Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9872
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?




przez sicetaitsimple » 21/04/24, 23:52

Remundo napisał:nie, mniej niż dwukrotnie,



W jaki sposób?
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2230
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?




przez phil59 » 21/04/24, 23:58

Remundo napisał:Z technicznego punktu widzenia ograniczenie prędkości na autostradzie trochę pomaga pojazdom elektrycznym, które przy dużych prędkościach napotykają duże problemy z zasięgiem.



Generalnie teraz jak płacę autostradą to jeżdżę z maksymalną prędkością "waze +2-3km/h" natomiast w termice ustawiam regulator na 111...

Konieczność zatrzymania się na 35 minut zamiast 30 nie zmienia zbyt wiele.

W Belgii i Hiszpanii jest to 120, i cóż, niewiele to zmienia.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16225
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?




przez Remundo » 22/04/24, 00:02

sicetaitsimple napisał:
Remundo napisał:nie, mniej niż dwukrotnie,



W jaki sposób?

cherche
Remundo napisał:spójność według jakich kryteriów?

odpowiedź
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16225
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?




przez Remundo » 22/04/24, 00:12

phil59 napisał:W Belgii i Hiszpanii jest to 120, i cóż, niewiele to zmienia.

jeśli zmienia się ogromnie, energia wzrasta wraz z kwadratem prędkości, w zasadzie przejście ze 100 do 120 zwiększa zużycie o 44% (1,2²), dlatego ludzie narzekają, mówiąc „wow, moja autonomia topi się jak śnieg w słońcu”, ponieważ Pojazdy elektryczne zazwyczaj wykazują autonomię w oparciu o ustabilizowane zużycie paliwa wynoszące 90.

Niektóre pojazdy elektryczne uwzględniają aktualne i rzeczywiste zużycie paliwa, ale sprowadza się to do tego samego: autonomia jest ograniczona.

Intensywne podróżowanie autostradami pojazdami elektrycznymi to herezja, którą może umożliwić jedynie żmudne planowanie, często drogie terminale i litowa otyłość.

Ale ten model, jeśli uda się wyłonić kilku entuzjastom lub osobom o dużej sile nabywczej, nie będzie jednocześnie uogólniany, ponieważ nie będzie litu dla każdego, jeśli 50-100 kWh będzie standardem, a także po prostu dlatego, że wydawanie ponad 30 tys. euro na samochód eliminuje z „gry” ponad połowę populacji.

Jest też cały problem stacji elektrycznych, już wyjaśniałem, że samochód termiczny (50L benzyny w 5 minut) na pompie to równowartość 1 MW pobranego z sieci energetycznej.
1 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9872
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?




przez sicetaitsimple » 22/04/24, 00:22

„szukaj”: gotowe, 1627kg
„konsekwencja”: nie namawiamy innych, aby jeździli Super 5 za 800 euro sprzed 40 lat, podczas gdy my jeździmy Golfem GTE o tej masie, kupionym nowym za około 35000 XNUMX euro kilka lat temu.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9872
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?




przez sicetaitsimple » 22/04/24, 00:51

Aby zakończyć kwestię spójności: oczywiście robisz, co chcesz w odniesieniu do swojego samochodu (samochodów).
Jednak przekonany „suwerenista” powinien mimo wszystko starać się, dokonując zakupu tak ważnego jak samochód, faworyzować zakup we Francji, jeśli jest to nowy samochód.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16225
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?




przez Remundo » 22/04/24, 01:21

sicetaitsimple napisał:„szukaj”: gotowe, 1627kg

To nieprawda, mój Golf GTE waży 1520 kg pusty
„konsekwencja”: nie namawiamy innych, aby jeździli Super 5 za 800 euro sprzed 40 lat, podczas gdy my jeździmy Golfem GTE o tej masie, kupionym nowym za około 35000 XNUMX euro kilka lat temu.

to nie ten temat.

Rzecz w tym, że pojazdy elektryczne są zbyt ciężkie i zbyt drogie, aby były śmieszne na autostradzie.

Moje GTE (dobre, ale chce być bardzo sportowe) też jest trochę ciężkie, ale trzyma wagę jak na hybrydę.

Na pewno możemy stworzyć hybrydę ważącą około 1000 kg z mocą szczytową 100 KM i zasięgiem elektrycznym 50 km.

Jeśli chodzi o aspekty „suwerenistyczne”, panie piss-vinegar, nie było wówczas (2015 r.) francuskiego samochodu hybrydowego, który oferowałby 50 km autonomii.

rozwinąłem się moje własne rozwiązanie oparte na Berlingo Electric, ale model był zbyt ograniczony, podobnie jak moc cieplna, którą mogłem w nim zainstalować, nadal mam tego CATHI.

Miałem wybór pomiędzy Chevroletem Volt/Opel Ampera, który nie mógł holować, a GTE, który mógł.

Byłem klientem Renault i z tego powodu musiałem ich opuścić. Muszę mieć jeszcze w domu 4 Renault...

pierwsza hybryda Renault „E Tech” pojawiła się znacznie później…
0 x
Obraz
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13741
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?




przez izentrop » 22/04/24, 02:02

Co wiemy od 1 stycznia:
nie tracimy już punktów za przekroczenie prędkości o 5 km/h, w rzeczywistości 10, jeśli oślepi nas radar stały i 15, jeśli oślepi nas radar mobilny (poniżej 100 km/h, tolerancja powyżej 5%) https://www.leprogres.fr/magazine-autom ... s-dit-tout
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 182
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 12

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej




przez rpsantina » 22/04/24, 05:51

sicetaitsimple napisał:
rpsantina napisał:
Oprócz francuskiego społeczeństwa obywatelskiego w kontekście redystrybucji poprzez zabezpieczenie społeczne istnieje rodzina przedsiębiorców, która ma ogromny interes w zmniejszaniu śmiertelności na drogach: ubezpieczenia.
Pod przykrywką tezy, której zasadności nikt nie może kwestionować: będziemy powoli ograniczać pewne obszary wolności, aby nie wysadzić w powietrze garnka…


Cokolwiek!


Amen, pozostawiam Cię z pewnością
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Cudowny świat Unii Europejskiej: autostrady 100 km/h w całej UE?




przez Forhorse » 22/04/24, 08:02

Remundo napisał: a także po prostu dlatego, że wydanie na samochód ponad 30 tys. euro eliminuje z „gry” ponad połowę populacji.


Ciągle ten sam fałszywy argument...
nawet za 10 tys. euro byłoby to zbyt drogie dla całej części populacji. (I hej, czy sprawdziłeś cenę nowego Clio lub Kangoo? Czy myślisz, że stać na nie kartę SIM?)
Przez pewien czas po prostu nie mogłem wydać więcej niż 1000 euro na zakup samochodu, a mimo to nadal go miałem, kupiłem stare używane, szaleństwo, prawda!? to pomysł stulecia... ach, w słuchawce mówią mi, że nie, że wszyscy „biedni” tak robią.

W miarę wzrostu i starzenia się floty elektrycznej, będziemy znajdować coraz więcej tanich pojazdów elektrycznych, które będą dostępne dla „biednych”… tak samo jak w przypadku floty cieplnej! To nie jest wielka rewolucja.

Zatem oczywiście, mając 15-letni pojazd elektryczny, nie będziemy już mieli możliwości wyjazdu na wakacje (cokolwiek…), ale do codziennych podróży będzie w porządku.
Tak samo jak nie pojechałem na wakacje (i tak nie było mnie na to stać...) z moją 405 dieslem kupioną za 500 dolców, za bardzo bałem się, że się zepsuje. Ale pójście do pracy szło bardzo dobrze.
3 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : PVresistif i goście 85