Zasada Pantone w silniku LPG

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Nanard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/05/06, 12:34

Zasada Pantone w silniku LPG




przez Nanard » 05/05/06, 12:16

Przeglądałem stronę przez jakiś czas, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wyposażenia silnika LPG w system Pantone? Jeśli tak, to czy zyski są identyczne jak w przypadku silników konwencjonalnych? Czy ktoś ma doświadczenie w terenie?


Nanar, twój nowy wyznawca forum
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 05/05/06, 14:37

Witaj Nanardzie
Nie mam doświadczenia z LPG, ale moim zdaniem zasada pozostaje ta sama. Jeśli jest to możliwe na silniku benzynowym, to na silniku LPG.
Wiem, że niektórzy wolą poczekać, aż uzyskam wyniki z mojego montażu, zanim zabiorą się za modyfikację swojego pojazdu.
Nie jestem punktem odniesienia pod względem technicznym w moich zgromadzeniach, ale zamierzam się tam dostać.
Moja ostatnia edycja, jeśli znasz tę stronę, była bardzo klasyczna.
Bełkotka, reaktor w wydechu bardzo blisko kolektora i zasysanie gazu pochodzącego z reaktora bezpośrednio do kolektora dolotowego.
Po prostu sterowałem zaworem elektromagnetycznym na wylocie bełkotki, tak aby domieszkowanie wodą miało miejsce tylko wtedy, gdy akcelerator jest w pozycji otwartej, a bełkotka ma co najmniej 50°C.
Jeśli chodzi o poczynione oszczędności, to jeszcze nie to (w najlepszym przypadku - 0,5 l/100 km), ani przyrost mocy, ani redukcja hałasu.
Jedyne, co zaobserwowano, to gwałtowny spadek poziomu CO, który odpowiada wyższemu poziomowi tlenu. Rzeczywiście układ podłączenia reaktora do kolektora powoduje nadmiar powietrza na wlocie.
Być może musiałbym zmniejszyć rozmiar moich gaźników, aby zubożyć mieszankę, ale w tym celu musiałbym również znaleźć pomoc mechanika.
Jeśli tak jak ja nie jesteś super bystry w mechanice, najpierw znajdź sobie znajomego mechanika, który może ci pomóc.
A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 20/06/06, 00:34

Zastanawiałem się nad pytaniem od miesięcy: pantone + gpl...

Na początku myślałem, że znajdę tutaj lub gdzie indziej elementy projektu na wymiar do mojego pojazdu.

Moje przemyślenia na dziś to:
- Zamierzam zrobić, podobnie jak moi przyjaciele, montaż "laboratoryjny", aby przetestować różne rozwiązania.
- W katalizatorze umieszczę kilka reaktorów
- Nie wiem jeszcze jak wyregulować zasilanie dławików (myślałem o zaworach wydechowych motocyklowych jak w yamahach "exup").
- Jestem przekonany, że trzeba „zmieszać węglowodór z oparami bełkotki lub wodnego gaźnika przed połknięciem wszystkiego przez reaktor.

Z mojego punktu widzenia LPG cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ część "dozująca" moich instalacji LPG dozuje LPG w fazie gazowej.
Zadaję sobie pytanie o rozważenie podwójnego przejścia w reaktorze:
- 1/ Przesyłam odparowaną wodę ze spalinami (bubbler...) następnie wlewam je do podwójnego regulatora vape z regulatorem LPG vape
- 2/ Mieszam (łącząc wyjścia z 2 regulatorów pary) te gazy z LPG przed przepuszczeniem ich przez drugi reaktor.
- 3/ Podłączam wyjście 2 dławika do wejścia dystrybutora LPG, który zasila pasywne wtryskiwacze LPG.
- 4/ Korzystam z funkcji autokalibracji przelicznika LPG.

Martwi mnie vapo, które grozi kondensacją gazów pantonowych (domieszkowanie wodą z pierwszego reaktora) i uniemożliwieniem ich działania, a także ryzykiem wybuchu gazów podczas przechodzenia przez drugi reaktor, ponieważ wtedy znajduje się mieszanka paliwa i utleniacza, które na najmniejsza iskra może wywołać „BUM”. :zaszokować:
Czekam na twoje komentarze. :?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/06/06, 05:54

Halo

Jestem przekonany, że konieczne jest „zmieszanie węglowodoru z oparami bełkotki lub wodnego gaźnika przed połknięciem wszystkiego przez reaktor.


Na czym polegasz, aby się przekonać?


-
2/ Mieszam (łącząc wyjścia 2 regulatorów pary) te gazy z LPG przed przepuszczeniem ich przez drugi reaktor


Po co łączyć 2 reaktory szeregowo, jest jeden na kwantowym człowieku
który wykonuje podobny montaż w pojeździe, ponieważ nie mamy informacji zwrotnych na temat innych montaży i wyników.
Kiedy to działa bardzo dobrze, faceci zwykle nie wahają się tego powiedzieć..

Aby reaktor działał, musi być stosunkowo zimny na wejściu i wychodzić (gorący) na wyjściu.

Na twoim miejscu zacząłbym od jednego prostego reaktora domieszkującego z wodą, a następnie przeprowadziłbym eksperyment z tym samym reaktorem LPG z odrobiną wody.
Jeśli chodzi o moją wiedzę, nie słyszałem o nikim, kto próbował tego doświadczenia, informuj nas na bieżąco


Podczas budowy reaktora na paliwo jego konstrukcja jest inna niż na wodę. Przy stosowaniu 100% pantonu i przepuszczaniu wody % wody musi być niski, chociaż mówię o paliwie płynnym z LPG to nie jestem w stanie powiedzieć czy to to samo.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 20/06/06, 14:05

cytro powiedział:
Zastanawiałem się nad pytaniem od miesięcy: pantone + gpl...

Na twoim miejscu nie wyruszę na taką przygodę, a to z kilku powodów:

1 - Pojazd trafił do kopalni, aby stać się typem EG zamiast ES; obecnie kontrola techniczna nie sprawdza instalacji GPL, ale może przyjść. Jak na razie bez problemu.

2 - Z drugiej strony przy najmniejszym problemie z instalacją LPG trzeba jechać do autoryzowanego warsztatu LPG i wtedy nie każę ci mówić gęba zastrzeli jak zobaczysz 2-gą gazownię.

3 - W przypadku eksplozji pojazdu nawet nie chcę myśleć o konsekwencjach, jeśli podczas ekspertyzy pojazdu znajdą najmniejszy element mocujący pantone!!!!!!

Jeśli tak mówię, to dlatego, że jeżdżę na LPG z R25 (podstawowy montaż nie tak wyszukany jak Twój) i jakiś czas temu miałem niewyjaśnione problemy z nieregularnymi obrotami na biegu jałowym i nadmiernym spalaniem. Mechanik Renault nie mógł nic znaleźć w swojej skrzynce kontrolnej na temat elektronicznego zapłonu, dla pro LPG to samo, nic nienormalnego na jego poziomie.

W końcu rozwiązałem problem dzięki a forum fachowcy od R25 (Club) i pochodziło to od membrany (sikania) regulatora biegu jałowego który źle podawał benzynę do kolektora ssącego!! Po zmianie regulatora wszystko wróciło do normy.

Mechanik lambdy jak tylko pojawi się problem to zrzuca winę na LPG jeśli nie może znaleźć przyczyny i jeszcze zanim zacznie szukać to uwierz w moje doświadczenie.

Teraz, jeśli chcesz zacząć, myślę, że pomyślałeś o wszystkich wadach.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/06/06, 16:10

Witaj citro, Jean 63
Nie widziałem aspektu prawnego, który jest raczej bardziej rygorystycznie stosowany we Francji,
Trudno już wyregulować na pantonie, silniku benzynowym i nic nie mówi, że będzie jakiś prawidłowy wynik na końcu tego doświadczenia, z LPG nic nie wiemy..chyba że chce służyć jako cobail.
Jeśli chcesz spróbować pantona, najłatwiej jest to zrobić na silniku wysokoprężnym i osiągać najlepsze osiągi.

Więc myślę, że powinieneś skorzystać z mądrej rady Jean.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 20/06/06, 18:10

Dla Jean63 i André
Na pewno zacznę od dopingu wodnego.

Ale chciałbym pójść dalej,
fakt reakcji paliwa i wody w reaktorze (reforming parowy, jak opisał Christophe) wydaje mi się rozsądny, aby uzyskać optymalne wyniki.

Jeśli chodzi o moje modyfikacje w gpl, wszystko zostanie zaprojektowane tak, aby było odwracalne.

Wreszcie, nie planuję magazynowania gazów pantone (o których wiadomo, że są niestabilne) w celu ograniczenia ryzyka wybuchu.

Dzięki za opinie i rady.

Czy macie rozwiązania regulujące przepływ wody w reaktorze (wtryskiwaczu?)
a także przepływ spalin???
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138