Dyskusje na temat wydajności turbin wiatrowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez FALCON_12 » 05/02/24, 16:20

Christophe napisał:Twoja odpowiedź wcale mnie nie dziwi... czy tak trudno zauważyć swój błąd (plus, że to ty pytałeś...)? Więc atakujemy posłańca?

Spędziłem dzisiaj 2 godziny na twoich równaniach i pisaniu odpowiedzi na twój temat (i nie tylko mam to do zrobienia...), a wczoraj dobrą godzinę na symulacji turbiny wiatrowej...więc jeśli temat mnie interesuje (zainteresowany ...ponieważ już to omawialiśmy) i nie jestem zły, wyjaśnię...

Znalazłem Twój błąd, punkt 2 jest fizycznie błędny. Remundo też nie widział błędu. Nie ma problemu, mylić się jest rzeczą ludzką. Błąd polega na tym, że błąd się utrzymuje...

Jeśli nie rozumiesz na przykładzie samochodów, trudno będzie wyjaśnić sprawę.

Jeśli uważasz za logiczne, że krzywa energii odzyskiwalnej zmniejsza się wraz z prędkością (kiedy powinna tylko rosnąć)…
Jeśli uważasz, że to logiczne, kształt obiektu na wietrze nie wpływa na kształt krzywej energii odzyskiwalnej...

Więc nic więcej nie mogę dla ciebie zrobić...przykro mi...

Nadal sugeruję ubieganie się o Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Nigdy nie wiadomo, może uda ci się ich przekonać...

Tutaj podam Ci link: https://fr.symbolab.com/solver/functions-line-calculator/f%5Cleft(x%5Cright)%3D%5Cleft(12.5-x%5Cright)%5E%7B2%7D%5Ccdot%20x?or=input

A teraz rób, co chcesz, wierz w co chcesz... z tą różnicą, że w fizyce nie chodzi o wiarę, ale o fakty i prawidłowe rozumowanie.

ps: informuj nas o Nagrodzie Nobla... : Mrgreen:


Jesteś trochę uparty, ale lubię cię, Christophe, masz dobre serce.

Poczekam, aż zrozumiesz swój elementarny błąd, ale proszę Cię, abyś wynagrodził moją cierpliwość
składając mi najszczersze przeprosiny, a gdy powróci światło, twoje policzki zaróżowią się ze wstydu
i że ze stanu Christ Off powrócisz do stanu Christ On.

Obiecaj mi ! Zasługuję na to! Roll:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 05/02/24, 16:29

Edytowałem wiadomość, gdy na nią odpowiadałeś, zmodyfikowałem ten fragment:

Jeśli uważasz za logiczne, że krzywa energii odzyskiwalnej zmniejsza się wraz z prędkością (kiedy powinna tylko rosnąć)…
Jeśli uważasz, że to logiczne, kształt obiektu na wietrze nie wpływa na kształt krzywej energii odzyskiwalnej...

Więc nic więcej nie mogę dla ciebie zrobić...przykro mi...


Mechanika płynów to złożona dziedzina, która wymaga więcej niż kilku prostych równań (które pozwalają nam podać rzędy wielkości tylko... jeśli są dobrze użyte...), dlatego wynaleziono rachunek różniczkowy w gotowej objętości i wietrze tunele...

Czy nadal mam dobre tło?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Remundo » 05/02/24, 17:34

Masz dobrą przeszłość, ale nie powinieneś się denerwować. : Oops:

2 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 05/02/24, 17:54

pdf_20c50ff0-fec4-012b-4b51-0050569428b1.jpg
pdf_20c50ff0-fec4-012b-4b51-0050569428b1.jpg (22.15 Kio) Consulté 597 fois


Miałem taką koszulkę jak byłem nastolatkiem...

Zastanawiam się, dlaczego mi to dali!!! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

Masz pomysł? Nie ja ! : Lol:
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 05/02/24, 18:02

Jeszcze tylko jedna uwaga i na tym kończę (chyba, że ​​mnie szukasz... wtedy wyjaśnię jeszcze raz! : Mrgreen: )

Wydaje mi się, że nie jestem tego na 100% pewien Cx, nawet w prostej formie, nie można obliczyć za pomocą równania...

Trzeba było je określić 1 na 1 w tunelu aerodynamicznym, w szczególności dzięki działającemu do dziś pierwszemu na świecie przemysłowemu tunelowi aerodynamicznemu pod Eiffelem...dlatego francuska aeronautyka była na czele już na początku XX wieku wiek!

Oczywiście teraz możemy je oszacować za pomocą obliczeń numerycznych i z pewnością istnieją równania przybliżone umożliwiające określenie Cx w dość prostej formie poprzez matematyczną „kompilację” Cx stwierdzoną empirycznie… ale NIE JESTEM PEWNY!

Christophe napisał:Mechanika płynów to złożona dziedzina, która wymaga więcej niż kilku prostych równań (które pozwalają nam podać rzędy wielkości tylko... jeśli są dobrze użyte...), dlatego wynaleziono rachunek różniczkowy w gotowej objętości i wietrze tunele...


ps: Falcon, czy znasz fizyczny problem samolotu, który chce wystartować na bieżni? : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez phil59 » 05/02/24, 19:20

Nie czytałem wszystkiego, ale w pewnym momencie wiatr wzrośnie do maksimum, a gdy tylko się obróci, „przesunie się” z maksymalnego na przeciwny do ruchu...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez FALCON_12 » 05/02/24, 19:26

phil59 napisał:Nie czytałem wszystkiego, ale w pewnym momencie wiatr wzrośnie do maksimum, a gdy tylko się obróci, „przesunie się” z maksymalnego na przeciwny do ruchu...


Phil, aby ci odpowiedzieć, wydaje się właściwe użycie twoich słów: „hmmmmm, hummmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, eh, hummmmmmmmmmmmmmm”…

Nie mogę ci lepiej powiedzieć!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 05/02/24, 19:35

FALCON_12 napisał:
phil59 napisał:Nie czytałem wszystkiego, ale w pewnym momencie wiatr wzrośnie do maksimum, a gdy tylko się obróci, „przesunie się” z maksymalnego na przeciwny do ruchu...


Phil, aby ci odpowiedzieć, wydaje się właściwe użycie twoich słów: „hmmmmm, hummmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, eh, hummmmmmmmmmmmmmm”…

Nie mogę ci lepiej powiedzieć!


A mój samolot? Myślisz, że o tym rozmawiamy? : Mrgreen:
0 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez FALCON_12 » 05/02/24, 19:41

Christophe napisał:Jeszcze tylko jedna uwaga i na tym kończę (chyba, że ​​mnie szukasz... wtedy wyjaśnię jeszcze raz! : Mrgreen: )

Wydaje mi się, że nie jestem tego na 100% pewien Cx, nawet w prostej formie, nie można obliczyć za pomocą równania...

Trzeba było je określić 1 na 1 w tunelu aerodynamicznym, w szczególności dzięki działającemu do dziś pierwszemu na świecie przemysłowemu tunelowi aerodynamicznemu pod Eiffelem...dlatego francuska aeronautyka była na czele już na początku XX wieku wiek!

Oczywiście teraz możemy je oszacować za pomocą obliczeń numerycznych i z pewnością istnieją równania przybliżone umożliwiające określenie Cx w dość prostej formie poprzez matematyczną „kompilację” Cx stwierdzoną empirycznie… ale NIE JESTEM PEWNY!

Christophe napisał:Mechanika płynów to złożona dziedzina, która wymaga więcej niż kilku prostych równań (które pozwalają nam podać rzędy wielkości tylko... jeśli są dobrze użyte...), dlatego wynaleziono rachunek różniczkowy w gotowej objętości i wietrze tunele...


Biuletyn kwartalny T3
Student Christophe Soupolait
Ostatnia klasa S

Gdy tylko Christophe nie rozumie, próbuje obalić rozumowanie
nauczyciela i kwestionuje formułę kursu. On żartuje,
obraża, głupio się uśmiecha, udaje klauna i to pomimo uwag
od nauczycieli jego zachowanie się nie zmieniło. To zrujnowało
jego rok szkolny.

Opinia rady klasowej : głębokie przesłuchanie i podwojenie
konieczne jest podniesienie jego zbyt niskiego poziomu.
Ostatnio edytowane przez FALCON_12 05 / 02 / 24, 20: 09, 1 edytowany raz.
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Dyskusje na temat efektywności turbin wiatrowych




przez Christophe » 05/02/24, 20:06

Zabawne, zaśmiałem się... ale więc jesteś nauczycielem, jeśli dobrze rozumiem?
(Ach, lepiej rozumiem żałosny stan poziomu uczniów… : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: )

Hej, proszę pana, ty też jesteś kiepski z francuskiego!!

Co ? Czy jestem wzywany do gabinetu dyrektora? :płakać:

Hej, proszę pana, to nie tutaj!!

(jak zwykle u ciebie hihihihi)
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 139