Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez sicetaitsimple » 01/08/23, 19:08

fracass napisał:A jednak istnieją metody, ekologiczne, które pozwalają na uzyskanie wyższych plonów niż rolnictwo konwencjonalne, pod warunkiem nie stosowania monokultury, która uniemożliwia mechanizację i spowodowałaby eksplozję cen.

Który? Czy jesteś pewien, że mówisz o tym samym, co w tweecie, czyli o uprawach polowych (pszenica, kukurydza,...), a nie o ogrodnictwie?
0 x
fracass
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 24/06/14, 18:35
x 53

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez fracass » 01/08/23, 19:12

Rzeczywiście, to właśnie mówiłem, że uprawy polowe „są tworzone” dla konwencjonalnych. Transponowanie ich organicznie nie sprawdza się w monokulturze. Przynajmniej ja nie znam żadnego.
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez sicetaitsimple » 01/08/23, 19:22

Ok, nie byłem pewien, czy dobrze zrozumiałem.
1 x
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 190

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez gfgh64 » 01/08/23, 23:46

Nie jestem pewien, oczywiście intensywna uprawa na bardzo dużych powierzchniach to dobry pomysł, nawet w ekologicznym

jedynym interesem w zwiększaniu plonów jest dostarczanie większej ilości ton na wagę, ale dla nas konsumentów nie ma to żadnego interesu, biorąc pod uwagę, że wartość odżywcza spada!! kupujemy wiatr!!!!

jedynym sposobem jest ponowne przemyślenie rolnictwa, musi ono przynosić korzyści rolnikowi, konsumentowi i naturze, a mniej dużym grupom chemicznym bankier materiałów syntetycznych

podobnie jak w przypadku wielu innych tematów, rozwiązaniem jest z pewnością połączenie kilku rzeczy, ale z pewnością nie w skrajnościach ani w lobby

oraz na pytanie: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne? Cóż, to zależy!!! : Chichot: : Chichot:

dla kogo, a poza tym to jak wszystko, zależy jak to jest zrobione!!!
0 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13741
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez izentrop » 02/08/23, 00:32

gfgh64 napisała:jedynym interesem w zwiększaniu plonów jest dostarczanie większej ilości ton na wagę, ale dla nas konsumentów nie ma to żadnego interesu, biorąc pod uwagę, że wartość odżywcza spada!!
o Boże :? Czy masz źródła tego niezwykłego twierdzenia? :? : Wink:
0 x
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 190

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez gfgh64 » 02/08/23, 01:19

cóż, szczerze mówiąc, nie ma pod ręką
ale to musi być trudne do znalezienia
Pamiętam tylko, że przykład jabłka jest najbardziej jaskrawy
a także moje lekcje piekarza CAP techno z towarzyszami z gwałtownie spadającym glutenem (wskaźnik białka) w zależności od wzrostu plonów w ciągu kilku lat (może z 70 do 80), a także w szkole Grand Moulins de Paris, dla mojego cukierniczego CAP, tuż przed tym, jak Bouygue kupił ją dla Grande Bibliotheque (nie c.. Le Francis)
ale pomijając mój osobisty przykład, związek między zwiększoną wydajnością a zmniejszoną wartością odżywczą, znalezienie tego nie powinno być zbyt skomplikowane
jeszcze więcej dla ciebie, który wydaje się znajdować samorodki w pikach
0 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 190

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez gfgh64 » 02/08/23, 01:24

już po prostu pospiesznie nie poświęciłem czasu na dokładne przeczytanie

https://www.nationalgeographic.fr/envir ... -nutritifs
0 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 190

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez gfgh64 » 02/08/23, 01:42

ten jest bardziej mieszany, ale pozostaje w zamyśle więcej plonów mniej składników odżywczych, a po jabłku lilia izentropowa też

https://www.lemonde.fr/les-decodeurs/ar ... 55770.html
0 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13741
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez izentrop » 02/08/23, 02:12

Twoje linki są nieważne.

Przy dobrym nawożeniu, dobrej różnorodności i opadach deszczu we właściwym czasie, pogodzenie plonu z jakością odżywczą jest całkiem normalne. https://www.yara.fr/fertilisation/pur-n ... te-du-ble/
Trudniejsze w uprawach ekologicznych, gdzie środki nawozowe są ograniczone lub zawyżone.
0 x
gfgh64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 23/06/23, 12:05
x 190

Re: Czy rolnictwo ekologiczne jest naprawdę bezpieczne?




przez gfgh64 » 02/08/23, 02:35

izentrop napisał:Twoje linki są nieważne.

Przy dobrym nawożeniu, dobrej różnorodności i opadach deszczu we właściwym czasie, pogodzenie plonu z jakością odżywczą jest całkiem normalne. https://www.yara.fr/fertilisation/pur-n ... te-du-ble/
Trudniejsze w uprawach ekologicznych, gdzie środki nawozowe są ograniczone lub zawyżone.


1 Przy dobrym nawożeniu ok, w sterylnej glebie i oczywiście wkładzie syntetycznym

2 dobra odmiana ok, ale intensywna ma precyzyjnie wyselekcjonowane odmiany, które oferują plony (ze szkodą dla składników odżywczych), jak powiedziano w niektórych nieistotnych linkach

3 opady w odpowiednim czasie ok, ale tak to nie jest częste i że duże obszary uprawne sprzyjają wysychaniu gleby

4 Twoje linki są nieistotne, ok, przynajmniej yara nie ma żadnego interesu ekonomicznego, ponieważ w twoim linku nie ma nic do sprzedania

jak powiedziałby Facet LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
0 x
Zrozumienie nie oznacza akceptacji

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 161