Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do spożycia VE...

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Christophe » 10/06/23, 09:17

Remundo, jesteś złym językiem: na dziedzińcach TotalEnergie mogą być minuty! : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

Wystarczająco, aby dostarczyć 10 do 15 kW na dziedziniec… o cholera, to za mało, aby uzyskać 10 do 12 * 300 kW… :zaszokować:
1 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Forhorse » 10/06/23, 09:55

Remundo napisał:Mówiąc bardziej trywialnie: każda bestia z rury soku węglowodorowego wysyła 10 razy więcej zacieru niż najpotężniejsza i najbardziej wyrafinowana sprężarka doładowująca.



Tak, ale w cieple 100% zużycia energii przechodzi przez tę głupią rurę.
Jeśli chodzi o elektryczność, 90% mojego zużycia energii (nie dokonywałem obliczeń, ale w rzeczywistości to pewnie więcej) przechodzi przez głupie gniazdko w domu. Dla większości elektromobilistów ładowanie z superładowarki to raczej wyjątek niż norma.
Czy masz w domu mini destylarnię, która napełnia zbiornik, gdy tam zaparkujesz? Chyba nie, nagle trzeba regularnie chodzić na stację i być może, jak wiele osób, zrobić specjalny objazd, żeby tam pojechać… nie ja!
Użycie nie jest takie samo ... należy porównać ogólne użycie.
I chyba nigdy nie widziałem nikogo, kto twierdziłby, że doładowanie jest równe mocy wyjściowej pompy paliwowej.

W rzeczywistości ładowanie w roamingu za pomocą superładowarki nie stanowi już problemu we Francji. Oczywiście każdy chciałby, żeby było szybciej i rzadziej (zwłaszcza szaleńcy, którzy robią 1000km za jednym razem bez zatrzymywania się nawet na siusiu...) ale w kontekście normalnego użytkowania z kropką 2 godziny (zalecenie drogi bezpieczeństwa, które datuje się na długo przed pojazdami elektrycznymi) aktualna moc ładowania jest wystarczająca: następnym razem, gdy zrobisz sobie przerwę na siku / papierosa / drinka na parkingu przy autostradzie, zmierzysz, ile czasu tam spędzasz, w rzeczywistości zajmuje to więcej czas niż myślisz...

Prawdziwy problem z ładowaniem jest właśnie w domu dla tych, którzy nie mieszkają w domu jednorodzinnym lub w niedawnej rezydencji z przypisanym miejscem parkingowym i gniazdkiem elektrycznym.
JEŚLI musisz polegać w 100% na publicznych stacjach ładowania (szybkich lub nie), aby naładować swój EV (lub nawet hybrydę typu plug-in), jest to nieopłacalne… i nie jest to nawet kwestia prędkości energii, ale po prostu mentalności obciążenie i cena.
3 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Christophe » 10/06/23, 10:01

Problem z pojazdami elektrycznymi polega na tym, że zostały one przebadane i zwymiarowane w celu zastąpienia pojazdów termicznych… a bilans energetyczny nie może się utrzymać bez 2-tonowych samochodów z obecnymi technologiami akumulatorów…

Wszystkie inne projekty lekkich samochodów miejskich i podmiejskich o wysokich osiągach zostały pogrzebane przez lobby…

Myślę w szczególności o Lumeneo Smera: https://fr.wikipedia.org/wiki/Lumeneo_Smera

Lumeneo_smera.jpg
Lumeneo_smera.jpg (86.55 KiB) Wyświetlono 1107 razy
2 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Forhorse » 10/06/23, 11:13

jest Citroën AMI, który, o ile dobrze rozumiem, sprzedaje się całkiem dobrze.
A jest Carver S +, który musi / musiał? przybyć do Francji w tym lub przyszłym roku.
Było Renault Twizy, które na papierze nie jest złe, ale jego cena to żart! (mówimy o cenie opcji „drzwi”? lol)

W przeciwnym razie zrobiłem moje małe obliczenie stosunku ładowania domu do terminala na rok 2022.
Jest mniej korzystny niż to, co zapowiadałem, ale nie jest też katastrofalny...
wiedząc to :
- W 2022 dużo się przeprowadziliśmy: wakacje w Kraju Basków (700km od domu + prawie 1000km zrobione na miejscu) + rodzinna wizyta w Lotaryngii (600km od domu) + wizyta znajomych w Seine-et-Marne (260km od naszego domu) )
- Poza wyjazdami "rekreacyjnymi" auto nie jeździ dużo, bo do pracy mam samochód służbowy, więc proporcja dojazdów dziennych/dalekich nie jest korzystna (jeździ się jak emeryt).

czyli ponad 10.000 2022km zrobione w 15.6 roku przy średnim zużyciu 100 kWh/1560km (tj. 577kWh) 37 kWh zostało naładowanych poza domem, czyli XNUMX% doładowania poza domem (ładowanie szybkie i „wolne” na terminalach wsie wliczone)
całkowity koszt tych opłat poza domem wyniósł 298 EUR (nieco mniej niż 0.52 EUR/kWh lub innymi słowy 8 EUR/100 km)

Reszta (983 kWh) została naliczona w domu, na zwykłej wtyczce, poza szczytem po cenie 0.147 €/kWh (taryfa 2022)
jeśli uwzględnimy słabą wydajność tych opłat (80%), to około 1230 kWh zużyte w sieci, a więc koszt ładowania w domu 180 € lub 2.87 €/100 km

W 2022 roku przejechałem więc 10.000 4.78 km przy średnim koszcie energii 100 €/XNUMX km.

W 2023 roku powinno być korzystniej, bo:
- Przejście na taryfę Tempo od początku marca z niebieską taryfą HC w cenie 0.1249 €/kWh, a więc tańszą niż stara prosta taryfa HC (a stać mnie na ładowanie tylko w niebieskie dni)
- Nie planuję "dużych" wakacji, tylko kilka dni 130km od domu.
- Mam nadzieję, że niedługo oddam do użytku moją elektrownię fotowoltaiczną, która pozwoli na ładowanie "w miarę upływu słońca"

Uwaga: dla proporcji ładowania w domu/na zewnątrz, którą zacząłem od średniego zużycia samochodu bez uwzględnienia wydajności ładowania, jest bardzo prawdopodobne, że operatorzy ładujący pobierają tyle, ile pobierają w sieci, ale ładują szybko, uważamy, że plon nie jest zły. Jeśli weźmiemy pod uwagę wydajność powolnego ładowania, odsetek ten wzrasta do 32% ładowania poza domem, ale to nie zmienia wniosków.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16262
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5282

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Remundo » 10/06/23, 11:24

Christophe napisał:Remundo, jesteś złym językiem: na dziedzińcach TotalEnergie mogą być minuty! : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

Wystarczająco, aby dostarczyć 10 do 15 kW na dziedziniec… o cholera, to za mało, aby uzyskać 10 do 12 * 300 kW… :zaszokować:

w nocy może działać, prawda? :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Christophe » 10/06/23, 13:40

Forhorse napisał:jest Citroën AMI, który, o ile dobrze rozumiem, sprzedaje się całkiem dobrze.


Rzeczywiście ten „daube”, który w rzeczywistości jest zadaszoną hulajnogą (maks. 45 km/h…), sprzedaje się całkiem nieźle… z tego, co słyszałem, szczególnie nastolatkom lub studentom, których mama i tata robią ładne czeki.. .bo jak dobrze zrozumiałem to można jeździć od 16 roku życia...a nawet bez prawa jazdy...

Czyli nic ekologicznego: zastępuje im rower... : Lol: : Lol: : Lol:

Porozmawiaj o postępach!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Forhorse » 10/06/23, 13:59

zastępuje głównie inny wózek bez licencji (często bardzo śmierdzące jednocylindrowe diesle), bo tak, era motocykla i motłochu naszych czasów (moc 130SP) się skończyła. Nawet cassowie jeżdżą teraz wozami (czasy starego wiejskiego alkoholika, którego widzieliśmy przekazującego swój „błękitny” minęły, teraz jeździ „Ligierem”)
Tak więc AMI nie zastępuje roweru, ale zastępuje inny wózek bez licencji.

Ale tak, nie super...
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13750
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1531
Kontakt :

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez izentrop » 10/06/23, 14:20

Christophe napisał:
Forhorse napisał:jest Citroën AMI, który, o ile dobrze rozumiem, sprzedaje się całkiem dobrze.
Rzeczywiście ten „daube”, który w rzeczywistości jest zadaszoną hulajnogą (maks. 45 km/h…), sprzedaje się całkiem nieźle… z tego, co słyszałem, szczególnie nastolatkom lub studentom, których mama i tata robią ładne czeki.. .bo jak dobrze zrozumiałem to można jeździć od 16 roku życia...a nawet bez prawa jazdy...
Nie jesteś już w grze : Wink:

Moja siostrzenica dała synowi na 14 urodziny. Ma już swoje „pozwolenie” https://actu.fr/societe/comment-l-ami-v ... 23082.html
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Christophe » 10/06/23, 14:25

Ach, proszę bardzo!

W wieku 14 lat mój syn będzie jeździł na rowerze elektrycznym!

Widzisz, miałem rację!

To PRZYJACIEL chłopców tatusia (albo córeczki mamusi w twoim przypadku)! : Mrgreen:

Brudne bogate dzieciaki! : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79461
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: Dla "ceussów", którzy mają wątpliwości co do zużycia EV...




przez Christophe » 10/06/23, 14:29

Forhorse napisał:Tak więc AMI nie zastępuje roweru, ale zastępuje inny wózek bez licencji.


Na targu młodzieżowym (podobno targ THE FRIEND): zastępuje rowery czy skutery...kiedyś nastolatki nie jeździły bez prawa jazdy, ten targ był dla alkoholików! : Lol: : Lol: : Lol:

Z AMI nie da się podróżować z maksymalną prędkością 45 km/h, jest przeznaczony wyłącznie do miasta i okolic (45 km/h jest zabronione na autostradzie)… i wierzę, że 60-70 km „autonomii” ...

Myślę, że mój domowy trójkołowiec ma taką samą moc jak AMI... :zaszokować: ...cichy ! : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105