Znasz twike?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.

Twike jest ...

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 21/08/06, 20:31

Targol napisał:Moim zdaniem szczególnie brakuje w tym samochodzie systemów do ładowania akumulatorów przez ENR:
  • kolektory słoneczne na ciele,
  • chowana turbina wiatrowa wychodząca z parkingu.
Jeśli ten samochód odniesie sukces, zakładając, że może być używany bez prawie nigdy nie podłączając go do gniazdka, tam stanie się interesujący (przynajmniej, moim zdaniem).


Zgadzam się pójść w kierunku używania Enr w tym stylu pojazdu. Bilans energetyczny należy ocenić, aby ocenić, ile czasu zajmuje ładowanie energią słoneczną lub wiatrem. Moim zdaniem taka nadwaga będzie bardzo karalna. Nie wspominając o tym, że aby zaparkować, turbina wiatrowa musi być dobrze ustawiona lub że nie jesteś w cieniu : Chichot:
Niezbyt wygodne, wszystko to ...
Lepiej jest mieć stałą stację ładowania podłączoną do turbiny wiatrowej umieszczoną w dobrym miejscu lub panel PV skierowany na południe. Nawet jeśli masz akumulatory 2, jeden w użyciu i jeden w trakcie ładowania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 21/08/06, 21:55

a potem noszenie drabiny nie wygląda dobrze ...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 22/08/06, 09:52

Słoń napisał:a potem noszenie drabiny nie wygląda dobrze ...


Ale o czym ty mówisz ze swoją drabiną, słoniu ???
To posty 2, w których o tym mówisz.

Skąd pochodzisz :zaszokować:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 31/01/07, 01:36

Wracam do tego postu, aby opowiedzieć o pojeździe, który jest również napędzany przez siłę ludzką ...

http://www.leblogauto.com/2006/10/vehic ... n-car.html

Obejrzyj wideo, jest doskonałe! :D
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 31/01/07, 09:50

Drwal napisał:Wracam do tego postu, aby opowiedzieć o pojeździe, który jest również napędzany przez siłę ludzką ...

http://www.leblogauto.com/2006/10/vehic ... n-car.html

Obejrzyj wideo, jest doskonałe! :D


Ładne wideo ... nie przeszkadza, że ​​są kręcone z góry ... ale wciąż zamieszczam trochę nowości na blogu:
https://www.econologie.info/index.php?20 ... musculaire

Jednak poniższy link:

Równie ekscytujące:

PSA zajmuje się rynkiem 4 × 4
PSA i Mitsubishi podpisały umowę o wspólnej produkcji 4X4, aby skorzystać z rosnącego europejskiego rynku 4x4. 30 Pojazdy 000 powinny być produkowane z ...


Dość ... jak powiedzieć: Obraz
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 31/01/07, 10:11

Jak mówi Christophe, pokazuje pojazd tylko podczas zjazdu ... Musi być mniej zabawny po wspinaczce, LOL !!!

Jeśli chodzi o Twike, pochylam się w kierunku utopii ... Latem musi być bardzo przyjemnie na specjalnych torach ... Ale na drodze i przy każdej pogodzie będzie mniej zabawy, prawda?!

Jeśli chodzi o hybrydowe pojazdy elektryczne / muskularne, istnieje ich sporo !! W przeszłości istniał już nasz stary dobry solex, ale termiczny!
Jednak hybrydowy quad, nigdy tego nie widziałem! I to jest ciekawy projekt !! Jeśli jest bardziej spanonizowany, staje się kuszący ...
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 16/12/07, 14:15

Ciekawa maszyna, ale niestety prawie niemożliwa do zatwierdzenia we Francji, jak wiele innych niestandardowych pojazdów, takich jak na przykład. ecomobil (motoryzowany motocykl) ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
RolCopter
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 08/03/06, 20:29
Lokalizacja: Val d'Oise

tańsze w Szwajcarii niż we Francji




przez RolCopter » 16/12/07, 15:02

Bonjour à tous

To dobrze, ale jest drogie.
Nie wyobrażam sobie pracy z tą maszyną, będę zmuszony jechać drogami pomocniczymi i szczerze mówiąc, będę zbyt przerażony, by zostać zmiażdżonym.

Ceny nie spadają, nie wiem, kto powiedział powyżej, że to był fakt cen w Szwajcarii, ale zaprzeczam, że istnieje wiele produktów tańszych w Szwajcarii niż we Francji kraju oszustwa handlowego.

http://www.clean-auto.com/spip.php?article3944
0 x
Mniejsze zużycie jest dobry
Mniejsze zanieczyszczenie jest już świetny wynik
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 16/12/07, 16:33

Moim zdaniem przy 15.000 € w cenie podstawowej (według twike.ch) jest to raczej utopia.
W tej cenie masz używany samochód, który może odbyć przejechanie stu kilometrów (testy skoku ...), ubezpieczenie, a nawet paliwo ... :|
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 101