Jeśli włączysz reflektory w ciągu dnia

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/09/06, 23:43

Witam,
jest gorzej niż to, że poleca pilotom, aby podczas lądowania włączali światła lądowania (zauważylibyście to na wszystkich dużych lotniskach, nawet w przypadku małych samolotów. Powodem, dla którego ptaki są z dala, nie wiem nie, nie mam latarni morskiej, nie włączam niczego, ptaki się pakują, tylko jelenie, które nawet nie raczą podnosić głów, gdy mijamy je na bułce, a pasą się na końcu pasa startowego.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79417
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11080




przez Christophe » 07/08/07, 14:39

Oto informacja, która ożywia debatę:

Philips Automotive inwestuje w Chartres

Philips inwestuje 4 miliony euro w badania i rozwój oraz produkcję w Chartres w celu rozwoju produkcji żarówek HiPerVision. Inwestycja ta wynika z chęci uprzedzenia ustanowienia europejskich przepisów dotyczących dziennego włączania świateł mijania lub specjalnie zaprojektowanych do tego celu świateł DRL (Day Running Light, po francusku, światła do jazdy dziennej).

HiPerVision to nowa generacja żarówek samochodowych, których technika wytwarzania pochodzi od lamp elektronopromieniowych. Lampy mają taką samą żywotność jak pojazd, a ich użycie wymaga około 80% mniej energii niż tradycyjne światła drogowe. Są wykonane z materiałów nadających się do recyklingu, a ich waga jest mniejsza. Ponadto ich objętość jest mniejsza niż tradycyjnych żarówek samochodowych, co oznacza, że ​​wielkość przednich i tylnych reflektorów jest zmniejszona.


Jeśli przemysłowcy inwestują, to dlatego, że „przejdzie” ... :|

Źródło: http://www.auto-innovations.com/actualite/904.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/08/07, 18:01

O ile się nie mylę, są to lampy wyładowcze, prawda?

Cena części zamiennej: 150 euro i wymagany balast.
Zwiększa się o ile kosztują samochody ???

(zwykła lampa halogenowa: od 8 do 12 euro)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 07/08/07, 18:56

Słoń napisał:Zwiększa się o ile kosztują samochody ???


Nie ma problemu, że więcej można kupić wszędzie jest mnóstwo, za darmo, z których nadal można korzystać.

Dzięki zaoszczędzonym godzinom pracy, które nie będą już musiały płacić za nowe, niewiele trzeba robić : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 07/08/07, 22:59

Zac powiedział:

Nie ma problemu, że więcej można kupić wszędzie jest mnóstwo, za darmo, z których nadal można korzystać.


Bof! Jeśli zechcesz nieść moje narzędzia i moją drabinę, możemy porozmawiać o tym ponownie :D :D :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 07/08/07, 23:45

Halo

Wszystkie samochody w Ameryce Północnej jadą z włączonym reflektorem, jest to nałożone na producenta, kiedy włączamy przednie reflektory włączają się automatycznie, tylne światła włączają się automatycznie w nocy, w końcu myślimy więcej na to
przekręcamy klucz i to wszystko.
Pod karą grzywny zabrania się jazdy wieczorem z oświetleniem postojowym w oświetlonym mieście.
Tylko starsze samochody mają możliwość sterowania reflektorami.
Samochody zagraniczne muszą zostać zmodyfikowane, aby mogły być sprzedawane w Ameryce

André
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 08/08/07, 06:43

Jadę z włączonymi światłami, ponieważ zdałem sobie sprawę, że kiedy przechodzimy między zacienionymi obszarami wykonanymi przez drzewa, a obszarami światła słonecznego, czasami pojazd nie jest już tak naprawdę widoczny, tym bardziej, że jest ciemnego koloru. Dla mnie znaczącym bezpieczeństwem są osoby, które wyprzedzają wiejskie drogi (moim bardzo ciemnym pojazdem)!

Przyznaję, że zrobiłem to na długo, zanim zostaliśmy zmuszeni lub zachęceni!

Wady, użyj reflektorów na autostradzie, to prawda, że ​​nie widzę dużego zastosowania ...
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 08/08/07, 08:42

Bonjour à tous,


Uważam, że narzucanie wszystkim konsumpcji poprzez włączanie reflektorów jest niedopuszczalne
z drugiej strony pomysł zbadania sposobu oświetlenia lampami, które nie zużywają się lub są bardzo małe, jest oczywiście dobry, ale pkoi czeka na taki środek, aby rozpocząć

Aby dobrze widzieć w samochodzie, należy narzucić kolory + jasnożółty czerwony itp. I zakazać ciemnej czerni lub szarości

toczyć się w widocznym miejscu
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 08/08/07, 10:42

Diody LED również zaczynają się tutaj pojawiać, dłuższa żywotność i niższe zużycie. Powinien się rozwinąć, ale nadal jest dość drogi w porównaniu do tradycyjnych żarówek.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/08/07, 00:57

Jako motocyklista jestem przeciwny systematycznemu zapalaniu, ale jestem za inteligentnym zapalaniem w biały dzień, jak na wrzosowiskach w biały dzień, w długich prostych liniach wśród sosen, gdzie ciemne pojazdy są niewidoczne w cieniu sosen. Tak samo w deszczu, mgle czy „między psem a wilkiem”. Z tego powodu (między innymi) preferuję lekkie samochody.

Jestem także przeciwny systematycznemu generowaniu zapłonu w nadmiernej konsumpcji.
Wreszcie, bardzo krytycznie oceniam jakość oświetlenia samochodowego, oświetlenia publicznego i sygnałów świetlnych, często bardzo godne ubolewania.

Może kiedyś przyniosę pomysł (poprosić o patent?) Na system oświetlenia, który nie oślepia, niezależnie od ustawienia reflektorów i nie wymagając elektroniki ... Mam też pewne pomysły dotyczące świateł trójkolorowy, zbyt często nieczytelny, gdy odbija się w nim słońce lub gdy widzimy je pod światło ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 144