Ustawienia pelematyczne OKOFEN

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Clemclem
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/12/23, 10:21

Re: Ustawienia pelematyczne OKOFEN




przez Clemclem » 26/12/23, 11:05

Witam wszystkich, właśnie zasubskrybowałem wasz kanał forum w którym roi się od informacji, ale jest ich tak dużo, że nie jestem w stanie po prostu znaleźć podstawowych wyjaśnień, a te, które udaje mi się zrozumieć, są trudne do przyswojenia pomimo moich badań.

Zamontowaliśmy kocioł OKOFEN Pellamic 14KW w celu wymiany kotła olejowego przed latem w domu o powierzchni 180-200m2. Odkąd przełączono go w tryb zimowy, próbuję zrozumieć, jak zarządzać ogrzewaniem. Technik musi wrócić w styczniu z powodu problemu z popielniczką, a ja skorzystam z okazji, aby omówić z nim sytuację.

Przedstawiciel handlowy przyjechał przed wakacjami, ale ostatecznie jego wyjaśnienia pozostały podstawowe, ale po mojej zgodzie na modyfikację niektórych parametrów w celu uzyskania lepszego komfortu grzewczego (trudność w osiągnięciu żądanej komfortowej temperatury otoczenia) i zaprogramowałem niektóre parametry monitorowania krzywych poprzez zalecenia znalezione na tej stronie (ponieważ przedstawiciel handlowy nie był w stanie mi powiedzieć, co mam skonfigurować, aby zrozumieć, czy mój kocioł jest poprawnie zaprogramowany), ale na razie nie za bardzo mogę je przeczytać i zrozumieć.

Chciałbym przyjechać do Ciebie, aby dowiedzieć się, czy możesz mi pomóc zrozumieć, jak odczytać krzywe i zrozumieć, które parametry wymagają modyfikacji. Jestem prostą pielęgniarką, więc nie mam wiedzy. Odkrywam i próbuję zrozumieć.

Problem, który, jak sądzę, już zdiagnozowałem, polega na trudności z osiągnięciem przez mój kocioł poziomu CF1 T Dep. w porównaniu z pomiarem CF1 T Dep. gdy jest uruchamiany w zaplanowanych okresach grzewczych. Mój kocioł, ale około 1 godziny, aby dotrzeć do CF30 T Dep. Ale nie znam przyczyny i co mam z mojej strony zmodyfikować.

Moje ustawienia tutaj to:
Nachylenie 1.4
Stopa zakrzywiona 40°C
Lim T ext komfort 18°C
Lim T ext obniżony 10°C
Czas oczekiwania: 180min => Nie udało mi się jeszcze znaleźć wyjaśnienia jego roli.
Wygładzanie 5 min => Nie udało mi się jeszcze znaleźć wyjaśnienia jego roli.

Posiadamy 13 grzejników, 7 żeliwnych i XNUMX nowoczesne. Nie wiem, czy to pomoże.

Z góry dziękujemy za pomoc w tym co musimy zrozumieć, co możemy zmodyfikować i zobaczyć z naszym technikiem.
załączniki
Krzywe 25 12 23.png
Krzywe 25 12 23.png (203.69 KiB) Oglądane 1207 razy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 266