Konflikt izraelsko-palestyński: odległa, najnowsza historia i aktualności

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez Obamot » 02/03/24, 12:15

Być "nie na miejscu” za coś, czego nie wyraziliśmy…! : Chichot: : Mrgreen: : Chichot:

…odnajdujemy tu najbardziej podstawowy odruch sofistyczny. Dlaczego nie jestem zaskoczony : Mrgreen: : Twisted:
0 x
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 300
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez gfgh64 » 02/03/24, 14:57

Remundo napisał:Pisałem już, że Hamas i ultrasyjoniści służą sobie nawzajem swoim radykalizmem.

Nie będziemy owijać w bawełnę. to takie oczywiste: władza syjonistyczna chce unicestwienia Gazy; Krwawe akcje terrorystyczne, takie jak te z października 2023 r., są doskonałym pretekstem do wszczęcia całkowicie nieproporcjonalnych represji wojskowych.


tak, właśnie nad tym wciąż się zastanawiam. Hamas doskonale wiedział, że reakcja będzie nieproporcjonalna, więc nagle, kiedy oni czekają?
jak już powiedziano, może w końcu interwencja „świata arabskiego”, że w końcu bierze on udział w obronie Palestyny!!?
1 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 300
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez gfgh64 » 02/03/24, 15:04

Obamot napisał:Być "obok talerza" za coś, czego nie wyraziliśmy…! : Chichot: : Mrgreen: : Chichot:

…odnajdujemy tu najbardziej podstawowy odruch sofistyczny. Dlaczego nie jestem zaskoczony : Mrgreen: : Twisted:



cytuję

przez Obamota » 01/03/24, 23:25

gfgh64 napisała:
pytanie nie daje mi spokoju, „szynka” doskonale wiedziała, jak zareaguję „net an miaou”
więc jaki jest cel?

Wcale nie wierzę, że „masz na tym punkcie obsesję”, skoro powyżej stwierdziłeś, że „trudno było zająć stanowisko” lub coś.
Czy jesteś po prostu XXX [moderowanym przez Rémundo], który bawi się naszymi nerwami „tylko po to, by ocenić odpowiedzi”? (jak twój bliźniak).

Wydaje mi się, że dobrze wyrażasz!!!

ale poza tym, jeśli chcesz mnie opluć, jest do tego osobny wątek

jest mały!!!, nawet jak na Szwajcara : Chichot: : Chichot: : Chichot:
1 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez Obamot » 02/03/24, 18:10

: Mrgreen: Cóż, nie, mam nie wyrażone odpowiedź na tzw „pytanie, które cię dręczy” dlatego bez następstw.

Ale twoja reakcja jest typowa dla sofisty (ogólnie egocentrycznego), to znaczy, że potrafi pomylić „przyczynę” z „skutkami”.

Jedynie stwierdzenie faktów nie może być uznane za wyraz „zajęcie stanowiska”, podczas gdy on wspomina tylko o jednym stwierdzenie tych…

A poza tym zadaję PYTANIE, które nadal nie jest wyrazem odpowiedzi, ale oczekiwaniem na nią.
I nadal od autora tekstu (do mnie) zależy, czy będzie miał swobodę nadania mu interpretacji, jaką chce.
LoooooooooooooooooL (ale hej, jeśli pomylisz imiesłów teraźniejszy i bezokolicznik, oczywiście nie leci on zbyt wysoko) : Chichot:
0 x
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 300
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 187

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez gfgh64 » 02/03/24, 18:36

Masz rację ....
1 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez Remundo » 03/03/24, 00:46

gfgh64 napisała:
Krwawe akcje terrorystyczne, takie jak te z października 2023 r., są doskonałym pretekstem do wszczęcia całkowicie nieproporcjonalnych represji wojskowych.


tak, właśnie nad tym wciąż się zastanawiam. Hamas doskonale wiedział, że reakcja będzie nieproporcjonalna, więc nagle, kiedy oni czekają?
jak już powiedziano, może w końcu interwencja „świata arabskiego”, że w końcu bierze on udział w obronie Palestyny!!?

Nie mam żadnych konkretnych informacji na ten temat.

Ale w prasie, a także w armii izraelskiej, która byłaby „zaskoczona” tymi atakami, panowało wahanie…

są 3 hipotezy:
1) IDF fatalnie strzegło swoich granic
2) IDF pozwolił na to
3) IDF jest współwinny (operacja fałszywej flagi).

Zauważyłem jedną rzecz: armia izraelska była gotowa do operacji wojskowej na dużą skalę w ciągu kilku dni od październikowych ataków. : Arrow: niezaprzeczalnie coś jest przygotowane.

A IDF nie było tak delikatne w odzyskiwaniu zakładników, niektórzy zostali nawet zabici przez IDF.

Dziś wieczorem jechałem samochodem i słuchałem France Info, sytuacja humanitarna w Gazie to kompletny horror. ostre niedożywienie, kobiety w ciąży spożywające niebezpieczną wodę, oczywiście żadnych leków... Izrael sprzeciwia się pomocy humanitarnej ze strony organizacji pozarządowych. Amerykanie, symbolicznie, wysłali kilka samolotów transportowych, aby zrzuciły żywność… podczas gdy Izrael zrzucił bomby… amerykańskie.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez Macro » 03/03/24, 07:29

Remundo napisał:są 3 hipotezy:
1) IDF fatalnie strzegło swoich granic
2) IDF pozwolił na to
3) IDF jest współwinny (operacja fałszywej flagi).



Oto jesteśmy....

media/konflikt-izraelski-palestyński-najnowsza-odległa-historia-i-aktualności-t17555-210.html


Co odpowiedziałeś, Christophe? : Chichot: : Chichot: : Chichot: : Chichot:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez Macro » 03/03/24, 07:45

Remundo napisał:Amerykanie, symbolicznie, wysłali kilka samolotów transportowych, aby zrzuciły żywność… podczas gdy Izrael zrzucił bomby… amerykańskie.

Ci, którym uda się uniknąć bomb, umrą zatruci... Piękna technika łączona...

Czy nie mamy nadmiaru boczku i kiełbasy? Moglibyśmy dać kilka paczek...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez Remundo » 03/03/24, 08:23

Makro napisał:
Remundo napisał:są 3 hipotezy:
1) IDF fatalnie strzegło swoich granic
2) IDF pozwolił na to
3) IDF jest współwinny (operacja fałszywej flagi).



Oto jesteśmy ...

nie trzeba ironizować, mówiąc „zaczynamy”.

po prostu zauważa, że ​​IDF było gotowe w ciągu kilku dni rzucić się jak wściekły pies na Gazę, i teraz możemy to powiedzieć, z podejściem ludobójczym. Hipoteza 1 jest zatem bardzo mało prawdopodobna. Pozostaje 2 i 3.

Intuicyjnie powiedziałbym, że 2 jest najbardziej prawdopodobne, ale nie siedzę w kieszeni tajnych służb... tak samo jak ty, więc trochę pokory.

Pomiędzy 2 a 3 mogą nawet występować niuanse, w których izraelscy agenci przeniknęli do szeregów Hamasu
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Konflikt izraelsko-palestyński: historia odległa, najnowsza i aktualności




przez Macro » 03/03/24, 08:46

Remundo napisał:
po prostu zauważa, że ​​IDF było gotowe rzucić się jak wściekły pies na Gazę w ciągu kilku dni


Jak na armię toczącą wojnę od ponad 50 lat... Przy ciągłym nadzorowaniu granic zdolność szybkiego reagowania nie wydaje się zaskakująca. Zanim wszyscy wrócą z weekendu, zabiorą pracę i przygotują...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187