Projekt EcoVillage

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

przez zac » 30/05/06, 20:45

powitanie
"jajko" chyba już nie jest robione od 40 lat (nie, swojego nie sprzedaję), ale jadę na dzikusy (metropolię) w lipcu i sierpniu i mógłbym wtedy dać zdjęcia i wymiary ; żebyś mógł taki zrobić; jeśli masz dwie lewe ręce, mogę ci też taki zrobić za rozsądną cenę w Mada (ale nie spiesz się).
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Projekt EcoVillage -

przez Denis » 30/05/06, 20:56

Świetnie! to odrodzenie, jeśli jest takie skuteczne!
ale w domu pierze się jakieś skarpetki, robimy swetry, koce itp. ale na lato czemu nie! na kempingu :D
0 x
Thunderman
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 26/05/06, 02:02

przez Thunderman » 30/05/06, 23:45

Może wrócimy do tematu?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: mechaniczne wykorzystanie energii wiatrowej?

przez lio74 » 31/05/06, 11:05

Denis napisał:...........
Jeśli chodzi o turbiny wiatrowe, uważam je za dekoracyjne :D , a dla tych, którzy są ptakami, to dobry żart! Jeśli chodzi o hałas, nowe łopatki są znacznie cichsze, ale krytycy zawsze znajdą wymówkę!

cóż, 2 lub 3 turbiny wiatrowe wystarczą... ale cała bateria zmienia wiatry w ekosystemach za tymi warstwami turbin wiatrowych i nie jest to najlepsze dla ptaków... to fakt!
w przypadku hałasu jest to w dużej mierze spowodowane rodzajem naprężeń mechanicznych działających na łopatki : Arrow: naprzemienny cykl zginania: długość i ciężar własny.
wyjaśnię: poziomo, po lewej stronie ostrze jest wygięte w jedną stronę, gdy jest po drugiej stronie poziomo (obrót o 180°) to jest wygięte w drugą stronę... nie jest to skomplikowane :|
Nawet jeśli użyjemy najlepszych materiałów na świecie (super sztywne i superlekkie), zawsze będzie występować naprzemienne zginanie, które powoduje wibracje, a co za tym idzie hałas + przenikanie do powietrza, co musiało zostać znacznie ulepszone... ale nigdy tak nie będzie cichy...

to powiedziawszy, małe drewniane turbiny wiatrowe mogą być dekoracyjne... wtedy ich tworzenie musi być zabawne, w końcu dość interesujące : Lol:

@ ++

PS: Nie wiem, czy zegarki 80m mogą się obracać w zależności od kierunku wiatru? Zakładam, że tak!!??
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

przez Bibiphoque » 31/05/06, 13:10

Witam,
Link został podany tutaj, ale nie mogę znaleźć oryginalnej wiadomości:
http://www.ecosustainablevillage.com/

:zaszokować: Jest naprawdę mnóstwo dobrych pomysłów do wdrożenia!! : Idea: : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

przez Bibiphoque » 31/05/06, 13:11

Bibiphoque napisał:Witam,
Link został podany tutaj, ale nie mogę znaleźć oryginalnej wiadomości:
http://www.ecosustainablevillage.com/

:zaszokować: Jest naprawdę mnóstwo dobrych pomysłów do wdrożenia!! : Idea: : Mrgreen:

I wszyscy moglibyśmy pojechać i zrobić to na wyspie Zaca, ta wyspa wygląda świetnie! : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1

Re: mechaniczne wykorzystanie energii wiatrowej?

przez pluesy » 31/05/06, 13:57

lio74 napisał:
PS: Nie wiem, czy zegarki 80m mogą się obracać w zależności od kierunku wiatru? Zakładam, że tak!!??


oczywiście, jeśli obracają się, aby podążać za wiatrem, nie robi tego już duża płetwa, ale silnik elektryczny... w tej cenie byłoby to oszustwo, gdyby nie było minimum technologii, łopaty również obracają się zgodnie z wiatrem speed, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych potworach, umieściłem pti pdf tutaj

ale myślę, że zaczynamy trochę odchodzić od tematu, jeśli chodzi o turbiny wiatrowe
chociaż... w Sim City, kiedy budujesz miasto, pierwszą rzeczą, którą budujesz, jest elektrownia, nie ma energii, nie ma miasta ani wioski! ale hej, to tylko gra

Tient : Idea: będziemy musieli dodać do tej gry opcję ekowioski, aby zobaczyć, co to daje
Ostatnio edytowane przez pluesy 31 / 05 / 06, 15: 18, 1 edytowany raz.
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

przez zac » 31/05/06, 15:11

Bibiphoque napisał:
Bibiphoque napisał:Witam,
I wszyscy moglibyśmy pojechać i zrobić to na wyspie Zaca, ta wyspa wygląda świetnie! : Mrgreen:
@+

Cześć
Dlaczego nie, ale biorąc pod uwagę cenę za m², tutaj trzeba będzie sponsorować w całości : Evil:
Ponadto, biorąc pod uwagę fakt, że Chicungunya zabiła jedynie 400–500 osób, nie jestem pewien (biorąc pod uwagę stan lokalnej gospodarki), czy jest to właściwe miejsce na migrację, chyba że masz solidne dochody.
Poza tym prawdą jest, że ta wyspa jest wspaniała i że zdecydowana większość mieszkańców jest przesympatyczna. : Lol:
a dla miłośników turbin wiatrowych jest wiatr; ale proszę nie sadzić ich w pobliżu mnie, mam na nie alergię :x
@
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Projekt EcoVillage -

przez Denis » 31/05/06, 21:46

cześć, to wciąż lepsze niż elektrownia jądrowa!
Chyba, że ​​nie korzystasz z prądu, biorąc pod uwagę twoją pralkę : Chichot:
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1

przez Christine » 31/05/06, 22:29

Wracając do projektu ekowioski, zauważam, że często o tym mówiliśmy forum wiadomości od osób z projektami i próbujących przeprowadzić rekrutację, ale zawsze na tym się kończyło.

Kiedy szybko przeszukasz Internet, szybko zorientujesz się, że zjawisko to jest powszechne i że wiele „dużych projektów” kończy się narodzinami myszy.

Z drugiej strony warto wiedzieć, czym jest ekowioska. Bo znajdujemy wszystko: dzielnicę HLM zbudowaną mniej więcej na zasadach ekobudownictwa (to też niewiele znaczy) aż po wspólnoty duchowe w Tajlandii, które od razu mnie powstrzymują. Strona główna mówi mi, że nie mam „kwalifikacji” odwiedzić ich stronę” (czy jestem zbyt nieczysty, czy nie dość pedofilski?).

Celem tego wpisu nie jest więc krytykowanie projektu Thunderman, a jedynie zwrócenie uwagi, że wszystkie te projekty pozostają w pewnej artystycznej niejasności, a czasem wręcz budzą pewne wątpliwości.

Krótko mówiąc, pomysł w teorii jest atrakcyjny, ale rzeczywistość...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 74