Oto pompa ciepła, która powinna zostać zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2230
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez phil59 » 28/01/24, 18:20

Oczywiście na szynach będzie izolacja, a na górze BA13.

Izolacja zewnętrzna to trochę mit ze względu na jej właściwości użytkowe.

Na górze domu wymagana jest doskonała izolacja, co stanowi największą stratę.

Ściany mają średnią izolację.

Celem nie jest skonsumowanie 0, ale rozsądne zmniejszenie kosztów.

Pompa będzie pracować szczególnie w nocy, w czerwone dni, aby mieć bardzo gorący zbiornik buforowy, kocioł gazowy i piec na uzupełnienie, 22 dni w roku.

Latem będzie dodana instalacja fotowoltaiczna, ale może dodatkowe kWp, mam już panele, mam jeszcze falownik do naprawy.

Całość finansują „zanieczyszczający”, dla mnie 1€.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez sicetaitsimple » 28/01/24, 18:29

phil59 napisał:Całość finansują „zanieczyszczający”, dla mnie 1€.


Czy możesz określić? Czy powiedziałeś powyżej, że nie kwalifikujesz się do pomocy?
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2230
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez phil59 » 28/01/24, 18:46

Nie kwalifikuję się do pomocy.

Tam jest bez warunków zasobów. Wniosek złożony w lipcu, a będzie gotowy na przełomie lutego i marca.

W moich związkach kilka osób skorzystało z tego systemu. Bieżące pliki zostaną zachowane, ale nie zostaną utworzone nowe pliki.

„Cofrac” przechodzi przed i po pracy w celu sprawdzenia poprawności.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Christophe » 28/01/24, 19:02

Za odwagę z albańskimi rzemieślnikami! : Mrgreen:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2230
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez phil59 » 28/01/24, 19:24

Jak powiedziałem, znam kilka „domów”, w których wykonano tę pracę, zarówno powietrze/powietrze, jak i nie ma żadnej katastrofy.
Czasami wykończenia są nieco jaśniejsze, ale za ponad 30 000 euro „za darmo” możemy wykonać wykończenia.

Pozostaje jeszcze kwestia gwarancji do zastosowania, ale trzymam kciuki.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Christophe » 28/01/24, 19:30

To nie jest darmowe, zapłacisz za to pośrednio... wszystko, co wiąże się z pracą za 1 euro, przyciąga oszustów i oszustów... jak za czasów nadużyć w zakresie dotacji do energii słonecznej!

Uciekać!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13740
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez izentrop » 28/01/24, 20:57

phil59 napisał:Żadnej dotacji bezpośredniej, nie przysługuje mi praktycznie nic, kolor fioletowy na nie wiem co...

Mam zamiar wykonać izolację ramp BA13 na poddaszu.

Pompa ciepła do wymiany kocioł gazowy (który zostawię lub później zmontuję) oraz piec na drewno, kocioł ze zbiornikiem buforowym 500L i tempem edf, w 12 kVA.

Całości dopełni „coś” termo-balon.

Wszystko praktycznie za nic.

W bardzo zimne dni i czerwone dni pompa praktycznie nie będzie działać.
Dobrze widać. Odpowiadasz na moje pytania.

Z tego systemu skorzystał mój sąsiad, który nie jest w potrzebie. Pompa ciepła powietrze/woda o mocy 14 kVA zastępująca olej opałowy, zbiornik termodynamiczny, ocieplenie stropu piwnicy, 40 cm na poddaszu niemożliwym do adaptacji, to wszystko za 1 Euro. Wydaje mi się, że już to tutaj spowodowałem.
Przyjechali do kilku wypożyczonych pojazdów w święto państwowe. Około godziny 17:30 było już po wszystkim.

Szczęście :zaszokować: , to naprawdę niesprawiedliwe wobec tych, którzy są naprawdę w potrzebie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28741
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5543

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Obamot » 29/01/24, 21:03

phil59 napisał:Oczywiście na szynach będzie izolacja, a na górze BA13.

Izolacja zewnętrzna to trochę mit ze względu na jej właściwości użytkowe.
R=X To nie jest „wydajność”, to wartość oporu cieplnego (izolacji…), więc zgodzę się z wami, którzy wierzą w jakiekolwiek „wydajność”, uwierz w mit : Wink:

phil59 napisał: Na górze domu wymagana jest doskonała izolacja, co stanowi największą stratę.
Jeśli więc myślisz, że poniosłeś straty, dzieje się tak dlatego, że tak naprawdę nie jest to „odizolowany…” Celem izolacji jest właśnie uniknięcie jakichkolwiek strat.

W rzeczywistości swoim rozumowaniem tworzysz słabe ogniwa. Przez nie płyny będą przepływać termodynamicznie i w ten sposób wzrosną Twoje potrzeby grzewcze. A zwłaszcza w ten sposób rujnujesz wszystkie wysiłki mające na celu ocieplenie domu.

Brak zrozumienia korzyści płynących z izolacji zewnętrznej (ITE) pokazuje, że nie zrozumiałeś ani samej zasady, ani tego, jaki tak naprawdę był ogólny pożądany cel.
Ostatnio edytowane przez Obamot 29 / 01 / 24, 21: 20, 1 edytowany raz.
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2230
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez phil59 » 29/01/24, 21:20

PB tam nie ma.

Ile za izolację zewnętrzną można zaoszczędzić?

W przypadku klasycznego domu powiedzmy około 30 000 euro.

Ok.

Ile zarobić? Jest pytanie.

Jeśli ma to zarobić 300, 500 euro rocznie, to jaki jest w tym sens?

Z drugiej strony, inwestycja w pompę ciepła i panele słoneczne zajmie Ci znacznie mniej czasu na osiągnięcie zysku, a dzięki produkcji energii słonecznej w rzeczywistości zużyjesz mniej energii.

Nie mówię o sicie, ale o izolowanym domu, o niczym więcej.

Ponieważ większość przechodzi przez dach, właśnie w tym miejscu należy włożyć najwięcej wysiłku.

Pomiędzy sufitem sypialni a poddaszem mam już 200 czy 240mm, nie wiem.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28741
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5543

Re: Oto pompa ciepła, która powinna być zamontowana u mnie w domu pod koniec lutego...




przez Obamot » 29/01/24, 21:22

: Chichot: Ty masz 'raison" : Chichot:
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217