Dyskusje na temat wydajności turbin wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 300
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Porozmawiajmy razem...




przez gfgh64 » 05/02/24, 20:58

FALCON_12 napisał:
FALCON_12 napisał:Witam,


Chciałbym przeprowadzić ankietę dotyczącą Twojej intuicji w związku z pewnym pytaniem.

Przyznam, że bardzo mnie to dziwi i jeśli obliczenia mają charakter formalny, nie potrafię tego wytłumaczyć. Opisałem szczegółowo swoje obliczenia w nadziei, że ktoś wskaże mi, gdzie być może się myliłem. Oznaczyłem fazy obliczeń „PUNKTAMI”, aby pomóc w identyfikacji ewentualnych błędów.



a następnie
Biuletyn kwartalny T3
Student Christophe Soupolait
Ostatnia klasa S

Gdy tylko Christophe nie rozumie, próbuje obalić rozumowanie
nauczyciela i kwestionuje formułę kursu. On żartuje,
obraża, głupio się uśmiecha, udaje klauna i to pomimo uwag
od nauczycieli jego zachowanie się nie zmieniło. To zrujnowało
jego rok szkolny.

Opinia rady klasy: głębokie przesłuchanie i powtórka roku
konieczne jest podniesienie jego zbyt niskiego poziomu.

Osobiście nic nie rozumiem Roll:
0 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Porozmawiajmy razem...




przez FALCON_12 » 05/02/24, 21:29

gfgh64 napisała:
FALCON_12 napisał:
FALCON_12 napisał:Witam,


Chciałbym przeprowadzić ankietę dotyczącą Twojej intuicji w związku z pewnym pytaniem.

Przyznam, że bardzo mnie to dziwi i jeśli obliczenia mają charakter formalny, nie potrafię tego wytłumaczyć. Opisałem szczegółowo swoje obliczenia w nadziei, że ktoś wskaże mi, gdzie być może się myliłem. Oznaczyłem fazy obliczeń „PUNKTAMI”, aby pomóc w identyfikacji ewentualnych błędów.



a następnie
Biuletyn kwartalny T3
Student Christophe Soupolait
Ostatnia klasa S

Gdy tylko Christophe nie rozumie, próbuje obalić rozumowanie
nauczyciela i kwestionuje formułę kursu. On żartuje,
obraża, głupio się uśmiecha, udaje klauna i to pomimo uwag
od nauczycieli jego zachowanie się nie zmieniło. To zrujnowało
jego rok szkolny.

Opinia rady klasy: głębokie przesłuchanie i powtórka roku
konieczne jest podniesienie jego zbyt niskiego poziomu.

Osobiście nic nie rozumiem Roll:


Aha, ale tam uzyskałem certyfikat REMUNDO tzw
moje obliczenia i rozumowanie zostały potwierdzone!

Pytania należy teraz kierować do niego!

A tak między nami, to tylko jego doktor Soupolait trochę szanuje, przy innych wygląda jak osioł, który hamuje wszystkimi czterema kopytami, gdy tylko ma wrażenie, że znalazł coś przeciwko. I ma dar dostrzegania ich niemal wszędzie! ;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Remundo » 05/02/24, 21:50

tak, potwierdzam obliczenia Falcona z kilkoma poprawkami, które wprowadziłem kilka stron wcześniej.

W naszych obliczeniach nie ma błędu.

O co pytano sokół nie wymaga żadnej symulacji numerycznej, wszystko można zrobić w formalnych obliczeniach. I zostało to zrobione. Wydaje mi się, że usunąłem kilka błędów w stałych multiplikatywnych w porównaniu z Betzem i określiłem najlepsze możliwe Cx,

Powtarzam, jestem kategoryczny: optymalna moc otrzymywana przez ostrze występuje przy prędkości V0/3, gdzie V0 jest stałą prędkością płynu, który ją popycha, niezależnie od Cx.
0 x
Obraz
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez FALCON_12 » 05/02/24, 22:25

Remundo napisał:tak, potwierdzam obliczenia Falcona z kilkoma poprawkami, które wprowadziłem kilka stron wcześniej.

W naszych obliczeniach nie ma błędu.

O co pytano sokół nie wymaga żadnej symulacji numerycznej, wszystko można zrobić w formalnych obliczeniach. I zostało to zrobione. Wydaje mi się, że usunąłem kilka błędów w stałych multiplikatywnych w porównaniu z Betzem i określiłem najlepsze możliwe Cx,

Powtarzam, jestem kategoryczny: optymalna moc otrzymywana przez ostrze występuje przy prędkości V0/3, gdzie V0 jest stałą prędkością płynu, który ją popycha, niezależnie od Cx.



Obawiam się, że walczysz na próżno, Remundo. Po co ? Ponieważ nie mają ogólnej wiedzy na temat rzeczy, którą posiadasz, co pozwala uniknąć kolein. Znają formuły, ale nie rozumieją ich konkretnego znaczenia, tego, co tłumaczą, co reprezentują w rzeczywistości. To idzie we wszystkie strony i w zależności od nastroju czy intensywności dumy chwili, wszystko modulowane zaufaniem pokładanym w rozmówcy, robi się duży bałagan.

I to jest skutek tego nikczemnego sposobu, w jaki wpychamy studentom do głów formuły, których nie rozumieją i których uczą się stosować jedynie po to, by zdobyć dyplom. Uczę od 35 lat, mógłbym napisać na ten temat 1000-stronicową książkę.

Mam 100000000000 przykładów, to katastrofa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Remundo » 05/02/24, 22:33

ach, jesteś doświadczonym kolegą, starszym ode mnie... Opowiedz mi o tym w wiadomości prywatnej, Przyjacielu Falcon. : Oops:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 05/02/24, 23:56

Remundo napisał:tak, potwierdzam obliczenia Falcona z kilkoma poprawkami, które wprowadziłem kilka stron wcześniej.

W naszych obliczeniach nie ma błędu.

O co pytano sokół nie wymaga żadnej symulacji numerycznej, wszystko można zrobić w formalnych obliczeniach. I zostało to zrobione. Wydaje mi się, że usunąłem kilka błędów w stałych multiplikatywnych w porównaniu z Betzem i określiłem najlepsze możliwe Cx,

Powtarzam, jestem kategoryczny: optymalna moc otrzymywana przez ostrze występuje przy prędkości V0/3, gdzie V0 jest stałą prędkością płynu, który ją popycha, niezależnie od Cx.


Ty też powinieneś ubiegać się o Nagrodę Nobla… czasami są wspólne Nagrody Nobla… : Mrgreen:

Prawidłowe obliczenia (są) na fałszywym postulatie i zbyt prostej metodzie są ostatecznie bezwartościowe... najgorsze jest to, że nie bierzesz pod uwagę moich daremnych prób wyjaśnień... podpowiedź:

IMG_1389.png
IMG_1389.png (33.44 KIO) Dostęp do 539 razy


Inteligencja to umiejętność powiedzenia stop...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Porozmawiajmy razem...




przez Christophe » 06/02/24, 00:48

gfgh64 napisała:Osobiście nic nie rozumiem Roll:


Trzeba zrozumieć, że jest nauczycielem… więc zadawanie pytań jest trudne, a nawet niemożliwe… : Chichot:
0 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez FALCON_12 » 06/02/24, 10:11

FALCON_12 napisał:Witam,


Chciałbym przeprowadzić ankietę dotyczącą Twojej intuicji w związku z pewnym pytaniem.

Prosty pomysł: zamiast kręcić cienkim śmigłem, odpycham solidny dysk, który znacznie bardziej przeciwstawia się wiatrowi!

Na poniższym schemacie widocznym tutaj:
,
widzimy turbinę wiatrową, która zamiata powierzchnię S i wektor V0 prostopadły do ​​S, to jest wiatr.

Po prawej stronie dysk D o tej samej powierzchni S ale pełny jest reprezentowany. Dysk ten jest jak turbina wiatrowa, przeciwstawiona wiatrowi.

Załóżmy, że turbina wiatrowa wytwarza w każdym czasie T energię E1.

Przyjmijmy też, że przez ten sam czas T dysk pchany wiatrem porusza się do tyłu
przy prędkości V1 na odcinku d i możemy odzyskać energię wynikającą z pracy siły F, która
rośnie produkt. Ta praca, a zatem i ta energia, jest warta E2=dF

Bez wykonywania jakichkolwiek obliczeń Które z E1 czy E2 jest Twoim zdaniem większe?







Oto kilka zrzutów ekranu ciągnionych turbin wiatrowych, które bardzo mnie zainteresowały jakiś czas temu.

Autor, Pascal Ha Pham, jeśli się nie mylę, próbował różnych sposobów
pozyskiwać energię z wiatru, przeciwstawiając mu powierzchnię, która cofa się przed nim i zapewnia pracę.

W tamtym czasie wydawało mi się, że robienie tego, podobnie jak wszyscy autorzy tutaj, z wyjątkiem jednego (gdyby to było takie proste!)
spontanicznie (lub „intuicyjnie”) uznało to za najskuteczniejszy sposób pozyskiwania energii wiatrowej
i pomyślałem o innej formie mechaniki, która mogłaby to zrobić.

Jednak zanim zacząłem to robić, cichy głos powiedział mi: „najpierw oszacuj wydajność tej rzeczy!” ...

Sądząc, że byłoby to interesujące ćwiczenie z mechaniki, obejmujące trochę ładnej matematyki i
modelując rzeczywiste zjawisko (co bardzo lubię robić) przeprowadziłem obliczenia.

Uczyniwszy to, zrezygnowałem z pracy nad moim systemem, ponieważ maksymalna wydajność była rozczarowująca. Turbina wiatrowa
konwencjonalny, z powodów, które z trudem uczę się sobie wyobrażać, i ku mojemu całkowitemu zdumieniu, radzi sobie lepiej.

****************
Ostatnio edytowane przez FALCON_12 06 / 02 / 24, 10: 17, 1 edytowany raz.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 06/02/24, 10:15

Odwracamy temat? : Chichot:

Pascal Ha Pham ma tu konto...ale już tu nie przychodzi, nie wiem dlaczego: pascal-ha-pham-u2032/

Jest przyjacielem Remundo...Hej, Remundo, czy mógłbyś mu powiedzieć, żeby od czasu do czasu wracał?

O jego robiplanie rozmawialiśmy w... 2008 roku tutaj: nauka-i-technologia/dwupłatowa-obrotowa turbina-wiatrowa-robiplan-t4872.html

ps: użyj funkcji Załączniki do swoich zdjęć, wygląda to przejrzyściej...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 06/02/24, 10:18

Pascal wynalazł także maszynę trójpłatkową: nauka-i-technologia/maszyna-obrotowa-z-tłokiem-trój-pierścieniowym-tłokowym-t1455.html jest jeszcze starszy...2006...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163