Dyskusje na temat wydajności turbin wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 06/02/24, 10:24

Ostatnie strony dotyczą robiplanu: Nauce i technologii / maszyna z wirującym tłokiem pierścień trój lobique-t1455-1700.html

Ten Pascal to „szalony”, papierek lakmusowy! Mam wielki szacunek dla jego mechanicznych rozwiązań i pomysłowej produktywności!
1 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez FALCON_12 » 06/02/24, 10:36

Christophe napisał:Odwracamy temat? : Chichot:

Pascal Ha Pham ma tu konto...ale już tu nie przychodzi, nie wiem dlaczego: pascal-ha-pham-u2032/

Jest przyjacielem Remundo...Hej, Remundo, czy mógłbyś mu powiedzieć, żeby od czasu do czasu wracał?

O jego robiplanie rozmawialiśmy w... 2008 roku tutaj: nauka-i-technologia/dwupłatowa-obrotowa turbina-wiatrowa-robiplan-t4872.html

ps: użyj funkcji Załączniki do swoich zdjęć, wygląda to przejrzyściej...


Dajesz mi do myślenia, że ​​kiedy pracowałem w elektronice użytkowej, próbowaliśmy
wynaleźć czajnik, który nigdy nie przeleje mleka : Chichot: . Czajnik, w którym można postawić
mleko bez obawy o jego monitorowanie, system modulujący moc grzewczą
tak, że jego temperatura osiąga 99 stopni, ale nigdy jej nie przekracza.

Wtedy się poddaliśmy i kilkadziesiąt lat później widzę, że tak się stało
nie taki głupi: wygląda na to, że Remundo również zrezygnował z zarządzania, przynajmniej czasem
niech trochę ostygnie, doktorze Soupolait!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Remundo » 06/02/24, 11:44

Christophe napisał:Odwracamy temat? : Chichot:

Pascal Ha Pham ma tu konto...ale już tu nie przychodzi, nie wiem dlaczego: pascal-ha-pham-u2032/

Jest przyjacielem Remundo...Hej, Remundo, czy mógłbyś mu powiedzieć, żeby od czasu do czasu wracał?

O jego robiplanie rozmawialiśmy w... 2008 roku tutaj: nauka-i-technologia/dwupłatowa-obrotowa turbina-wiatrowa-robiplan-t4872.html

Nadal utrzymuję kontakt z Pascalem. Wyobraź sobie, że nadal pracuje nad turbinami wiatrowymi z oporem aerodynamicznym. Jednak te najnowsze wynalazki ewoluowały i nie zostały w 100% opublikowane. Zobacz jednak tutaj

Przeprowadziłem badania aerodynamiczne jego ROBIPLAN-u, a także wersji BIROBI. Spójrz tutaj : http://sycomoreen.free.fr/syco_francais ... OREEN.html
2 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 06/02/24, 11:57

FALCON_12 napisał:Dajesz mi do myślenia, że ​​kiedy pracowałem w elektronice użytkowej, próbowaliśmy
wynaleźć czajnik, który nigdy nie przeleje mleka : Chichot: . Czajnik, w którym można postawić
mleko bez obawy o jego monitorowanie, system modulujący moc grzewczą
tak, że jego temperatura osiąga 99 stopni, ale nigdy jej nie przekracza.

Wtedy się poddaliśmy i kilkadziesiąt lat później widzę, że tak się stało
nie taki głupi: wygląda na to, że Remundo również zrezygnował z zarządzania, przynajmniej czasem
niech trochę ostygnie, doktorze Soupolait!


Uh, on szuka tutaj fałszywego idioty, prawda? : Mrgreen:
Myślę, że on mnie szuka...

Co myślisz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Remundo » 06/02/24, 14:03

nie denerwuj się : Wink:
0 x
Obraz
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez FALCON_12 » 06/02/24, 15:02

Remundo napisał:nie denerwuj się : Wink:



Ach, jeśli nie zacząłeś o tym mówić, nie widzę żadnego wyjaśnienia… : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Remundo » 06/02/24, 23:56

Christophe napisał:Jeszcze tylko jedna uwaga i na tym kończę (chyba, że ​​mnie szukasz... wtedy wyjaśnię jeszcze raz! : Mrgreen: )

Wydaje mi się, że nie jestem tego na 100% pewien Cx, nawet w prostej formie, nie można obliczyć za pomocą równania...

Cóż, odpowiedź na twoje pytanie jest zróżnicowana w zależności od reżimu przepływu.

W przypadku przepływów, w których dominuje lepkość, zwanych także przepływami STOKESA przy niskich liczbach Reynoldsa, współczynnik Cx można obliczyć rozwiązując równanie Stokesa.


Na przykład dla kuli w przepływie laminarnym Stokesa Cx = 3 Pi D eta, co wynika z obliczeń. Są ciekawostki na ten temat w przypadku innych form

Obraz


Dla przepływów o wyższej liczbie Reynoldsa siła oporu wynosi 1/2 ro S Cx v² i nie ma wyrażenia wynikającego z formalnych obliczeń.
Trzeba było je określić 1 na 1 w tunelu aerodynamicznym, w szczególności dzięki działającemu do dziś pierwszemu na świecie przemysłowemu tunelowi aerodynamicznemu pod Eiffelem...dlatego francuska aeronautyka była na czele już na początku XX wieku wiek!

Rzeczywiście, i pojawiło się dziwne zjawisko: kryzys dragowy.
Oczywiście teraz możemy je oszacować za pomocą obliczeń numerycznych i z pewnością istnieją równania przybliżone umożliwiające określenie Cx w dość prostej formie poprzez matematyczną „kompilację” Cx stwierdzoną empirycznie… ale NIE JESTEM PEWNY!

każdy kształt ma swój własny Cx i łączenie wstępnie obliczonych Cx jest ryzykowne, nawet jeśli jest to kuszące, ponieważ wszystkie części części oddziałują na siebie, gdy przepływa wokół nich płyn.
Christophe napisał:Mechanika płynów to złożona dziedzina, która wymaga więcej niż kilku prostych równań (które pozwalają nam podać rzędy wielkości tylko... jeśli są dobrze użyte...), dlatego wynaleziono rachunek różniczkowy w gotowej objętości i wietrze tunele...

Możemy zrobić coś więcej niż tylko znaleźć kilka rzędów wielkości, ale prawdą jest, że symulacja numeryczna jest zaletą w przygotowaniu bardziej wydajnego eksperymentu w tunelu aerodynamicznym.
2 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 07/02/24, 00:04

Remundo napisał: prawdą jest, że symulacja cyfrowa jest atutem w przygotowaniu bardziej wydajnego doświadczenia w tunelu aerodynamicznym


Naprawdę? : Mrgreen: : Mrgreen:

Nie możesz zrozumieć, że to jest między nami...
1 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez FALCON_12 » 10/02/24, 09:01

Christophe napisał:
Remundo napisał: prawdą jest, że symulacja cyfrowa jest atutem w przygotowaniu bardziej wydajnego doświadczenia w tunelu aerodynamicznym


Naprawdę? : Mrgreen: : Mrgreen:

Nie możesz zrozumieć, że to jest między nami...


Czy za pomocą oprogramowania można zmierzyć siłę wywieraną przez wiatr na nieruchomy kształt 3D?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 10/02/24, 11:12

Tak, ale jest bardziej darmowy... 8)
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142