Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Remundo » 03/08/23, 09:38

Celowo rozłożyłem wymiany oleju w nadmiarze, aby zobaczyć, czy olej nie był zanieczyszczony paliwem, i trzeba przyznać, że tak nie jest.

Według mojego arkusza kalkulacyjnego zaoszczędziłem ponad 11 000 euro dzięki E85+Electricity w porównaniu do jazdy na benzynie.

Pod koniec sierpnia otulimy GTE85 wymianą silnika + skrzyni biegów i 4 amortyzatorów w niezależnym warsztacie.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Macro » 03/08/23, 10:02

Przepraszam... źle przeczytałem podkreślone zdanie w raporcie...mój chory mózg całkowicie odwrócił znaczenie zdania : Oops:
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Christophe » 06/08/23, 16:50

Mam 2 interesujące opinie e-mailem od IESPM:

a) Wskaźnik zużycia

Wskaźnik zużycia jest testem „wewnętrznym”, który nie ma jednostek. Celem tego testu jest oszacowanie obecności cząstek ferromagnetycznych, których średnica jest na ogół zbyt duża, aby można je było analizować za pomocą spektrometrii.. Dlatego niekoniecznie istnieje korelacja między tą wartością a uzyskaną zawartością żelaza. Powinieneś to wiedziećponiżej 50, wartość uważa się za nieistotną

b) Biorąc pod uwagę km oleju

Należy również zauważyć, że wyniki są interpretowane zgodnie z przebiegiem oleju.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Flytox » 07/08/23, 00:04

Zaskakujące jest to, że te analizy nie wspominają / nie mierzą „pozostałości po węglu drzewnym”, która czernieje olej. Znalazłem artykuł (z BMW?), który mówił, że te materiały węglowe same w sobie nie są katastrofalne, ale ich interakcja z wodą (i bakteriami?) wyrządziła wiele szkód / znacznie pogorszyła olej (zwłaszcza lepkość?). W niektórych swoich pojazdach posiadali przyrządy, które umożliwiały monitorowanie, a tym samym przewidywanie, kiedy należy spuścić wodę.

W przypadku Remundo, ilość tych substancji zawierających węgiel zwiększa się w oleju w nieskończoność, przez co po przejechaniu 85000 XNUMX km bez wymiany oleju będzie więcej węgla niż oleju. : Mrgreen: . Samochody mają teraz pętlę serwomechanizmu do obsługi biegu jałowego, ale w starych (bez elektroniki), gdy znasz dźwięk biegu jałowego, usłyszysz, jak się zmienia po wymianie oleju, a obroty biegu jałowego rosną o ok. 100 obr./min. Olej też się zużywa i po wymianie oleju powinieneś to zauważyć na paliwie.
2 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Remundo » 07/08/23, 00:19

Olej miał 75 000 km, ale to mylące, bo w termie robię tylko 40%.

Analizowany olej miał 3 lata i 30 000 km.

Pod koniec sierpnia założyliśmy nowy olej.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Christophe » 07/08/23, 11:37

Remundo napisał:Pod koniec sierpnia założyliśmy nowy olej.


Co ? Nie zrobiłeś jeszcze wymiany oleju (badanego oleju)???
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Christophe » 07/08/23, 11:39

Flytox napisał:Zaskakujące jest to, że te analizy nie wspominają / nie mierzą „pozostałości po węglu drzewnym”, która czernieje olej. Znalazłem artykuł (z BMW?), który mówił, że te materiały węglowe same w sobie nie są katastrofalne, ale ich interakcja z wodą (i bakteriami?) wyrządziła wiele szkód / znacznie pogorszyła olej (zwłaszcza lepkość?). W niektórych swoich pojazdach posiadali przyrządy, które umożliwiały monitorowanie, a tym samym przewidywanie, kiedy należy spuścić wodę.

W przypadku Remundo, ilość tych substancji zawierających węgiel zwiększa się w oleju w nieskończoność, przez co po przejechaniu 85000 XNUMX km bez wymiany oleju będzie więcej węgla niż oleju. : Mrgreen: . Samochody mają teraz pętlę serwomechanizmu do obsługi biegu jałowego, ale w starych (bez elektroniki), gdy znasz dźwięk biegu jałowego, usłyszysz, jak się zmienia po wymianie oleju, a obroty biegu jałowego rosną o ok. 100 obr./min. Olej też się zużywa i po wymianie oleju powinieneś to zauważyć na paliwie.


Słuszna uwaga i nie wiem, dlaczego tego nie robią...7/10 analizowanych elementów Nie bardzo wiem, co to znaczy...no cóż, nie patrzyłem za bardzo... : Mrgreen:

Ale wskaźnik węgla nie byłby powiązany z lepkością? Bardzo „gazowany” olej jest znacznie gęstszy, mniej płynny… i może prowadzić do awarii silnika…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Remundo » 07/08/23, 11:56

Christophe napisał:
Remundo napisał:Pod koniec sierpnia założyliśmy nowy olej.


Co ? Nie zrobiłeś jeszcze wymiany oleju (badanego oleju)???

nie :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Christophe » 07/08/23, 12:17

:zaszokować:

Kim jest święty mechaników? Czy to nie św. Krzysztof? : Mrgreen:

Na twoim miejscu pomodliłbym się za niego...
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Re: Analizy olejów silnikowych IESPM: zużycie i mechanika silnika, porównanie wartości i wyników




przez Remundo » 07/08/23, 13:16

nie przeszkadza mi to w spaniu. : Wink:
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99