc. Przepraszam. Nie oznacza to, że para nie pomaga.


Bez większego komentarza myślę, że to ostatnia odpowiedź, jakiej bym wam udzielił.W dalszym ciągu nie byłoby konieczne, aby mały elektryk z huty, który buduje samoloty o wysokich osiągach, złota rączka w brudnym garażu, wyjaśniał naukowcowi różnicę pomiędzy prawdziwym silnikiem diesla a samochodowym dieslem, wszystko jest wyjaśnione w książkach napisanych przez naukowców znających się na temacie, myślę, że diagramy robimy z czegoś! Dobrze zagospodarowana woda w silniku diesla zbliża silnik diesla samochodu do prawdziwego diesla.
teraz mam inne edity do opracowania, chciałbym pomóc komuś w zrobieniu editu, ale żeby wyjść z defensywy i udowodnić, że to działa, marnuję czas, a w banku nie zostało mi zbyt wiele.
Swoją ostatnią odpowiedzią właśnie udowodniłeś słabość swojej wiedzy w sprawach silników i jestem prawie pewien, że nigdy nie wyjmowałeś tłoka w swoim aucie i nie wiesz, jak ustawić segmenty, ani nigdy nie używałeś , plastikowy zastaw w (babettes du cranck), jeśli jesteś z Quebecu, zrozumiesz ten język!
W tej chwili nie nauczyłeś mnie niczego, co byłoby dla mnie przydatne w moich doświadczeniach.. więc kiedy niczego się nie nauczę ani niczego nie przekazuję
Marnuję swój czas..

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79416
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080




przez Christophe » 26/09/06, 16:39

Ładna uwaga, André... z drugiej strony mam trudności ze zrozumieniem tego:

Andre napisał:Dobrze zagospodarowana woda w silniku diesla zbliża silnik diesla samochodu do prawdziwego diesla.
0 x

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107