Dobrowolne przerwanie ciąży IVG: za/przeciwko konstytucji?

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Dobrowolne przerwanie ciąży IVG: za/przeciwko konstytucji?




przez Christophe » 10/03/24, 18:08

I na koniec przepraszam, jeśli mam zamiar zaszokować więcej niż jednego, tak się zastanawiam czy trywializacja aborcji (powtarzam, że musi to pozostać aktem wyjątkowym...) czyż nie otwiera drzwi do trywializacji gwałtu? Faktycznie paradoks wolności kobiet!

Możemy porównać ten polityczny manewr do prawa z początku lat 80., które podwyższyło surowość wyroków za gwałt do tego samego poziomu co morderstwo… aby rzekomo lepiej chronić kobiety…

Tyle że w rzeczywistości stało się odwrotnie! : Evil:

Od tego momentu po gwałtach następowało zwykle morderstwo... :płakać: :płakać: :płakać: No cóż, gwałciciele teraz ryzykowali to samo... więc aby ograniczyć ryzyko bycia złapanym, zabijali zgwałcone kobiety... Nie można żyć dwa razy... :?

Mówisz o prawie chroniącym kobiety!
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dobrowolne przerwanie ciąży IVG: za/przeciwko konstytucji?




przez phil59 » 10/03/24, 18:45

Jestem za tym, nie byle jakim, ale za tym.

Co sądzisz o katolickim ginekologu, który nie ostrzega przyszłej matki, że jest duży problem, i pozwala mu odejść?

Od ginekologa, który zrobił wszystko, żeby ukryć, że nienarodzone dzieci będą miały ogromne problemy?

Dziś spotykamy ludzi do 20 roku życia, w fotelu, „roślinnych” od urodzenia....

Jednej z córek oznajmił, że będzie to małe dziecko, prawdopodobnie 1.2 kg, podczas gdy jego pierwsze miało ponad 3 kg.

Na szczęście dla niej, około 7 miesiąca, był nieobecny i inny ginekolog.

A tam alarm, serce nie jest rozwinięte itp.

Badanie łącznie z rezonansem magnetycznym bez odwołania i bez czekania na wynik amniopunkcji musiała podjąć decyzję...

Poród martwego dziecka w 8 miesiącu ciąży.

To był koniec stycznia...

Krematorium w komisji specjalnej, to za trudne...
2 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 300
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Dobrowolne przerwanie ciąży IVG: za/przeciwko konstytucji?




przez gfgh64 » 10/03/24, 18:52

Christophe napisał:I na koniec przepraszam, jeśli mam zamiar zaszokować więcej niż jednego, tak się zastanawiam czy trywializacja aborcji (powtarzam, że musi to pozostać aktem wyjątkowym...) czyż nie otwiera drzwi do trywializacji gwałtu? Faktycznie paradoks wolności kobiet!

Możemy porównać ten polityczny manewr do prawa z początku lat 80., które podwyższyło surowość wyroków za gwałt do tego samego poziomu co morderstwo… aby rzekomo lepiej chronić kobiety…

Tyle że w rzeczywistości stało się odwrotnie! : Evil:

Od tego momentu po gwałtach następowało zwykle morderstwo... :płakać: :płakać: :płakać: No cóż, gwałciciele teraz ryzykowali to samo... więc aby ograniczyć ryzyko bycia złapanym, zabijali zgwałcone kobiety... Nie można żyć dwa razy... :?

Mówisz o prawie chroniącym kobiety!




na przykładzie gwałtu i morderstwa rzeczywiście nie przyniosło to oczekiwanych skutków, w wyniku czego pewien gwałciciel „uważał”, że kara jest równa i nie narażał się na donos ze strony ofiary

z drugiej strony nie widzę w jaki sposób trywializacja aborcji miałaby trywializować gwałt, dla mnie nie ma powiązania, raczej mogłaby trywializować seks bez zabezpieczenia, a najwyraźniej tak było już obecnie, przed rejestracją aborcji (wzrost seropo)
Myślę, że zawsze znajdą się idioci za takie zachowanie, nieważne jak, ale mimo to nie wydaje mi się rozsądne uogólnianie i potępianie wszystkich kobiet
1 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Dobrowolne przerwanie ciąży IVG: za/przeciwko konstytucji?




przez Christophe » 10/03/24, 19:11

Ach, ale ja nie potępiam kobiet (Wszystkie gówna... z wyjątkiem mamy! : Mrgreen: ) mam na myśli to, że mając w konstytucji warunek sine qua none dotyczący aborcji, nieuchronnie będzie więcej nadużyć i ekscesów seksualnych… dowolnego rodzaju, oprócz… gwałtu jest jednym z nich.

Oczywiście jestem za aborcją (medyczną, pogwałconą lub inną...), ale nie jestem za tym, aby stała się ona zwyczajem i nawykiem w imię wolności seksualnej (kobiet?)... bo mogłoby się to obrócić przeciwko nim!

Przypominam również, że we Francji występuje niedobór urodzeń, ale Guy Gnole twierdzi, że wskaźnik urodzeń i aborcja nie mają ze sobą nic wspólnego… : Lol: : Lol: : Lol:

Dla liczb:

W 2022 roku wzrośnie liczba dobrowolnych aborcji
Badania i wyniki nr 1281 Opublikowano 27


https://drees.solidarites-sante.gouv.fr ... ntaires-de
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Dobrowolne przerwanie ciąży IVG: za/przeciwko konstytucji?




przez Christophe » 10/03/24, 19:17

Ale pytanie jest również następujące: co za różnica, że ​​aborcja jest w konstytucji, skoro była już legalna?

Czy to oznacza, że ​​nikt nie może tego powstrzymać? Czy to oznacza, że ​​nie możemy już wrócić?

Nie za bardzo rozumiem...
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14993
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4376

Re: Dobrowolne przerwanie ciąży IVG: za/przeciwko konstytucji?




przez GuyGadeboisTheBack » 10/03/24, 19:44

Christophe napisał:Ale pytanie jest również następujące: co za różnica, że ​​aborcja jest w konstytucji, skoro była już legalna?

Czy to oznacza, że ​​nikt nie może tego powstrzymać? Czy to oznacza, że ​​nie możemy już wrócić?

Nie za bardzo rozumiem...

Potem możemy dyskutować o „uzasadnionych” w niektórych przypadkach (i znowu…), możemy mówić o „moralnych”, religijnych lub filozoficznych, ale zakaz aborcji nie jest już możliwy we Francji, ponieważ konstytucję trudno zmienić. Uważam to za dobre. Są tacy, którzy są temu przeciwni; mają swoje powody.
społeczeństwo-i-filozofia / jaka-przyszlosc-dla-pdt-macron-i-dlaczego-t16948-5990.html # p549556
3 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077

Re: Dobrowolne przerwanie ciąży IVG: za/przeciwko konstytucji?




przez Christophe » 10/03/24, 22:46

Ok, więc jest to prawie nieodwracalne... Szkoda, że ​​nie zrobili tego w bardziej przydatnych celach...

Na przykład nie wybieraj faceta, który ma mniej niż 50 lat i nigdy nie był wybierany gdzie indziej…
1 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6996
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2915

Re: Dobrowolne przerwanie ciąży IVG: za/przeciwko konstytucji?




przez gegyx » 10/03/24, 23:17

Być może „nieodwracalna” konstytucja, ale nie wieczna.

LFI na przykład opowiada się za stworzeniem szóstej konstytucji… : Lol:
0 x

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 129