Łańcuch paneli: montaż szeregowo VS w //?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez sicetaitsimple » 17/08/23, 12:27

Nie będę się wtrącał w argumenty Christophe'a i Remundo, nie mam niezbędnej wiedzy.
Ale znalazłem planowany schemat ewolucji systemu Chris34, tak jak przedstawił go jakiś czas temu:
przyłącze-słoneczno-termiczne/fotowoltaiczne-pv-t14129-50.html

Martwi mnie to, że moc PV jest (w przybliżeniu 3280/1780) podwojona, ale pojemność baterii pozostaje taka sama (8x90Ah poniżej 12V, czyli około 8kWh teoretycznie między pełnym naładowaniem a pełnym rozładowaniem). Może to być całkowicie dobrowolne, czemu nie, po prostu wydaje mi się to trochę dziwne. Poprawi to koniecznie w okresach bardzo niskiego nasłonecznienia, ale w środku sezonu i a fortiori w środku lata nie byłoby zysku, ponieważ pojemność akumulatorów działających rozsądnie (bez nadmiernego rozładowania) jest czynnikiem ograniczającym ?
1 x
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez chris34 » 17/08/23, 20:29

Dziękuję jeszcze raz dziękuję :-)

tak, moje 3 struny są jednorodne W łańcuchu (ta sama orientacja, to samo PV).
Każdy z 3 zasila własny regulator MPPT (sprężyste końcówki Remundo ;-) )
Dziękuję również Christophe za pomysł Dual MPPT!
1 x
Chris34
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez Christophe » 17/08/23, 20:45

Remundo napisał:dla akumulatorów nie będzie to „średnia”, ale rzeczywiście gdzieś pomiędzy 2 napięciami przy otwartym obciążeniu.

baterie połączone równolegle będą chwilowo krążyć prądem od najsilniejszego do najsłabszego, dopóki 2 baterie nie będą miały tego samego napięcia.


Jeśli pojemność jest liniowa względem napięcia, będziemy zatem mieli średnią z 2 napięć (nie mam pojęcia, czy tak jest… nigdy szczegółowo nie badałem baterii jednorazowych)…

Krótko mówiąc, nie będziemy się kłócić… rozumiesz, o co chodzi…
1 x
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez chris34 » 21/08/23, 15:25

Cześć!

teraz, gdy mam dużo (za dużo?) Kwh i biorąc pod uwagę ewolucję lata :zaszokować: , chciałbym zainstalować klimatyzację (która w związku z tym pochłonęłaby nadmiar energii wytwarzanej przez moje fotowoltaiki w środku dnia. )
Chciałbym wiedzieć, co należy wiedzieć / unikać / z klimatyzacją i czy istnieją bardziej szczegółowe rozwiązania (zestaw) dla energii słonecznej ...

Dziękuję :-)
C.
0 x
Chris34
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez chris34 » 21/08/23, 15:58

....humm, poza tym zastanawiam się, czy jest możliwość, tak jak to zrobiłem w przypadku moich rezystorów Cumulus ECS, wstawić transformator PRZED klimatyzacją. 230 // 115 V???
0 x
Chris34
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez sicetaitsimple » 21/08/23, 20:57

chris34 napisał:teraz, gdy mam dużo (za dużo?) Kwh i biorąc pod uwagę ewolucję lata :zaszokować: , chciałbym zainstalować klimatyzację (która w związku z tym pochłonęłaby nadmiar energii wytwarzanej przez moje fotowoltaiki w środku dnia. )
Chciałbym wiedzieć, co należy wiedzieć / unikać / z klimatyzacją i czy istnieją bardziej szczegółowe rozwiązania (zestaw) dla energii słonecznej ...

Nie mam osobistej opinii (= to nie jest rekomendacja!), ale myślę, że powinieneś być w stanie szukać (małych) jednostek klimatyzacyjnych zasilanych bezpośrednio prądem stałym 24 V dedykowanych do zastosowań takich jak ciężarówki, kemping - ponieważ lub inni.
1 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez dede2002 » 24/08/23, 13:51

Jeśli istnieje...? Najczęściej klimatyzacja w pojazdach napędzana jest silnikiem, lub siecią w samochodach chłodniach.

Wolałbym raczej domową klimatyzację na 220V zasilaną z falownika, tylko gdy jest słońce... :)
1 x
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez chris34 » 24/08/23, 15:52

OK, dzięki za odpowiedzi CLIM! ;-)

Wracam do pytania dotyczącego moich różnych Strun i REGULATORÓW:
Dlatego mam 2 ciągi, które zasilają pulę baterii:
1 ciąg „Dach” z 4 X PV (410 Wp każdy), który działa na 100 V MPPT / 50
1 ciąg „ŚCIANA” z 1 X PV (410 Wp każdy), który działa na 100 V MPPT / 30

Widzimy jednak, że jeśli ciąg Toit wytwarza średnio 3 Kwh / dzień (dobrze), ciąg „WALL”, bardzo słoneczny, wytwarza tylko 200 Wh (nie strasznie)

Czy jest możliwe, że 2 różne regulatory prądu (50 VS 30A) są ze sobą sprzeczne????

Dzięki!
C.
0 x
Chris34
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez sicetaitsimple » 24/08/23, 16:07

dede2002 napisał:Jeśli istnieje...? Najczęściej klimatyzacja w pojazdach napędzana jest silnikiem, lub siecią w samochodach chłodniach.

Tak, istnieje. Ale oczywiście nie ma to nic wspólnego z agregatem chłodniczym w ciężarówce chłodni. Zrobiono to tylko po to, aby zapewnić klimatyzację. z kabiny zwykłej (niechłodzonej) ciężarówki lub samochodu kempingowego, gdy stoi.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Re: Łańcuch paneli: montaż seryjny VS w //?




przez sicetaitsimple » 24/08/23, 16:28

chris34 napisał:1 ciąg „ŚCIANA” z 1 X PV (410 Wp każdy), który działa na 100 V MPPT / 30

Czy masz stringi z tylko jednym panelem? :zaszokować:
To nie jest to, co powiedziałeś powyżej.
Moim zdaniem, jeśli chcesz, żeby ktoś (nie ja, nie mam niezbędnej wiedzy praktycznej) mógł Ci odpowiedzieć, powinieneś zaktualizować lub potwierdzić tymczasowy diagram, który tutaj przesłałeś, zgodnie z tym, co faktycznie osiągnąłeś.
przyłącze-słoneczno-termiczne/fotowoltaiczne-pv-t14129-50.html
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 102