Oszczędzająca paliwo turbulator wirowy: Z

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Flytox » 12/11/17, 19:46

... co dotyczy moich płuc, to przykład, co do wlotów powietrza w naszych silnikach, zauważyłem przy każdej instalacji cyklonu powietrznego z podwójnymi łopatkami mojej produkcji, przyrost mocy i natychmiastowe przyspieszenie, już od niskich obrotów , i przy każdej zmianie biegu w skrzyni...każde przyspieszenie dlatego zapewnia dopuszczony przepływ powietrza automatycznie i bardzo szybko...to samo dotyczy wylotu spalin, ponieważ zainstalowałem tam również cyklony powietrzne, aby szybko odsysać gazy, w równowadze pomiędzy wlotem a wylotem...
jeśli moje plany i modele się przydadzą, to jest postęp... Załączam zdjęcie dwułopatowych cyklonów powietrznych wykonanych na kilku planach..
jeśli wyślesz mi swój e-mail, mam całą dokumentację dotyczącą oszczędzania paliwa... (10 miesięcy pracy)

Czy możesz dostarczyć nam zdjęcia zainstalowanego cyklonu wydechowego i kilka wyników liczbowych (z cyklonem wydechowym i bez niego)?

dlatego zapewnia dopuszczony przepływ powietrza automatycznie i bardzo szybko

+1 z wirbelwind262, Twoim „wkładem” jest zmniejszenie przepływu powietrza. Z drugiej strony „pewna” turbulencja w określonych warunkach może poprawić spalanie. Bliżej komory spalania (zaworu) turbulencje mogą być bardzo silne, przed filtrem powietrza AMHA są zupełnie nieistotne. Pole eksperymentów pomiędzy nimi jest ogromne...
Powyżej zapytałem, jak mierzysz różnice w wydajności (inne niż subiektywne).

dobry wieczór
nikolaj, Z przed i za filtrem powietrza są bezużyteczne, mogą zakłócać działanie czujników przepływu powietrza i powodować nieprawidłowe działanie komputera silnika. nie musisz go wszędzie stawiać, będziesz się niepotrzebnie martwić.

+ 1.

Całkowicie oszukujesz siebie, wyobrażając sobie, że dodanie strat obciążenia (bo to wszystko) w każdym miejscu obwodu może uratować wszystko.
Przepływ wirowy nie przyspiesza, traci energię w wyniku tarcia lepkiego i dlatego zwalnia.
A dla tych, którzy wyobrażają sobie, że wirujący przepływ mógłby poprawić mieszanie wtryskiwanego paliwa (co i tak jest najmniej absurdalną hipotezą): komora dolotowa koniecznie rozprasza wszelkie turbulencje powstałe przed...

+ 1.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 12/11/17, 23:02

Olivier22 napisał:
nikolaj napisał:Przy każdym montażu dwułopatowego cyklonu powietrznego mojej produkcji zauważyłem przyrost mocy i natychmiastowe przyspieszenie już od niskich obrotów, a także przy każdej zmianie biegu w skrzyni biegów...
Czy postawiłeś samochód na hamowni? A może dokonałeś pomiarów za pomocą Powerdyn lub czegoś innego? Bo hej, to uczucie...

Całkowicie oszukujesz siebie, wyobrażając sobie, że dodanie strat obciążenia (bo to wszystko) w każdym miejscu obwodu może uratować wszystko.
Przepływ wirowy nie przyspiesza, traci energię w wyniku tarcia lepkiego i dlatego zwalnia.
A dla tych, którzy wyobrażają sobie, że wirujący przepływ mógłby poprawić mieszanie wtryskiwanego paliwa (co i tak jest najmniej absurdalną hipotezą): komora dolotowa koniecznie rozprasza wszelkie turbulencje powstałe przed...

Można zaobserwować wzrost zużycia, ponieważ silnik jest ograniczony. Włóż klin pod pedał gazu, a efekt będzie ten sam.
Jeśli zauważysz lepszą reakcję na przyspieszenie z systemem ograniczającym dopływ powietrza, to jest to spowodowane zbyt ubogą pracą silnika w normalnych warunkach (zużyta pompa paliwa lub zatkane wtryskiwacze, a nawet uszkodzony regulator ciśnienia)

witam, zauważyłem, że to na przejechany kilometr...w rzeczywistości..przejechany kilometr podzielony przez liczbę litrów tankowania i pomnożony przez 100... = oszczędności w porównaniu do czasów przed instalacją cyklonu powietrznego.. .nie ma potrzeby stosowania wyrafinowanych elektronicznych stanowisk testowych, dowód może wydawać się *empiryczny*, ale jest to „eksperymenty naukowe oparte na rzeczywistości”…
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 12/11/17, 23:06

NOWE CYKLONY POWIETRZA 5 ŁOPATY H. 80 mm, nachylenie 60°...aby skierować strumienie powietrza na bardzo dużą odległość... do wlotu powietrza/paliwa i zaoszczędzić pieniądze....instrukcja produkcyjna na zdjęciach...
załączniki
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-12.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-11.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-10.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-9.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-8.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-7.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-5.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-2.jpg
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 12/11/17, 23:07

NOWE CYKLONY POWIETRZA 5 ŁOPATY H 80 mm, nachylenie 60°...aby skierować strumienie powietrza na bardzo dużą odległość...do wlotu powietrza/paliwa i zaoszczędzić pieniądze....instrukcja produkcyjna na zdjęciach...poniżej...
załączniki
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-23.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-22.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-21.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-20.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-19.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-18.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-16.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-14.jpg
CYCLONE AIR 5 NOŻY H 80mm-13.jpg
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 13/11/17, 12:58

Flytox napisał:Czy możesz dostarczyć nam zdjęcia zainstalowanego cyklonu wydechowego i kilka wyników liczbowych (z cyklonem wydechowym i bez niego)?

Witam, nie mam już zdjęć (usunięte z telefonu przez czyszczenie); ale plan instalacji na wydechu...i zdjęcie zamontowanych cyklonów...
Z poważaniem ...
załączniki
cyklon air vortex-nikolaj-10.PNG
cyclone air vortex-nikolaj-10.PNG (256.96 KiB) Wyświetlono 11327 razy
Cylindry powietrzne na przewodzie wydechowym-4.PNG
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Flytox » 13/11/17, 23:22

nikolaj napisał:witam, zauważyłem, że to na przejechany kilometr...w rzeczywistości..przejechany kilometr podzielony przez liczbę litrów tankowania i pomnożony przez 100... = oszczędności w porównaniu do czasów przed instalacją cyklonu powietrznego.. .nie ma potrzeby stosowania wyrafinowanych elektronicznych stanowisk testowych, dowód może wydawać się *empiryczny*, ale jest to „eksperymenty naukowe oparte na rzeczywistości”…


Myślę, że wszyscy rozumieją, że wiesz, jak składać/ciąć/zwijać arkusze, ale myślę, że to, co nas najbardziej interesuje, to strona zysku konsumpcyjnego… której w ogóle nie rozwijasz. : Wink: AMHA przyrost zużycia jest stosunkowo niski, rozrzuty pomiarowe są duże i dlatego bardzo trudno jest zmierzyć zużycie w sposób, który by się utrzymywał, szczególnie za pomocą środków amatorskich. Zatem ta obfitość „porównywalnych” Z bez udokumentowanych porównawczych wyników itp. Naprawdę nie rozumiem, dokąd chcesz nas zabrać… Roll:
1 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Nikolaj
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 173
Rejestracja: 17/08/17, 18:38
Lokalizacja: pierścień 35120 pican
x 14

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Nikolaj » 14/11/17, 08:49

Flytox napisał:
nikolaj napisał:witam, zauważyłem, że to na przejechany kilometr...w rzeczywistości..przejechany kilometr podzielony przez liczbę litrów tankowania i pomnożony przez 100... = oszczędności w porównaniu do czasów przed instalacją cyklonu powietrznego.. .nie ma potrzeby stosowania wyrafinowanych elektronicznych stanowisk testowych, dowód może wydawać się *empiryczny*, ale jest to „eksperymenty naukowe oparte na rzeczywistości”…


Myślę, że wszyscy rozumieją, że wiesz, jak składać/ciąć/zwijać arkusze, ale myślę, że to, co nas najbardziej interesuje, to strona zysku konsumpcyjnego… której w ogóle nie rozwijasz. : Wink: AMHA przyrost zużycia jest stosunkowo niski, rozrzuty pomiarowe są duże i dlatego bardzo trudno jest zmierzyć zużycie w sposób, który by się utrzymywał, szczególnie za pomocą środków amatorskich. Zatem ta obfitość „porównywalnych” Z bez udokumentowanych porównawczych wyników itp. Naprawdę nie rozumiem, dokąd chcesz nas zabrać… Roll:

Witam, technologie dzielenia się są dobre, do tego służy też sieć... Jak tu nie docenić mojego kampera 3t/3.5t, który pali niecałe 8l/100km? nawet jeśli w oczach innych byłbym „amatorem”, wcale mnie to nie odstrasza, a wręcz zachęca do ciągłego postępu we wszystkich moich badaniach technologicznych... moje wyniki? pierwszy patent na wynalazek w 1987 roku...
0 x
Tajemnica pojawia się tylko wtedy, gdy odmawia się jej studiowania (Georges Charpak?)
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Olivier22 » 15/11/17, 20:07

Sam test drogowy jest bezwartościowy. Warunki są zbyt zmienne. Mój samochód ma również zużycie, które zmienia się nieco z jednego czołgu do drugiego, bez mojego hakowania.
Przekazanie samochodu na hamowni podwoziowej również nie kosztuje dużo; biorąc pod uwagę twoją inwestycję w projekt (wszystko na kredyt), na twoim miejscu była to jedna z pierwszych rzeczy, które zrobiłbym. Ponadto czasami istnieje możliwość zainstalowania przepływomierza benzyny, przyniósłby cenne informacje
Z drugiej strony, jeśli byłby to kamper, byłby pierwszy, z pewnością skończyłby na zdjęciu włączającym się do sieci :D

Jeśli chcesz trzymać się testów drogowych, oprócz pomiaru zużycia, musisz zaplanować czas swoich podróży. Porównanie można przeprowadzić tylko z identyczną średnią prędkością (będzie bardzo niekompletne, ale nadal zacznie wykazywać prawdopodobny trend).

W przeciwnym razie na pierwszy rzut oka pomiary są spójne: kołnierz silnika, zużywa mniej ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Flytox » 15/11/17, 22:34

nikolaj napisał:
marc91 napisał:cześć
Znalazłem urządzenie o nazwie SUPERCHARGER
który jest turbiną o podwójnej helisie w wysokości
przewód wlotowy powietrza wlotowego silnika
czy ktoś zna to urządzenie i czy ma to wpływ na silnik?

witam, tak, zamontowałem podwójny w dolocie powietrza tuż przed filtrem powietrza, To "pęcznieje" kawałek filtra powietrza, który staje się bardziej przepuszczalny i umożliwia lepsze przedostawanie się powietrza do komór spalania...bardzo skuteczny...polecany...
Z poważaniem ... : Arrow: : Idea: :D


Jak mierzysz, że filtr powietrza nieco „pęcznieje” i staje się bardziej przepuszczalny?

Co więcej, „bardziej przepuszczalny” dla powietrza = bardziej przepuszczalny dla kurzu… Głupio wierzyłem, że filtr powietrza został użyty do zatrzymania kurzu i innych stałych zanieczyszczeń, aby zapobiec zużyciu, zwłaszcza górnego silnika. .., powiedziałbym raczej, gdyby to sprawiło, że filtr powietrza był efektywnie bardziej "przepuszczalny", ... którego należy unikać.

Twoje stwierdzenia/wyjaśnienia mnie niepokoją, wszyscy wiedzą, że przeszkody na wlocie (Z, filtrem, sondami, kolankami itp.) przyczyniają się do spowolnienia przepływu powietrza. Twierdzisz, że Twój „napompowany” filtr powietrza „lepiej przepuszcza powietrze do komór spalania”. Ale twój „napompowany” filtr powietrza jest lepszy, ponieważ „staje się bardziej przepuszczalny”. A więc dlatego, że w mniejszym stopniu spowalnia powietrze... dzięki czemu „lepiej przepuszcza powietrze”. Powinieneś więc przesunąć WITH, który spowalnia przepływ powietrza przed filtrem powietrza… tak, aby „lepiej przepuszczał powietrze”. Roll:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6

Re: Fuel saver turbulatorem: Z




przez Olivier22 » 16/11/17, 02:42

Filtr powietrza i tak jest sztywny, ten argument nie wytrzymuje
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139