Przechwytywanie i przechowywanie raportu CO2 IPCC

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 09/08/06, 18:39

Christophe napisał:
Cuicui napisał:Jeśli jest zdecydowanym zwolennikiem Itera, może działać w złej wierze w odniesieniu do maszyny Z.


Spisek nie wszędzie jest przykro...
Cóż, w takim razie opinia fizyka jądrowego też by mi odpowiadała... nawet jak student!


Całkowicie się zgadzam. Do tego musiałby już mieć świadomość, stąd zainteresowanie rozpowszechnianiem informacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
królikheran
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 07/08/06, 22:16
Lokalizacja: Aveyron




przez królikheran » 09/08/06, 21:11

cześć wszystkim :D

cóż, istota Z naprawdę mnie wciąga : Mrgreen: ale proszę o trochę więcej informacji na temat cytatu Jeana Pierre'a Petita, wciąż rzuca on pewne mocne rzeczy, takie jak spisek Stanów Zjednoczonych z 11 września mający na celu zdobycie Iraku, daje to do myślenia ::

Spróbuję głębiej zagłębić się w kwestię stworzenia, jeśli są jakieś informacje, które mnie interesują
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 09/08/06, 21:58

Christophe napisał: Spisek nie wszędzie jest przykro...

Teoria spiskowa? W tym konkretnym przypadku byłaby to raczej teoria „to jest właściwa zupa, cały świat ją finansuje!”
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 10/08/06, 08:58

Christophe napisał:
freddau napisał:W tym celu przeczytałem wywiad w „Spiegel” byłego managera Shella, obecnie managera Repower, niemieckiego producenta turbin wiatrowych, który stawia na ten proces, żeby sobie poradzić i widzi rozwój tej technologii w nadchodzących dekadach – dodaje. że atom jest technologią, która umożliwi przejście.


Niezła konwersja (czy to dobrze wpływa na morale?), ale chyba tylko jedno interesuje taką osobę: ciasto...


Tak, jest niewiele osób, które nie chciałyby pieniędzy.
Osoba ta była obiektywna i wolała to rozwiązanie od podgrzewania.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/08/06, 10:36

freddau napisał:Tak, jest niewiele osób, które nie chciałyby pieniędzy.
Osoba ta była obiektywna i wolała to rozwiązanie od podgrzewania.


CF mój podpis : Mrgreen:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/08/06, 10:52

Cuicui napisał:Krzysztof powiedział:
Dlatego powtarzam, że opinia fizyka CEA byłaby mile widziana.


Jeśli jest zdecydowanym zwolennikiem Itera, może działać w złej wierze w odniesieniu do maszyny Z.


Uwaga, po przeczytaniu wątku dyskusji na temat nauki o futurze, gdzie była mowa o Z-machine i Iterze, wydaje się, że niektórzy są zdania, że ​​JPP również czasami działa w złej wierze w sprawie Iter...

Zauważ, że dla mnie oba są niebezpiecznymi zabawkami dla naukowców potrzebujących uznania. Zabawa niestabilnymi stanami materii w celu wytworzenia astronomicznych ilości energii, narażając się na ryzyko reakcji łańcuchowych, nie wiem dlaczego, ten pomysł trochę mnie przeraża. A wszystko po to, żeby nasze społeczeństwo konsumenckie/odpadowe mogło dalej wszystko schrzanić... :x

Krótko mówiąc, to ja: budżety iter i z-machine trafiłyby bezpośrednio do aplikacji, aby zapewnić autonomię energetyczną każdemu domowi (oczywiście zaprzestając marnowania energii).

Poza tym ta propozycja pozwala mi także trochę wrócić do tematu: chęć znalezienia rozwiązań ograniczających konsekwencje bez próby naprawienia przyczyny stała się naprawdę wyjątkowym sposobem działania dla tego społeczeństwa:
  • Chcemy wychwytywać CO2, zamiast szukać sposobów na ograniczenie jego produkcji.
  • Medycyna zachodnia leczy (używając opatentowanych cząsteczek $:evil:$) objawy, nie zajmując się tak naprawdę przyczynami.
  • Wynajdujemy filtry cząstek stałych, ABS, ESP i mnóstwo elektroniki, aby uczynić samochód mniej niebezpiecznym, nie kwestionując przy tym jego użytkowania.
  • etc, etc, etc ...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 10/08/06, 12:19

freddau napisał:Osoba ta była obiektywna i wolała to rozwiązanie od podgrzewania.


Energia wiatrowa niestety nie zmieni wiele w zakresie globalnego ocieplenia... inne rozwiązania, takie jak biomasa (stała, płynna lub gazowa) są moim zdaniem znacznie bardziej wydajne... a pieniądze przeznaczane na turbiny wiatrowe nie Nie sięgnę po takie rozwiązania...

Ponadto (mega)turbiny wiatrowe w dalszym ciągu przyczyniają się do centralizacji energii i kontroli jej stanu...

Krótko mówiąc... całkiem sporo wiatru... za niewiele...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/08/06, 12:30

OK, zadam pytanie, które już zadałem w innym temacie:

przechowywany w ten sposób C02, co z nim robimy? bańki dla perriera?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/08/06, 12:51

Słoń napisał:OK, zadam pytanie, które już zadałem w innym temacie:

przechowywany w ten sposób C02, co z nim robimy? bańki dla perriera?


Podstawowa zasada tego magazynowania jest następująca: odeślijmy CO2 tam, skąd pochodzi.
Pozwólcie, że wyjaśnię: w przeciwieństwie do krótkich cykli, takich jak na przykład drewno (CO2 emitowane podczas spalania drewna to ten wychwytywany przez drzewo podczas jego wzrostu), cykl CO2 w paliwach kopalnych to jeden cykl trwający kilka 10 tysięcy, a nawet milionów lat.
Rzeczywiście, CO2 uwalniany przez ropę naftową, węgiel i inne produkty jest wychwytywany przez rośliny, które pod wpływem ciśnienia, ciepła i czasu zostały przekształcone w ropę lub węgiel.

Problem polega na tym, że CO2 wychwycony przez tysiące lat jest uwalniany masowo w ciągu zaledwie kilku dekad. W tym właśnie tkwi problem: obecna roślinność nie jest w stanie wychwycić ilości CO2 wychwytywanej przez rośliny przez tysiące lat. Stąd pomysł wysłania tego CO2 z powrotem tam, skąd pochodzi: pod ziemię. nic nie robić!!!
Chodzi o to, żeby nie dostał się do atmosfery.

Czy tak jest jaśniej???
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 10/08/06, 13:19

Dziękuję za wyjaśnienie, właśnie tego się obawiałem.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 228