Zużycie transformatora elektrycznego

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/10/06, 23:04

Halo
Zastanawiam się, gdzie podłączymy światło 220 V w domu w Ameryce Północnej? Całe oświetlenie jest znormalizowane na 110 woltów, 220 woltów służy do ogrzewania, suszarki, zbiornika ciepłej wody.
W Stanach Zjednoczonych zasilanie jest 3-fazowe 440 woltów 60 Hz
W Kanadzie prąd jest 3-fazowy 550V 60hz, kolejny Brytyjczyk twierdzi, że chce robić rzeczy inaczej niż reszta świata, na szczęście nie jeździmy po lewej stronie...
(Jedną z fajnych rzeczy, których reszta świata nie chciała, są kwadratowe końcówki do śrubokrętów (ROBINSON)
a także marrettes do wykonywania połączeń elektrycznych między kilkoma liniami.

André
0 x
łapa
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 26/10/06, 14:24
Lokalizacja: gdzieś w środku krów w Normandii ...

zużycie transformatora




przez łapa » 27/10/06, 00:01

W przypadku zużycia należy uwzględnić impedancję Z w omach, która nie jest mierzona w ten sposób, ale jest obliczana za pomocą przekształceń grafiki wektorowej (dla uproszczenia

podczas pomiaru urządzenia (woltomierz i amperomierz wpływają na siebie nawzajem, co może zniekształcić pomiary w zależności od kalibracji woltomierza itp.

aby dokonać dokładnych obliczeń należy doprowadzić każdego odbiorcę prądu do generatora Thevenina lub Nortona (aby móc się udokumentować

impedancje mogą być indukcyjne (na przykład uzwojenie transformatora), pojemnościowe (kondensatory), rezystancyjne lub nawet złożone, gdy dotyczy to 3 (przypadek oscylatorów elektronicznych)

to dość skomplikowane, było częścią mojego szkolenia jako technik elektronik, ale nie jestem tutaj, aby prowadzić kurs
0 x
dla naszych dzieci, niech czystsze powietrze i ziemia bez odpadów
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/10/06, 01:16

Halo
to dość skomplikowane, było częścią mojego szkolenia jako technik elektronik, ale nie jestem tutaj, aby prowadzić kurs


Hej, tak, młody człowieku, od dłuższego czasu wkładam kondensatory
zbliżyć cos do 1, ale najwyraźniej mierniki nie ładują odczynnika, czy to pojemnościowego, czy indukcyjnego,
Jeśli indukcyjność nie jest wliczona w taryfę krajową, to po co łamać cukierki, po długiej dyskusji z wieloma wykwalifikowanymi osobami, profesorem elektryki itp.. Mylę się..
Jednak gdy zamknę duży wyłącznik główny i włożę baterię kondensatorów 120 mikrofaradów bezpośrednio między fazę a neutralny, miernik obraca się tak, jakbym podłączył 250 watów, o ile wiem kondensator nic nie zużywa, oddaje wszystko, co wziął , to samo, jeśli podłączysz silnik o mocy 1/4 KM i pozwolisz mu pracować na pusto, spójrz na jego zużycie, jest blisko 400 watów na liczniku (pusty oprócz podgrzewania jego uzwojenia i napędzania łożysk do kulek oraz małej wentylacji wewnętrznej 100 W byłoby bardziej realistyczne. Ustaw równolegle 50 m farada i spójrz na jego zużycie. Kiedy mówię, że zużycie zostało naliczone, a nie mierz amperomierzem, policz obroty licznika, dobrze jest wyjaśnić, jak poznać to, co sumuje (teraz ja jestem w domu, który ma prawie 35 lat, może mój licznik jest przestarzały..)

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 27/10/06, 14:28

Bonjour.


watomierz, taki jak ten używany, może obliczyć „prąd X napięcie X cos phi” dowód, że PM230 od naszego drogiego sprzedawcy ekonologa podaje „cos phi”.
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
łapa
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 26/10/06, 14:24
Lokalizacja: gdzieś w środku krów w Normandii ...

zastosowanie kondensatorów




przez łapa » 27/10/06, 16:50

Byłem również agentem technicznym w edf; Kondensatory stosowane są również w stacjach transformatorowych tht, mt, bt

trochę techniki do wyjaśnienia:
sok jest produkowany centralnie (bardzo wysokie napięcie) w 440 kv, 220 kv, 750 kv transportowany bardzo dużymi sieciami napowietrznymi lub podziemnymi do stacji zwanej stacją źródłową skąd wypływa w 63 kv (w tej stacji znajdują się duże kondensatory i autotransformator, a także zegar synchronizacji szczytowej/pozaszczytowej)

z tej stacji kolejna sieć mt (lub średnie napięcie) w 20 kv co idzie do stacji bt skąd wychodzi w 380 i 220v w zależności od ilości użytych faz bo wszystko jest produkowane w trójfazowym

kondominia są również używane do regulacji strat, które stają się znaczące wraz z indukcyjnością i rezystywnością linii

wiele wyjaśnień dotyczących kondomów, rezystorów, indukcyjności przemysłowych w tomie 1 książki „komponenty elektroniczne” (wydania etsf)

konsumpcja w mieszkaniu nie jest konsumpcją ujemną, ale konsumpcją poza fazą, aby spróbować wyjaśnić (przykład) w prosty sposób.

urządzenie faktycznie mierzy wynik tych konsumpcji

łapa

W przypadku urządzeń „oszukujących” widziałem kilka (mniej lub bardziej skomplikowanych, lol), ale edf stopniowo zastępuje swoje liczniki licznikami elektronicznymi i ma program komputerowy do zwalczania „piractwa”
łapa
0 x
dla naszych dzieci, niech czystsze powietrze i ziemia bez odpadów
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 29/11/06, 18:30

Przetestuję działanie tego transformatora:

Obraz

Jest to transformator zamontowany na "neonled" składającym się z 60 diod.

PM230 zużywa 9,32 W przy napięciu 235 V.

Wyjście :
Podłączone diody LED: 12,02 V i 233 mA lub 2,88 W
Diody LED odłączone: 11,77 V (dziwne, prawda?)

Gdy jest pusty (dioda nie jest podłączona), PM230 wskazuje 0.0 W.

Zmierzę prąd przy 230V przy obciążeniu i bez obciążenia i obliczę dokładną wydajność.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 29/11/06, 18:45

Wymiary na części 220V:

- napięcie: 232V
- bez obciążenia: 7,9mA lub 1,83W
- obciążony: 28,2mA lub 6,54W

Wnioski:

- 9,2W PM są przesadzone (ale już widzieliśmy, że przy niskim obciążeniu zużycie zostało przeszacowane przez PM)
- sprawność transformatora: 2,88/6,54 = 44%
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 29/11/06, 20:14

Dobry wieczór.

@Chistophe, żeby być precyzyjnym, twoja „zabawka” nie jest transformatorem, ale zasilaczem impulsowym.

@Lud właściwie termin zapewniający moc bierną w mieszkaniach może być mylący. ale ponieważ większość odbiorników jest indukcyjna, dodanie mieszkania do sieci generalnie skutkuje poprawą. dlatego zgodnie z konwencją dodatnia moc bierna jest pojemnościowa. Ale to tylko konwencja „pisania matematycznego”.

@wszystko najlepszy sposób, aby nie płacić rachunków EDF: odetnij licznik!
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
szpiedzy38
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 31/03/07, 17:36




przez szpiedzy38 » 31/03/07, 18:52

Andre napisał:Halo
to dość skomplikowane, było częścią mojego szkolenia jako technik elektronik, ale nie jestem tutaj, aby prowadzić kurs


Jednak gdy zamknę duży wyłącznik główny i włożę baterię kondensatorów 120 mikrofaradów bezpośrednio między fazę a neutralny, miernik obraca się tak, jakbym podłączył 250 watów, o ile wiem kondensator nic nie zużywa, oddaje wszystko, co wziął , to samo, jeśli podłączysz silnik o mocy 1/4 KM i pozwolisz mu pracować na pusto, spójrz na jego zużycie, jest blisko 400 watów na liczniku (pusty oprócz podgrzewania jego uzwojenia i napędzania łożysk do kulek oraz małej wentylacji wewnętrznej 100 W byłoby bardziej realistyczne. Umieść go na 50 m farada

André


O ile mi wiadomo, liczniki EDF pobierają prąd, a nie moc, biorąc pod uwagę, że nasze cos fi jest bliskie 1 (większe niż 0,86).

W tym przypadku kompensacja energii biernej sprowadza się do zmniejszenia pobieranego prądu (mówimy też podniesienia cos fi), a co za tym idzie zmniejszenia jego rachunku. Ale nadmierna kompensacja oznacza zwiększenie pobieranego prądu, a tym samym zwiększenie rachunku.
zwróć uwagę, stosunek P/S jest często nazywany cos fi, JEST ŹLE, jest to współczynnik mocy. A gdy prąd i napięcie są sinusoidalne, współczynnik mocy to cos przesunięcia fazowego między u i i, czyli cos fi. ale wiele urządzeń w dzisiejszych czasach to odbiorniki niesinusoidalne, więc próba przejęcia współczynnika mocy za pomocą kondensatorów jeszcze bardziej pogarsza problem.

Oscyloskop jest niezbędny, aby w pełni zrozumieć to, co obserwujesz.

A+
Ostatnio edytowane przez szpiedzy38 01 / 04 / 07, 11: 02, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/04/07, 04:59

Halo

Sposób, w jaki działam, mierzę natężenie prądu silnika w taki sposób, że sprawdzam koło licznika obrotów, następnie umieszczam kondensatory równolegle na silniku, aż natężenie prądu ogólnie spadnie o 30 do 40% w zależności od obciążenia i typu silnika stary silnik i silnik na niskich obrotach są gorsze.. wtedy ponownie sprawdzam obroty licznika ruletki.
W dużej spawarce 60 amperów pod napięciem 230 V kondensatory są jeszcze bardziej wydajne.
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151